Chuť na plesnivý syr

zuzana18072020
2. feb 2021

Ako sa zbavit chuti na plesnivy syr? Na taky ten s bielou plesnou.
Tehotne nemozu taketo syry :(

mamicka2005
2. feb 2021

@zuzana18072020 ja mám zase chuť na bryndzu 🙊

zuzana18072020
autor
2. feb 2021

@mamicka2005 taku z obchodu mozes 🙂

katren
2. feb 2021

@zuzana18072020 ja som jedla....aj syr aj bryndzu 😉 vsetci traja su ok

mamicka2005
2. feb 2021

@zuzana18072020 skôr sa môže plesnivý syr ako bryndza... Aspoň tak píšu na nete, radšej neriskujem 😉

zuzana18072020
autor
2. feb 2021

@katren tak jeden risknem :D

pribinak
2. feb 2021

Off topic, ak je ten syr plesnivý, tak ho fakt nejedz, ani keby si tehotná nebola
Ak je plesňovy tak si kľudne daj, aj keď si tehotná

sonava
2. feb 2021

@pribinak jazykove okienko :D 🙂

zuzana18072020
autor
2. feb 2021

normalne som zabudla jak sa vola ten syr :D encian kriste pane :D plesnovy ci plesnivy :D :D jak to spravne? :D

@pribinak taky ozaj plesnivy nezjem neboj :D sorry som obcas blondina :D

zuzana18072020
autor
2. feb 2021

@sonava 🤣🤣🤣🤣🤣 stava sa

kristina2412
2. feb 2021

Ja som ako tehotná mala veľkú chuť na Encián a vždy som si ho dala.Ale keďže bolo leto, jedla som ho radšej tepelne upravený. Listeria sa ničí pri teplote 70stupnov, aspoň 10 minut😉

sonava
2. feb 2021

@zuzana18072020 z tolkej chute sa clovek aj domota 🙂 ja som pocas tehotenstva zjedla dokopy asi 4 plesnaky..neskutocnu chut som mala..ale teda snazila som sa nech nie su blizko expiracie a tepelne som si ich upravila pre lepsi pocit :D :D a bryndze som pojedla kopu - samozrejme tej z pasterizovaneho mlieka 🙂 aspon som potom podla krvnych testov nemala malo vapnika 🙂

kristina2412
2. feb 2021

@sonava mne sa kolegovia smiali,vždy som vygooglila ktorá restika v okolí má grilovaný encian a či chceli či nie museli sme tam ísť 😅keď si na to spomeniem, to bola už aká závislosť🤭

zuzana18072020
autor
2. feb 2021

@sonava tak ja som uz cela domotana :D
ok tak tepelne upravit :D :D ja ze si ho nakrajam na chlieb s maslom ale radsej si dam grilovany :D :D
@kristina2412 dakujem

petamich
2. feb 2021

@zuzana18072020 ja si raz za cas dam aj syr s bielou plesnou aj ten s modrou a vsetko sa javi okej 🙂 kilo denne nemusime jest ale raz za cas nam to asi neublizi
@mamicka2095 bryndza z pasterizovaneho mlieka je uplne v poriadku, v poriadku nemusi byt ta rovno zo salasa 🙂 kedze je vacsinou z nepasterizovaneho, cize tie z obchodu su vacsinou okej, len treba pozriet z akeho je mlieka

emuska72
3. feb 2021

Ja doslova nonstop žeriem halušky s bryndzou od začiatku tehotenstva 😃 momentálne som 31tt a všetko je ok.
Zajtra si ich tiež robím na obed 😍😍 prehánky neskutočne čo sa "môže" a čo nie 😂

katulastraka
3. feb 2021

@mamicka2005 ja ked robim bryndzove halusky, tak si normalne zohrejem bryndzu s kuskom mlieka v hrnceku a necham prejst varom, aj ked pisu ze je z pasterizovaneho tak pre istotu :D a zahasim svoju chut na bryndzu :D

javiemneviem
3. feb 2021

@mamicka2005 ahoj, ja som písala do spoločnosti bryndziaren. Napísali mi, že ich bryndza je z pasterizivanych výrobkov. Ja som ju ale pre istotu ešte oprazila na masle, nechc akože prejde varom. Nebolo to 100% ono, ale bola to aj tak dobrota 🙂

petus998
3. feb 2021

Ja ked som bola tehotna som musela mat 3 x do tyzdna halusky z bryndzou a vobec som nevedela ze sa to nesnie

petruska21
3. feb 2021

@mamicka2005 ja stále jem bryndzu od začiatku tehotenstva 🙂 takze v pohode si myslím, že bryndzu môžeš 🙂 jedine sa vyhýbam surovému masu
a tiež plesnivý syr som nejedla

petruska21
3. feb 2021

@emuska72 ja zasa pirohy s bryndzou každý týždeň ich musím mat 😀 inak jediné čoho som sa bála bolo na Vianoce zemiakový šalát s majonézou 😅 ale strašne mi chutil

ivka21
3. feb 2021

Bryndzu môžete pasterizovanu!!! , a encian alebo také syry áno ale nie veľké množstvo 3 trojuholníky vám nič nespravia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre