Čo mám jesť, keď som non stop hladná?

neznakaramelka
6. máj 2013

som v siedmom mesiaci, a mam pocit ze som neuveritelne hladna a to stale.
stale mam na nieco chut, ale uz neviem co jest, nechcem sladkosti a blbosti, nech nenaberam vahu z tohoto, takychto prazdnych kalorii.
v prvych dvoch tehu som nabrala vyse 25kg vzdy, teraz to nechcem dopustit

poradte co jest, hlavne medzi hlavnymi jedlami, nech to nie je totalne kaloricke. nechcem ziadne sladkosti, a myslim ze uz nezvladnem ani viac zeleniny. cim sa zasytit?
privitam akekolvek napady
dakujem

doliva
6. máj 2013

@neznakaramelka ja pijem veľa mlieka,dám si puding,jogurt veľa ovocia no zas milujem slaninu,s klobásou sme tiež dobré kámoški takže som ti asi nepomohla :-/

ja1985
6. máj 2013

@neznakaramelka to by som chcela vediet aj ja....tiez som nonstop hladna, nie sice stale ale casto sa stava ze sa najem, normalnu porciu tepleho jedla a do pol hodky som hladna jak vlk 😅 a to nie som ani tehotna 🙂

njonja
6. máj 2013

@neznakaramelka ja mozem hovorit len za seba - ja som sa ovladala a nejedla. Mala som dietu (upravene stravovanie tak, aby som mala vela vitaminov, vlakniny , zeleniny a ovocia) cele tehotenstvo a nejedla som viac ako predtym, ked som nebola tehotna. Nejedla som ziadne mliecne vyrobky (zo zrdavotnych dovodov) a skratka som si kusala do jazyka. A ked som bola velmi hladna, som si varievala zeleninove polievky a tie som pila na litre🙂 A aj napriek tomu som pribrala okolo 20 kil, z toho som ale z porodnice isla len s 5 kilami domov, ostatok bola voda.

0550
6. máj 2013

papaj všetko načo máš chuť 😀 Mne v tehotenstve nechutilo sladké ale hlavne veľa zeleniny a ovocia dojesť som sa nemohla a papala som non-stop 🙂

vejula
6. máj 2013

@neznakaramelka tekvicové semienka alebo slnečnicové, ale také nelupané, aby si ich musela ešte vydlabavať, to ťa viac zamestná a zabaví a menej zješ 😀

briketa
6. máj 2013

@neznakaramelka cervenu dynu, ceresne.

zuzi79
6. máj 2013

cereálie

monika15
6. máj 2013

@neznakaramelka ja som bola hladna non stop !!!!!
a jedla som ovocie dosloven na KILA>>>> dyna, ceresna, zlta dya, jahody, maliny , cucoriedky proste vsetkoooo 🙂))))

jankastubka
6. máj 2013

@neznakaramelka a kolko krat do dna jes? Jes dostatocne vela a pestro, lebo aj to moze sposobovat, ze si hladna. Pijes min. 2 l vody denne?
Ja napr jem 5 krat do dna zhruba kazde 3 hodiny. Ked som si este mimo tehu ratala kalorie, tak mi to vychadzalo ze jem vela sacharidov a malo bielkovin. Preto som doplnala najma bielkoviny, ked som bola hladna aj mimo. Napr v lidli maju 96 % sunku k tomu zeleninka, alebo nie velmi tucny syr k tomu zeleninka, alebo cottage, ten ma malo kalorii a vela blielkvin. A vychytavka na sladke je nizkotucny jemny tvaroh rozmiesany s jahodoveho lekvaru a kakaa, chuti to uplne ako termix a nema zdaleka tak vela kalorii ako ine sladkosti.

patesladko
6. máj 2013

ja už keď ma veľmi premáha hlad, tak si dám buď jablko, pomaranč, alebo iné ovocie, čo mám doma a ak to neprestáva, tak vlašské orechy 🙂 alebo arašidy, nepražené nesolené 🙂

karin1234
6. máj 2013

ahoj, ja som bola tiež stále hladná, ale skus si dať nejake ovocie, zeleninu alebo nejaké zdravé mnamky, namiesto sladkosti susene ovocie, oriešky...

sante81
6. máj 2013

mala som tehotensku cukrovku, musela som drzat dietu. pribrala som len 7kg. je to aj o pevnej vôli. dá sa jej zdravo aj počas tehotenstva a byt zasytená.

sabina1975
6. máj 2013

Ahoj ja som v 15 tt a som stale hladna kedze uz pred tehu som mala 165cm/85 kg tak nechcem vea priberat zatial+ 1kg jem zeleninu ta ma vsak tak nafukuje ze vyzeram nak keby idem rodit varene nemozem vsetko vyvratim momentalne zijem na chlebe a slanine a cola nikdy som to nemusela ale teraz je to jedine co vo mne ostane

kattrin5
6. máj 2013

Ja som jedla ovsenu kasu aj 3krat denne a teraz ju nenozem ani citit🙂 a mrkvu vela mrkvi

tinaxxx
6. máj 2013

skús sa zamerať na to..aby si jedla menšie porcie každé tri hodiny... 😉

katka1981
6. máj 2013

@neznakaramelka, kolko si doteraz pribrala?

jankagun
6. máj 2013

u mna na hlad zaberali banany, ale tie som jedla na kila :D

zobacik12
6. máj 2013

Vela pi bud vodu alebo ak si uz ozaj hladna urob si shake ovocny,susene slivky bio biely jogurt vlašske orechy a vam tehotnym odporucam jest lanove semiacka potom by malo byt vase dietatko mudrejsie ale neviem ci to ozaj funguje 😀ale hovori sa to 😀

ada510
6. máj 2013

@neznakaramelka Ahoj mne tiež chutí všetko doradu hlavne zmrzlina heh a napriek tomu som pribrala len 5kg doktorka si myslí že nejem ale je to naopak Neviem asi mi malý setko zje...:D

sasha226
7. máj 2013

Ahoj, hlavne vela vela vela pit. pred jedlom, medzi jedlom, po jedle. minimalne 3 litre denne. a ked tak ako pisali baby ovocie ked zeleninu nemozes. ale nie banyny, hrozno... to ma vela cukru skor vodnate veci ako jablka, hrusky, o chvilu uz bude veky vyber ovocia. treba davat pozor pretoze aj ja som do cca 30 TT pribrala 5 kil a rozbehlo sa to az potom, jedla som po cely cas zdravo a male porcie casto ale stalo sa mi, ze za tyzden som pribrala aj 2 kg v tom vyssom stadiu a s tym neurobis nic. ked priberies vela na zaciatku je to ako rozbehnuty vlak.

neznakaramelka
autor
7. máj 2013

@katka1981 oproti povodnej vahe mam plus 4 kila. viac zeleniny uz nevladzem, a ovocie je sladke, vobec mi to neberie. sladke mi proste nejde na chut. staci mi jogurt a horka cokolada

reni1512
7. máj 2013

uvar si caj bez cukru, alebo vodu a vytlac do nej citron.. voda vzdy zasyti.. ja si dam oriesky, alebo kukuricne chlebiky vacsinou 🙂

sasha226
7. máj 2013

plus 4 kg je super. ak zeleninu nemozes a ovocie ti nejde nezostava ti nic ine len sa nalievat vodou a tym ,,oklamat ,, zaludok.

katkanova
7. máj 2013

@neznakaramelka tie shejky co tu uz niekto spominal su super napad, aby si zbytocne do seba neliala mlieko, daju sa urobit aj zo sojoveho, ryzoveho, alebo nariedenho jogurtu a da sa tam rozmixovat kokos, banan, maliny, jahody, kakao - fantazii sa medze nekladu. super su tiez mixovane zeleninove polievky, a suchare, dnes uz predavaju vselijake zdrave aj chutne, nie len polystyren 🙂 ja nie som ani tehotna, ale takto prezivam od jedla do jedla, inak by som umrela hladom 🙂

katka1981
7. máj 2013

@neznakaramelka, neviem co ti poradit, ja som jedla normalne, a tym ze som bol ataka stastna, tak som moc ani vecer nejedla, ale hormony neovplyvnis, ja ked som bola stale hladna kvoli stit. zlaze, tak som jedla, lebo by som inak odpadla a zbytocne by som pozerala na vahu, lepsie ako odpadnut. Vahu mas super, podla mna viac ako 10kg uz nepriberies.

verkom
7. máj 2013

mandle a lieskové oriešky, goji...... sú zdravé a zasýtia veľmi dobre. 🙂

bianus
7. máj 2013

ryžové chlebíčky.....

krevetka
25. jan 2019

Možno tu mal niekto podobnú skúsenosť. Ja už ani neviem, čo mám jesť. Stále sa cítim akoby som kamene zjedla. Potom keď dlhšie nezjem nič tak som hladná ako vlk. Po zjedení čohokoľvek sa mi nič nechce, len polihávam. Som 31tt . Može to byť aj vitamínmi, ktoré beriem? Femibion 2, kyselinu listovú, železo, vitamín D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre