Chudnutie v 9. mesiaci tehotenstva. Máte skúsenosť?

jjankaa30
4. aug 2010

Som v 38. tyzdni tehotenstva, teda uz skoro na konci. Dnes som bola v poradni a tam sa zistilo, ze som schudla 2 kg. Termin porodu mam vyratany na 20. august. Doktor ma sice upokojoval, ze sa pre to nemam trapit, no ked som sa na to spytala sestricky, tak vravela, ze si nepamäta, aby sa s niecim podobnym stretla. Dost ma to zaskocilo a znepokojuje ma to, preto sa chcem spytat, ci tu nejaka mamicka nema podobnu skusenost. Este chcem dodat, ze 20. jula, teda presne mesiac pred terminom, som bola na ultrazvuku a tam babätko vazilo uz 3100 g. Moze schudnut aj ono, ak som schudla ja? Dakujem velmi pekne.

atrami
4. aug 2010

je to podľa mňa normálne. Ja som schudla tiež okolo 2 kg - do týždňa som porodila. Bábo určite neschudne. Snaž sa čo najviac oddychovať telo sa priparavuje týmto sposobom na porod. Sestrička Ťa zbytočne vystrašila, o chudnutí v posledných týždňoch sa píše aj v knižkách.

mirka907
4. aug 2010

je to normalne, ja som schudla tiez vela...nepamatam si presne ale az do nejakych 4 kil. A mala v pohode...Sesticka by mala ist ne preskolenie. 😠 , lebo je to ozaj popisane aj v roznych knizkach.

lucinka4
4. aug 2010

ja som sice neschudla,u mna bol posledny mesiac najhorsi(pribrala som 9 kil) ale v knihe som citala,ze je to normalne..a co sa tyka porodnej vahy babatka,mne dr povedala 3 tyzdne pred porodom,ze mala ma 3100g a nakoniec mala taku vahu pri porode..oni to viacmenej odhaduju 😲

mufo24
4. aug 2010

Ja som schudla pri oboch tehotenstvách v poslednom mesiaci. Bábo si od teba vezme všetko čo potrebuje a určite neschudne. No a približná váha určovaná na UTZ sa často líši až o 1kg tak z toho by som si ťažkú hlavu nerobila

lji
4. aug 2010

ahoj ja som v 37tt a práve dnes som zistila tiež úbytok o 1kg na váhe, takže podla mna to je normálne. mne teda kolíše váha celé tehotenstvo, ale myslím že ak nehladuješ a stravuješ sa normálne, tak bábatko si vezme čo potrebuje.

burina111
4. aug 2010

ja som schudla v 38tt tehotenstva cez 1kg, ale potom som ho zas pribrala...v knihe čo mám sa uvádza, že nie je nič výnimočné, ak ženy v posledom mesiaci tehu schudnú...stáva sa to často..ak to nie je rapídne schudnutie, to by už v poriadku nebolo

dari
5. aug 2010

v druhom tehu som tak isto schudla pred porodom, mne sa vtedy normalne ulavilo 😀 to uz som mala 20 kg naviac a mala vazila 4200g

briketa
6. aug 2010

zena na konci posledneho trimestra prirodzene schudne, lebo plod je uz taky velky, ze je ozajstnou zatazou na organy, vratane zaludka. Zaludok je stisnuty a tak sa mu tolko neziada. Uplne jednoduche...

ktore
11. júl 2012

mylsim ze si aj porodila po tom schudnuti.tyzden pred porodom sa schudne.hm?qako to dopadlo?

nikol1810
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre