Bojím sa vyvolávania pôrodu

milka1533
11. mar 2019

Ahojte baby ako dlho u vás trvalo vyvolanie pôrodu v druhom tehotenstve?? Trápili ste sa? Alebo druhý pôrod vám išiel rýchlejšie.. Pretoze ja už prenášam a otvorená som na necele dva palce a bojím sa zase vyvolávačky :(

lejka01
11. mar 2019

Moj druhy porod, poziadala som o vyvolavacku nakolko po 9.5 hod som bola otvorena na 4 prsty a moje kontrakcie sa vobec nestupnovali...po 2 hodkach od vyvolavacky sa mi narodil maly, ani epi som nestihla 😉 vsetko islo velmi rychlo

ruza88
11. mar 2019

Mne vyvolávali oba pôrody,ale druhý bol pre mňa zabijak.Od prvej vyvolávačky až po samí pôrod to trvalo viac ako 40hodín

zuzi0911
11. mar 2019

Druhý pôrod bol horší a dlhší. Vyvolavany a to od 25 TT mi zastavovali predčasný pôrod. Ale u mňa to asi celkovo spôsobilo veľké dávky magnézia, ktoré som jedla do 39 TT, akosi mi nik nepovedal, že to nemám jest od 36tt.
Prva dcéra bola tiež Vyvolavana.. No to bolo bez problémove tehotenstvo, ale porod bol fajn.

milka1533
autor
11. mar 2019

No baby ja sa tak bojím lebo už naisto stredu idem na pôrod.. A ani nie som poriadne otvorená.. K tomu mi povedali ze nemajú tu vyvolávačku akú stále dávajú a ze im nepríde do stredy tak boh vie akú inú mi dajú.. .. A malý už má 3600g.. Nervozita u mňa stúpa och tak aj preto sa pýtam aký bol ten váš pôrod druhý ale ďakujem že ste sa podelili s pocitmi 🙂

evalin88
11. mar 2019

4 a pol hodiny od podania tabletky po narodenia syna

arasidka123
11. mar 2019

@milka1533 mne vyvolávali tretí a od podania tabletky do pôrodu samotného ubehli cca dve a pol hodiny

mogaa
11. mar 2019

@milka1533 ono nenadarmo sa hovorí že týždeň pred pôrodom treba poumývať všetky okná🙂🙂každý deň aj 2-3x za deń teplá sprcha - voda akú znesieš, môžeš skúsiť aj chodiť po schodoch🙂🙂dlhšie prechádzky....

ruza88
11. mar 2019

@mogaa mne nepomohlo ani to a to mame kvantum schodov na dome ...vozila som sa v dzipe po horach,sexovali a ja neviem co vsetko mozne som skusala a nic.Obidve deti sa mi narodili 7dni po termine za pomoci vyvolavania😥.Dúfam ze teraz to bude inak

janulka2811
11. mar 2019

Prvy porod trval hodinu zo vsetkym.
Druhy mi muselu kvoli vysokemu tlaku uz vyvolavat v 40tt den pred TP.
Rano o 4h zaviedli tabletku - bolesti ziadne neboli,o 8h praskli vodu zacali jemne bolesti ako ked ma prist MS a najhorsie bolesti boli az na sale 20min pred narodenim maleho.
Takze zamna uplna pohodicka.

lusinda1989
11. mar 2019

Mne vyvolávali druhý pôrod prvý som tiež prenášala ale už keď som bola v pôrodnici sa mi v noci rozbehol pôrod sam od seba porodila som do 5 hod od prvej kontrakcie. Druhý bol teda vyvolavany lebo mala bola veľká a mala som VKT prvá vyvolavacka podaná vecer kontrakcie na dve hodiny a potom nič. Vyvolávali mi v 39tt. Druha vyvolavacka Podana ráno o 10tej do druhej hodiny vôbec nič. O druhej slabšie kontrakcie o pól tretej mi praskla voda a mala sa narodila 17:15 a mala 4050g a 53cm porodila som bez nastrihu a natrhnutia(v Nemecku nestrihajú). Nič sa neboj všetko zvládneš za mna druhý pôrod iný aj vďaka tomu že som nemala epi ale bola to pohoda. Takze hlavu hore a hor sa do toho 💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼

zuzka1008
3. máj 2019

@milka1533 ahoj, ak sa mozem opytat,ake to bolo- kolko porod trval,dali tí nakoniec vyvolavačku?

milka1533
autor
3. máj 2019

@zuzka1008 ahoj do nemocnice som prišla o približne 4rano s tým ze mi praskla plodová voda a som porodila o 10 h. Ale mala som rodiť o pol 9 len ma nechali trápiť sestričky.. Čiže ale kontrakcie som zvládala celkom no.. Ale ten pôrod už pre mňa bol taky trosku ťažší než pri prvom dieťati 🙂 *.. Ale zvládnuť sa to dá :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre