Čo znamená pichanie v pošve?

eri21
25. júl 2012

Ahojte, včera sme sa dosť pohadali s manželom a od večera ma trápi občasné pichnutie do pošvy....čo to môže znamenať? nechcem za nejakú banalitu utekať hned k dr. aj on by mal potom dosť zlé svedomie i ked zaslúžil by si to 😝 Som v 32tt

munu
26. júl 2012

ja som take pichanie mala pri druhom dietati a znamenalo to u mna, ze mam spomalit, ze sa vela namaham, viac oddychovat a Samko sa narodil tak 2-3 tyzdne pred terminom, cize trosku skor a to uz mal 3.5kg.. takze podla mna to je z namahy a tiez babatko moze byt tazke uz, tak ak vela chodis a stojis, tak ta moze pichat, lebo ti velmi tlaci na krcok uz..ale nestresuj sa, tiez som toto pichanie mala ked som bola priblizne v tvojom tyzdni.. potom som sla na matersku mesiac a pol pred terminom, pichanie sa ustalilo, uz pichlo len sem tam..

manittu
27. júl 2012

@eri21 no a ja mam toto iste, nie vzdy ale sem tam...ja som v 28-29tt a trva to asi 2-3 t, babo citim uplne dole ani neviem ci je to vobec mozne tak dolu ze by bolo ja to mam zase s toho ze je maly nizko, a tlaci ma....skus napísat na gynda.sk tam radi gynekolog a gynekologicka, velmi dobra online poradna ze co tomoze byt 😉

cestovatelkaandrea
27. júl 2012

@eri21 aj ja to mavam. pytala som sa na to porodnej asistentky a vraj je to tym, ze babatko tlaci hlavickou uz na krcok. vraj si mam vtedy sadnut a snazit sa oddychnut si. Takze ak mas babatko otocene dole hlavou a je zosunute do porodnych ciest, tak to moze byt babatkom a nie hadkou s manzelom.

missia
29. júl 2012

urcite to znamena,ze mas spomalit a oddychovat,urcite nezdvihat nic tazke a to uz ani nehovorim,ze okna by si nemala vobec umyvat.Ja som toto pichanie mala pred tyzdnom a to v 34 t.t.Teraz uz ani zem neumyvam.Velmi som sa zlakla lebo ma pichalo asi 12hod.v kuse-jasila som sa mojou malou a to som pritom sedela.Gynekolog mi dal NO-SPA aby som si to pri takychto priznakoch davala 2 dni.

maria.vinea
13. aug 2012

aj ja som to mala, dokonca aj pri hadke s manzelom, ale aj normalne. som v 37 tyzdni, a tiez si myslim ze som sa premahala, vela som chodila, nesedela doma, teraz uz menej vladzem, ale citim sa lepsie ked viac oddychujem, viacmenej uz sama nevladzem, unavim sa aj ked idem rano 200 metrov do obchodu na nejake pecivo. brusko mam uz dole a dost ma babo tlaci a niekedy to preraza, ze mamm pocit ze vypadne. zajtra idem na kontrolu, snad sa dozviem nieco nove...naozaj treba vela oddychovat, sama som to na sebe zistila, ked som do 8 mesiaca tehotenstva bola dost aktivna. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre