Biometria v 30. týždni - sú hodnoty v norme?

28. jan 2020

Pekny vecer prajem, bola som v 30.tyzdni na poradni, konkretne 29+5, vsetky hodnoty merania boli presne, len hlavička vysla 30+5 a stehenna kost 28+3, je to v poriadku? Doktor mi nic nevravel, len som si to vsimla, tak, ci mate take skusenosti, najma uz odrodene zeny a ci vsetko bolo ok, dakujem 😉

bebotka
28. jan 2020

To máš dobre to nikdy neni presné, mne doktorka pri meraní v 36tt odmerala stehenú kosť na 33+2 aj ja som zostala zaskočená, ale upokojila ma, že je to v poriadku a nakoniec ked sa malá narodila bola najdlhšie z mojich detí a nohy mala tak dlhé, že som nechápala

ada309
28. jan 2020

Odchýlka +-14 dní je norma..
Ja som mala v tom týždni obvod bruska o 3 týždne menší a nikto nejak neriešil, po týždni som sla na kontrolu a uz bolo ok..
Inak, dcérka aj dnes v 3r ma bruško štíhle, je ako prútik od mimika..

autor
28. jan 2020

@bebotka super, takze nemusim to brat nejako, ze by zaostavalo v nozickach, lebo doteraz vzdy vsetko ok, ale akoze ani teraz mi na to nic nepovedal zle, len ja som si to vsimla v knizke a tak, ze ci to maju tak aj ine zeny, taku skusenost

autor
28. jan 2020

@ada309 tak snáď bude všetko v poriadku 😊 tiez si vravim, ze staci nejaky milimeter a uz mu to ukaze inu hodnotu

ada309
28. jan 2020

Určite.. Ak by sa niečo nezdalo, určite by ta min pozval na kontrolné sono

eliska13
28. jan 2020

Ja som mala zaostávanie, ale až v 35 tt a aj bol problém s vyzivovanim, ak by to bolo zle určite by Ťa poslal na prietoky

autor
28. jan 2020

@eliska13 tak dufam, ze dalsiu kontrolu uz sa to dorovna, nech som kludna

eliska13
28. jan 2020

Ale ako niekto písal kľudne môže byť bábo chudšie, dlhšie..

mata122
29. jan 2020

Moja mala v deň porodu bruško na 35tt hlavičku na 36tt stehennu kostičky tiež na 35tt a narodila sa úplne v normálnych mierach čiže bruško obvod pri narodení 34cm hlavička 35cm 🙂 aj váhu aj výšku mala čistý priemer a nie že menej ako hovoril doktor podľa sona 🙂 nestresuj 🙂

autor
29. jan 2020

@mata122 tiez sa upokojujem, ze ked doteraz bolo vsetko v poriadku, aj na 4D v poriadku, tak snad je to ok, ako ma byť

bebotka
29. jan 2020

vôbec nestresuj to máš minimálny rozdiel, to je už aj genetikou neviem aký ste vysoký s mužom, ale my sme nízky a doktorka to vie, takže nič z toho nerobila, ani to nespomenula, len ja som to zbadala v knižke tak som sa jej na to spýtala

autor
29. jan 2020

@bebotka ja som skorej nizsia a manzel je tak normalne vysoky, okolo 185cm ma on

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre