Bábo je zadočkom dolu. Otočí sa ešte?

kachniatko17
2. jan 2013

Ahojte babulky som 31+4 a dnes na ultrazvuku mi povedali ze je zadockom dole,ja som to nejak nepostrehla ze by sa otocila pohyby citim stale v hornej casti brucha,myslite ze sa otoci nemoze sa tak zamotat pupocnikom?

natalii6
2. jan 2013

ahoj otocit sa moze hocikedy,mne sa tiez otocil a stava ze niektore deticky sa otocia az v den porodu 😉

lenocka24
2. jan 2013

Ahoj.Mne sa malá neotočila a mala som naplánovanú sekciu.Ale kamarátke sa malý točil každú chvíľku.už bola pripravená na sekciu a malý sa jej otočil dolu hlavičkou.

amadora
2. jan 2013

mne sa synček otočil v 36tt, ešte máte čas 🙂

zuzi0911
2. jan 2013

Este sa moze otocit.drzim palce

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chmurkaxy
2. jan 2013

ahojte, my sme od zajtra v 28tt a maly je tiez ritkou dole, len je cely omotany snurou.. myslite, ze sa mu bude dat otocit?

zuzinasa
2. jan 2013

Ahoj kachniatko 17 ja som v 31 tt a tiež je otočené nožičkami dole.Prvý syn bol tak tiež a neotočil sa, takže bola som na sekcií 😒 .Mal aj omotanú šnúru, čo mi povedali až po pôrode a pýtal sa skôr v 37 tt. Našťastie mu nič nebolo.Toto druhé uvidíme, ale doteraz bolo pekne hlavou dole a teraz je tak ako som písala opačne a je pravdepodobné, že pokiaľ sa neotočí v 32-34 potom už nie, aj keď sa stáva, že sa otočí, musíš ísť v 37-38 tt na predoperačné vyšetrenie.Pupočnú šnúru Ti môžu zistiť skôr, ak sa dobre nevyvíja alebo na prietokoch.Ak je všetko ok, tak aj keď má šnúru cez hlavu na to asi neprídu. Pri prirodzenom pôrode vedia pôrodníci šnúru odmotať, takže neboj, ako má byť bude.Záleží od množstva faktorov, vedomostí, prístrojov, bábätka a šťastia.

lejlla
2. jan 2013

Aj mne sa drobec otocil tesne 2 dni pred porodom.dr.ma posielal uz na predoperacne ale nastastie nebolo treba 🙂 vela zdaru

michaelamilan
2. jan 2013

ahoj, ja som 35 a 4dnia otočili sme sa asi dnes......a aj nám to dr. potvrdil.......neboj, určite sa otočí 🙂

zukana
2. jan 2013

🙂 Ahoj. Mne sa obe deti otočili dosť neskoro. až v ôsmom mesiaci. Kým pri dcérke som to cítila, pri synovi nie.
Ak by sa neotočilo, tak ti spravia cisársky, v dnešnej dobe už nenechajú trápiť mamičku. 🙂 🙂 🙂

ladybirdie
2. jan 2013

Mne sa tiez maly neotocil, rodila som sekciou, hoci som chcela prirodzene,no lekar mi to nedovolil. Mal pravdu. Po porode mi povedali, ze maly mal zaseknute nozicky a nevedeli ho vybrat, museli ho vytlacit. Teraz som v 27. tyzdni a zatial neviem ako je mala otocena 🙂

mimikas
2. jan 2013

mne sa maly otocil asi tyzden pred porodom a presne som vedela kedy sa otocil, ale niektore deti sa otocia len v den porodu, netreba sa bat mas este dost casu na to aby sa drobec otocil 😀

1katkas
2. jan 2013

ano, este sa moze otocit🙂

mmmonika222
2. jan 2013

Ahoj kachniatko17 mne sa mala otočila 2 týždne pred porodom už som mala aj predoperačne porobene ale nakoniec som rodila klasicky no ale pri porode malej začali klesat ozvy a musela ist cisarskym a ešte dobre bo bola cela domotana do pupočnej šnury a klasickym porodom by sa mi asi udusila. Nech je malinke ako chce otočene len nech pride zdravučke na tento svet podla mojej skusenosti.

jullianna24
1. feb 2013

Ja som v 30.tt a drobec je otoceny hlavickou hore. Lekar mi povedal ze mame 3-4tyzdne na otocenie.zalezi aj ake velke je babo. Ja mam slabu maternicu a preto ma pomaly pripravuje na sekciu.sice by som rada rodila normalne ale ked to inak nepojde tak sa nezblaznim.hlavne aby bolo vsetko v poriadku

lupape
1. feb 2013

ahoj. môj malý si tiež v brusku sedel. nechcel sa dať do polohy netopiera dolu hlavou😉
ale rodila som prirodzene v tn. bola som na konzíliarnom vyšetrení a dr.mi povedal že pokiaľ matka aj dieťa spĺňa určite podmienky tak su za prirodzený porod. porod bol podľa mňa fajn, mám naňho dobre spomienky. len som potom tyzden nemohla poriadne sedieť. ta rana dosť bolela. ale drobcek za to stojí. 🙂
teraz čakáme druhé tak som zvedavá ako to dopadne s ním

genialna
1. feb 2013

Jasne ze otoci zase zadockom dole.. 😉 Mne sa pri konci tehu tocil maly ako na kolotoci.. do 31tt bol hlavickou dole a odvtedy kazdy tyzden opacne.. V 36tt ma uz chceli hospitalizovat a planovat cisarsky (maly mal vysoku porodnu vahu), nakoniec sa pretocil opat hlavickou dole a tak uz aj zostal. Mal 4,5 kg pri narodeni a ani jedno pretocenie som necitila..
O zamotani pupocnika sa neboj.. Ani nad takym niecim nepremyslaj..

nanulik
1. feb 2013

no mne sa neotočil, halvou dolu bol do 6.mesiaca, potom bol vodorovne a nakoniec mal hlavu pod mojímpravým rebrom. a ku koncu tehotenstva to bolo dosť nepríjemné ked sa naťahoval. a rodila som cisárskym plánvaným,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre