Boli vaše bábätká pred termínom koncom panvovým?

22. máj 2021

Milé mamičky, vy co ste mali bábätko KP pred termínom aj vám sa tak veľmi tlačilo s hlavickou pod rebra, ako keby si myslelo, ze je v pôrodných cestách s hlavkou? Brutálne sa tlačí pod rebrami... Az je to bolestivé ... Su vaše bábätká v pordiaku ? Nič im to neurobilo, ked tu hlavku tam tak tlači? Prosím vás napíšte mi, ja sa tak bojím o ňu... A v ktorom týždni vám lekári naplánovali sekciu? Čakali do 40tt?keď všetko bolo ôk, aj krcok, aj ozvy...

jane982
22. máj 2021

Moje obe boli KP, a všetko v poriadku, len horší nález na kĺboch mali obe. A trochu krivé k lavičky, ale to sa časom pekne vyrovná. A o tlačené niektoré miesta od rebier, staršia na chrbte a na zátylku, mladšia na chrbte a na čele 🙈 sú to také červené akoby modriny, ale vyblednu tiež časom 🙂

autor
22. máj 2021

@jane982 ani ma nestras, joj ale isto veľmi tlači tú hlavičku medzi rebra, pana beka až sa bojím

autor
22. máj 2021

@jane982 a museli ist na cisarsky, ano? V akom týždni?

ludinka
22. máj 2021

Môj syn bol KP nič mu nebolo, akurát mal stále pokrčené nohy, museli sme cvičiť,
cisársky naplánovali 6 dní pred terminom

kkovacovak
22. máj 2021

Ja som išla mojej mame KP. Cisársky bol naplánovaný ale ja som išla 2 týždne pred termínom prirodzene. Nemala som vraj žiadne poranenia a hlavičku sploštenú ako skoro každé dieťa po pôrode. A aj v tej dobe som zostala živá a zdravá takže nestresovať.

jane982
22. máj 2021

Áno, obe cisársky, prvá neplánovane, druhá myslím týždeň pred termínom. A áno, obe tú hlavu tlačili do rebier, ale myslím, že sa proste vystiwrali 🤷‍♀️ niekoho deti kopú do orgánov, nám deti tlačili do rebier 😀 všetko bude v poriadku, neboj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre