Bolesť pri vytláčaní aniballu + vykĺzavanie

esteris
5. aug 2020

Ahojte,
rada by som sa opýtala, či mal niekto skúsenosť s tým, že:
1. balónik mi pri zavedení dnu ledva drží (1x som ho musela nafúknuť na 21cm, aby nevykĺzol sám von)
2. pri vykĺznutí - vytlačení pociťujem bolesť v hornej časti pošvy, konečník ani hrádzu necítim (možno je 21cm príliš malý objem na takýto tlak - neviem). Proste to tak akoby páli, keď už ide von a musím si ho pridržiavať.
Myslíte, že tá vnútorná bolesť pošvy postupne prejde?
Ďakujem vopred za odpovede.

bbebe
5. aug 2020

Neviem ci bolest prejde ale mna to tam tiez bolelo

esteris
autor
5. aug 2020

@bbebe A uz si porodila?

lius
5. aug 2020

1. mne vyklzaval sam, az kym som nebola cca na 25cm
2. nemozes mat mykozu? alebo ides postupne na cvicenie? ja som cvicila aj 45 minut, kym som sa riadne "ponatahovala" 🙂

esteris
autor
5. aug 2020

@lius Dakujem za odpoved 🙂 no, skusim ist na to menej zhurta. Mykozu nemam urcite, ani ziadne ine problemy, som v 38tt a vcera som zacala. No no je to taky tlak, ktory ja dobre poznam aj pri istych polohach v sexe. Proste mam pocit, ze tu bolest sposobuje kost hore, na ktoru posva pri vytlaceni tlaci, namiesto toho, aby som citila tlak dole na konecniku..

lius
5. aug 2020

@esteris jj treba sa riadne predtym rozcvicit 🙂 plus skus nejake ine polohy, mne sa najlepsie cvicilo na styroch ( tak som aj rodila) alebo postojacky s vylozenou nohou na vani

esteris
autor
5. aug 2020

@lius To by som si tiez priala inu polohu pri rodeni, len neviem, ci tu v BA v statnej nemocnici by mi to dovolili (tusim skor, ze nie :D ). Inak najlepsie sa mi vytlacal ten balon na boku v lahu s pokrcenymi nohami.

lius
5. aug 2020

@esteris pokial viem, na boku bezne rodia zeny, urcite castejsie ako na styroch, treba sa na to opytat v nemocnici, mne vyhoveli, ja som bola v TN

esteris
autor
5. aug 2020

@lius Dakujem za radu, urcite sa na to opytam a prajem pekny vecer.

bbebe
5. aug 2020

@esteris ano

janadidiova
5. aug 2020

1.mne vyklzaval balónik celý čas..aj pri 30cm..musela som ho pridržiavať aby ostal dnu..asi som používala veľa gélu..takže podľa mňa je to normálne že kĺže, pošva sa automaticky sťahuje a preto balónik "chce vytlačiť von" a teda kĺže aj sám
2.aj to pálenie resp.bolest som cítila aj ja,niekedy som dokonca mala pocit že tam mám ranku a že ma trošku natrhlo, a nič tam nebolo...takže je to možno len tým,že je tam veľmi hladká jemná a tenká vrstva kože a preto to viac cítiť..každopádne opatrne,aby si sa nezranila..na prvýkrát dať 21 cm je asi celkom dosť..ja som začínala na 18cm 🙂
Ale každý to má inak..držím oqlce

esteris
autor
5. aug 2020

@janadidiova hm potom rozmyslam, o ake vytlacenie tam vlastne ide, ze? skor mi napada, ako to zadrzat, aby nevybehol tak rychlo a nezranila som sa. Skusim teda naozaj pri mensej velkosti a asi sa tie svaly vnutri postupne natiahnu...

ladybug138
5. aug 2020

Ahoj, ja som to prave pre tu palivu bolest vzdala, nenacvicila som skoro nic, porodila som aj tak obstojne, sice s nastrihom, ale nebola som az tak potrhana...a tlacenie si myslim, ze netreba nejako trenovat, ja som pocuvala personal a hlavne som sa sustredila, aby som silu sustredila dole a nie do hlavy...na dve kontrakcie bola dcera vonku 🙂 takze netreba sa bat, aj keby sa nacvicit nepodari...a btw, ten nastrih uz vobec necitim a ani nie je vidiet jazva

nini1010
5. aug 2020

Treba si ho pridrziavat ked vytlacas.

andreatytler
6. aug 2020

Mne to tiez trvalo velmi dlho sa ponatahovat. Kazdy den som zacinala od zaciatku ... len par nafuknuti, Pri kadom pokuse som dala jedno extra nafuknutie az som sa dostala na urcite cilso a tam prestala. Potom dalsi den som dala jedno extra nafuknutie. Niekedy som bola na tom istom cisle aj 2-3 dni.
Vyklzaval len ked som ho nedala dost hlboko. Ked bol dost hlboko, zostal tam ale boli to hrozne tlaky tam vnutri. Tlacila som a ked to uz bolo trochu von, musela som pridrziavat a ku koncu som to uz ani neudrzla a vyskocil von.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre