Bolesť rebier v tehotenstve

bibiana765
29. jún 2021

Ahojte som v 31. týždni tehotenstva a trápia ma veľké bolesti rebier na oboch stranách. Zatiaľ som pribrala 12 kíl a malá váži 1460g tak neviem či to je priberanim nakoľko malá nie je moc veľká na daný týždeň. Prípadne nejaké rady ako zmierniť túto bolesť. Ďakujem

pracujucazienka
29. jún 2021

Z osobnej skúsenosti ti poviem že to prejde až pôrodom

jaskolka
30. jún 2021

Pomaly sa blizis ku koncu tehotenstva, to už všetko bude bolieť, tlačiť, pichať, jednoducho len vydržať a porodiť.Ja som pár týždňov pred pôrodom už len sedela v kresle s vysokým operadlom a luštila osemsmerovky😁.

bibiana765
autor
30. jún 2021

@jaskolka tak to sa mám na čo tešiť teda 😅a pritom som si myslela že to bude ukážkové tehotenstvo keď mi do teraz nič nebolo 😅

sofiella
30. jún 2021

@bibiana765 ano to je aj moja skúsenosť. Ja som mala problém aj zhlboka dýchať a prejst pár krokov. Dodnes si pamätám na tu bolesť a človek neuveri, keď to nezazije. Lebo to nie je tak, ze poboli a prejde, ale nonstop 24h denne. Bolo to utrpenie. Neviem ci to ma súvis, ale babatko som mala veľmi vysoko, ja som mala pocit, ze chce ísť von zhora ... prenasala som 2t, nepomohli ani 4 dní vyvolavania pôrodu a nakoniec sa trápili aj pri cisárskom. Mali problém ju vybrať, tlačili mi laktami na brucho. Snáď to nebude aj tvoj pripad🙈😀
Ale po pôrode, keď sa mi zahojili narazene rebrá, ktoré mi skoro polamali, tak prišla neskutočná úľava.

sofiella
30. jún 2021

@bibiana765 proste mala bola natlacena uplne hore

fiafia
30. jún 2021

@bibiana765 mám takú skúsenosť ale oveľa skôr. Od cca 4mesiaca kde o tlačení bábätka nemohlo byť ani reči. Bolel má aj jeden bok. Bola to denná neznesiteľna bolesť. Nemohla som sedieť, chodiť, len pololah bola znesitelna poloha. Nerada NATO obdobie bolesti spomínam. Pomohol až pôrod

bibiana765
autor
30. jún 2021

@sofiella moja malá je práveže dosť nízko a už od 26 týždňa dole hlavičkou takže neviem či si vystiera nožičky alebo čo nacvičuje 😅 dúfam že až do takého štádia ako si to mala ty ma nedostane 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre