Bolesť v podbrušku a tvrdnutie brucha v 40 týždni

sundance
3. mar 2012

Ahojte,
včera ma večer bolelo v podbrúšku ako by som mala dostať menzes také dve hodinky to trvalo a aj mi tvrdlo brucho, chcem sa spýtať, či su to už konečne tie kontrakcie 😀 vlastne toto boli asi len posličkovia, ale či to tak prebieha aj počas porodu...a tie čo ste to mali tiež pred porodom, za ako dlho ste porodili?
My sa už nevieme dočkať malinkej 🙂

exupery
3. mar 2012

@sundance tak uz to prislo,drzim palce,mne to pri malej zacalo presne tak isto,rano bolest ako pri menzese,tlaky,odisla hlienovka a vecer o pol deviatej bola na svete 😉

sundance
autor
3. mar 2012

@exupery no ja neviem, ja som teraz doma, a zatial nič, ako by to všetko prešlo aj bolesť aj tvrdnutie...a to sa chystám dneska robiť koláčik🙂
aj ti prestala ta bolesť? a potom začala zase?

exupery
3. mar 2012

@sundance tie tlaky mi uz trvali cely den,postupne sa predlzovali a skracovali intervaly,do nemocky som sla az vecer o siestej,...ale ak ti to uz takto zacalo,onedlho to pride,ved uz mas cas,...si prvorodicka,takze sa nemusis ponahlat,pokial ti neodtiekla plodovka...mozes rata,ze dnes,zajtra ,ale mne to zacalo presme tak ako opisujes,s tym,ze mi este odisla ta hlienova zatka.

sundance
autor
3. mar 2012

@exupery Ďakujem si ma potešila🙂

martinkatinka
3. mar 2012

@sundance No myslím, že už koláčik neupečieš 😀

koniarova
3. mar 2012

@martinkatinka Možno upečie, ale jesť asi nebude. 😉
@sundance Drž sa . 😉 😉

ktore
18. sep 2012

ahojte.neviem ci sa niekto ozve.dnes som bola na poradni a babo je este vysoko.nedolieha este.dnes mi zacalo tvrdnut brusko tak dost casto ani neratam.je mozne ze za jeden den moze babo klesnut ?

kamonika
19. sep 2012

@sundance Ahoj,ja som tiez v ocakavani kazdy den,dokonca minuly piatok doktorka povedala,ze v noci sa asi uvidime....este som doma 🙂.Brusko mi uz tiez poriadne tvrdne,niektore noci ho mam tvrde skoro stale a aj mne sa uz zacinaju ohlasovat poslickovia v podobe cvicnych kontrakcii.Tie som mala dve noci a boli nepravidelne ,ale zato som ich predychavala ako drak.A to bolenie ako pred menzesom,mavam vacsinou iba v noci.Tazko povedat ako dlho to este potrva,prveho syna som mala s vyvolavackou a to mi doktor 3 tyzdne pred porodom hovori,ze bude skor 😵 ,takze kazde dieta si asi dokaze urcit ten spravny cas a nam maminam neostava nic ine,iba si pockat.V kazdom pripade to bude skor ako neskoro...prajem lahky,rychly porod 😉 Monika

milka1978
20. sep 2012

@kamonika ahoj ja som v 33 tt a predvčerom a včera som mala taký pocit, že dostanem menzes ... su toto poslíčkovia? bruško mi stvrdlo len raz asi pred 5 dňami v obchode keď som nakupovala ale nejako som to rozchodila .... neviem ako prebieha normálny pôrod a ako sa cítia poslíčkovia, kedže prvé bábo som mala sekciou a nič podobné som nepociťovala 🙂

moon1979
20. sep 2012

@exupery mne hlienová zátka odišla v 36tt a porodila som az v 39 vyvolávačkou 😖

kamonika
25. sep 2012

prepac,ze tak neskoro,ale ja to uz mam za sebou...narodil sa mi krasny syncek...mojej kamaratke tvrdne brusko od 5 mesiaca ,treba viac odpocivat a nepresilovat...a ked ti pridu poslickovia,vycitis to,ja som prvy krat rodila s vyvolavackou,tiez to bolo pre mna nove,ale zistila som...budem drzat palce 😉

ayka2
14. nov 2012

@sundance ahoj, chcem sa spytat ako si pred 8mimi mesiacmi dopadla. ja som teraz v 40tom tyzdni, v noci som mala tiez krce v podbrusku ako pri menzese, trvalo to cez 2hodiny a potom som zaspala. teraz cez den to tusim tiez tak mam, ale nie je to uplne pravidelne. cakala si este dlho, kym si porodila?

sundance
autor
14. nov 2012

@ayka2 ahoj, no porodila som až 9.marca...takže vtedy to bolo dlho 🙂 🙂 🙂
držíme palce🙂

simona115
21. júl 2014

ahojte baby , prosím vás som v 39. týždni dnes mi začal ... a od rána som sa necitila dobre ako nedávno som mala v podbrušku bolesti , a kríže ma boleli pred dvoma týždnami , bruško sem tam stvrdne sem tam je mekke ... neviete čo to može byť ? žeby som už mala nejake predzvesti toho že o chvilu bude porod ? doktor mi sice minulu stredu povedal že sa ešte neotvaram, ale to bolo pred týždnom teraz to je ine asi už . mala má vyše troch kil mi povedal doktor, krásne rastie a srdiečko pohyby su v poriadku... strašne sa neviem dočkať malej aj s manželom. poradte mi dakujem 🙂

simona115
21. júl 2014

baby , ešte niečo niekedy ma zo spodu strašne akoby bolí alebo akoby mi tam rezali no strašne zlý pocit ... čo to može byť ?

petruskaaaaaaaaaaa
10. okt 2014

ahojte ja som v 40tt a este mam krcok uzavrety no dnes som bola na kontrole a nic no ako som isla domou tak mi zacalo tvrdnut brusko a mam to take striedave a este ma ktomu zacalo bolet v podbrusku ako to opisujete ako pri menstruacii a co sa tika hlienovej zatky tak mam len take malicke vytoky ale nic viac a to iba dnes zacalo a citim take tlaky a malicka je uz dobre otocena aj hlavicku ma spravne ja som prvorodicka a tak teraz vobec neviem co to znamena dakujem za kazdu odpoved 🙂

annatomas
17. máj 2018

Ahojte som prvorodicka 39 tyzni a od rana od pol 4 mam bolesti pod bruskom ako pri menstruaci a odtiekol mi vitok dnes som mala aj termin porodu isla som do nemocnice ale som otvorena len na 1,5cm poslali ma domov a povedali ze ked mi bude horsie mam ist naspet. Bolesti mi neprestali mam ich stale za hodinu 5krat moze byt ze uz budem rodit?

petraberkyova
14. jún 2023

Ahojte mamičky chcela by som sa spýtať čítam staršie spraví na váš komentár som v 40tt mám kŕčové bolesti v podbrušku a na chrbáte od 20:50 to začalo najprv ma bolelo len chrbát pravá strana som si myslela že som prechladla ale to tak nieje teraz to stále pokračuje tak ako od tej 20:50 prídu bolesti a po 1min odídu prejde 1min a zas prídu bolesti trvajú 2-3 min potom zas po tej 1min odidu a zas to isté dookola bruško mi veľmi tvrdne a nechce zmäknúť spať sa mi nedá vôbec len sedím a koloseum sa chcem sa spýtať podľa vás už sa pýta bábätko na svet mala by som ísť čím skorej do pôrodnice a privolať si záchranku alebo ako ? Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď 😊🥺

nataska871994
14. jún 2023

@petraberkyova ako si dopadla ???

petraberkyova
6. jan 2024

@nataska871994 ahoj dopadla som tak že 14.06.2023 o 21:10 som porodila pýtal sa skorej ako bol určený dátum

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre