Čo všetko treba do pôrodnice?

dominika_79
4. feb 2020

Ahojte, som v 33týždni a chcem sa len uistiť že či mám do pôrodnice všetko čo potrebujem pre seba a samozrejme pre to malé 🙂

lenka2710
4. feb 2020

@dominika_79 ahojik, každá pôrodnica by mala mať na nete zoznam co treba! Každá to ma inak, skus kuknúť, či nenajdes

tikinocka
4. feb 2020

@dominika_79 nezabudni na cumlik, klobuciky na kojenie pre istotu a mast na bolave bradavky. Ja som si vzala aj oblecko pre babo na kazdy den aj latkove plienky. Totisto zakazdym ked nieco zaspinis musis si ist od sestier pytat a mna to otravuje. Tiez si vezmi dost vloziek a nohaviciek. Tiez jednorazove podlozky pod seba do postele. Budes silno krvacat tak aby si nemusela stale riesit vymenu plachty v posteli ked ju zaspinis.

jallka11
4. feb 2020

to čo písala tikinocka isto len by som ešte k tomu doplnila, že nohavičky tie jednorázové sú super, to potom len vyhodíš 🙂

dominika_79
autor
4. feb 2020

@lenka2710 no skúsim to pozrieť ďakujem 🙂

lenka2710
4. feb 2020

@dominika_79 napríklad nám dávali tie podložky v pôrodnici, oblečko pre babo tiež, naše doniesol muž až pri odchode! Akurát som mala doniesť pre babo plienky,vlhcene obrúsky a masť na ritku
Inak som mala to, co píšu na stranke pôrodnice a keby ti niečo chýbalo, ved ti to muž alebo niekto donesie! Ja som tiež ešte mužovi písala po pôrode co potrebujem, keď mi za pochodu hovorili

dominika_79
autor
4. feb 2020

@lenka2710 no podľa toho by som mala mať všetko

dominika_79
autor
4. feb 2020

@tikinocka dobre ďakujem 🙂

lenka2710
4. feb 2020

@dominika_79 tak to hlavne máš a potom ti donesú! Ja som išla z pôrodnice viac nabalena ako do nej! Všetci si totižto asi mysleli, že nám nedávajú ani jest 😂😂

pralinka86
4. feb 2020

Neviem čo mate v zozname, ale určite sieť.jednoraz. nohavičky, bradavk.krem, vložky som mala svoje, boli dlhsie, lepšie sa mi okrem iného sedelo 😁 vodu, caj (pohar) príbor, niečo na jedenie nachystaj mužovi, nech ti nosi.

smejko25
4. feb 2020

@dominika_79 nam takisto davali podlozky 🙂 ale mala som aj svoje a ked som si vymenila mi sestricka povedala ze nech si zbytocne svoje nenicim ze oni mi daju 😁 a inak odporucim ti tieto poporodne nohavicky a vlozky 🙂

tumira
4. feb 2020

tak je pravda, ze vela veci by ti mali dat aj v nemocnici ale napriklad mne to bolo tiez neprijemne si stale od nich nieco pytat a navyse v kazdej porodnici je to inak, niekde ti daju bez problemov, niekde na teba zazeraju a niekde ti ani nedaju, ked budes mat tie veci so sebou tak sa nic nestane

dominika_79
autor
4. feb 2020

@pralinka86 toto všetko mám ďakujem 🙂

dominika_79
autor
4. feb 2020

@smejko25 ďakujem také presne mám 🙂

dominika_79
autor
4. feb 2020

@tumira no ja si berem toho viac so sebou pre istotu a ak tak mi priateľ donesie keby mi niečo chýbalo 🙂

ukulela
4. feb 2020

@dominika_79 pobal doma na kopky, ukaz ocinkovi, kde co je (ja som dokonca oznacilA STITKAMI - plienky jednorazove, plienky latkove, podlozky, vlozky poporodne, odsavacka - vsetko malo listok s menom 🙂 nocne kosele, veci pre babatko na cestu z porodnice .... ked som potrebovala nieco doniest, len som mu povedala - hladaj balik s napisom VOLZKY MAMA - a doniesol 🙂 neoplati sa ti brat vsetko a tahat sa s tym na vzdycharen/izbu/hore dole .... spinave oblecko(uterak som poslala domov a doniesli mi ciste, lepsie, ako skladovat v kufri. okrem toho som mala veci pobalene osobitne - pre babo (to hned pytali tri latkove plienky na zabalenia), osobitne na porodnu salu starsiu koselu, hrube ponozky, poporodne gatky a vlozky velke, co mi natiahli este na sale, ...)a osobitne na oddelenie. na kurze/poradni by ti mali povedat, co potrebujes v tvojej porodnici.
urcite ti ale odporucim kuchynske utierky - namiesto uteraka od spodu - nezakrvavis uterak, len mierne po sprche osusis a hotovo. to bola moja top vychytavka a radim to kazdej babe, co ide rodit 🙂

dzejsik
4. feb 2020

@dominika_79 ja som tu našla a využila radu, zobrať si jedny kuchynské utierky, že keď dole krvácaš, utrieš sa nimi a nezničíš uterák ... a teda aj ten toaletný papier nezabudni, pri príchode som dostala od nemocnice iba jeden :D jednorázové nohavičky iba tie sieťkované, iné mi tam sestry hneď zrušili ... a ešte teda keďže v pôrodnici sa asi s repíkom zabávať nebudeš, odporúčam na tie dni tam sprej Aqvitox na ošetrovanie rán (neštípe, nedráždi), mne ho poradila kamarátka, ktorá okrem dvoch svojich skúseností s pôrodmi, robila pred materskou na urgente a tam ho používajú .... no a rada na záver, od sestier na šestonedelí si môžeš vypýtať cviky na sťahovanie maternice a celkovo regeneráciu, ktoré sa dajú cvičiť už hneď na druhý deň po pôrode pokiaľ budeš rodiť prirodzene .. tie odporúčam, kým bude bábo spať 🙂

dominika_79
autor
4. feb 2020

@ukulela ďakujem za rady.... a kedy je ten kurz?

dzejsik
4. feb 2020

@dominika_79 ešte mi napadlo, že najlepšie popôrodné vložky boli tie čo mali aj v nemocnici, značka SAMU

noemi155
4. feb 2020

@dominika_79 neber si zbytočne rarohy ja som tiež mala zbytočnosti a úplne zbytočne plny kufor
Zober si pribor,uterák,hygienické potreby ,šľapky ,nočné košele aspoň tri ,župan tenučký ti úplne stačí ,jednorazové gatky,vložky, vodu kojenecku, a niekto si berie aj hroznový cukor ,aby mal silu pri pôrode,mala som,ale nepoužila som ho,tak je to na tebe,plienky,masť na ritku ,vlhčené obrúsky a odsávačku ,ak by sa ti náhodou zišla,ja som ju využila a určite krém na bradavky kup si lanolin,lebo je to umučenie,keď bolia bradavky a máš ich orachane 🤦🏻‍♀️
A možno ešte krém pre bábätko ak bude suché,ja som potrebovala,lebo bola veľmi sucha ale to ti kľudne potom aj manžel donesie a môžeš aj čiapočku ja som dávala keď prišli návštevy inak na izbe ju nemala

ukulela
4. feb 2020

@dominika_79 no treba si pozriet info v nemocnici, ktoru si si vybrala .... ja som si zavolala na oddelenie, robili raz tyzdenne a sestricka mi odporucika, od kedy cca sa mi oplati chodit .
ku vlozkam - ano, samu su dobre, lebo su priedusne, ale pozor na velkost, ja som samu zohnala len S a to su male. ale mala som velky balik chicco poporodnych vloziek, tie boli asi najvacsie, co som zohnala a najlepsie. mali hadam 10x30 cm a naozaj take velke prve dni treba. poporodne maju aj tesco - take ruzove velke, hladaj aj v oddeleni s detkymi vecami, potrebami rpe miminka, niekedy ich maju tam. alebo bella mama - tie som dostala v lekani. urcite maju aj v DMke. ale teda ja som pri druhom uz isla na istotu a objednala si tie chicco (kupila som ich v obchode predeti.sk)urcite si nekupuj alwayska a pod, tie su nepriedusne, plne chemie, cele zle ...

matya12
4. feb 2020

@dominika_79 zajtra keď budem pri pc ti môžem poslať môj zoznam, ktorý som vytvorila pre seba podľa odporúčani, skudenosti kamosiek a zotnamov z netu

dominika_79
autor
5. feb 2020

@ukulela dobre ďakujem 🙂

dominika_79
autor
5. feb 2020

@matya12 no ja idem rodiť vo Zvolene

laxxvita
9. feb 2020

@matya12 prosím ťa, budeš taka láskavá a napíšeš aj mne ten zoznam, mam už panický strach z toho, aby som na nič nezabudla. Ďakujem za ochotu.

dominika_79
autor
10. feb 2020

@matya12 môžeš mi ho poslať ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre