Aniball - za a proti

romik39
20. okt 2022

Ahojte,
Chcela by som sa poradiť aniball áno či nie ? Reálne skúsenosti ?
Mám z toho dosť obavy a keď som pozerala videá neviem či tomu moc budem chápať 🙄 aby som si neublížila . A celé tehu sme bez sexu čiže som riadne stiahnutá .

Ďakujem za každé recenzie a rady

lauriik
20. okt 2022

Ja som pouzivala pri oboch tehotenstvach a nemala som ani raz ziadne poranenie. Takze za mna ano ☺️

hilda08
20. okt 2022

@romik39 polka zien napíše Ano super polka nie ake je to hrozne zbytocne… ak si vnútorne proti tomu tak to nerob, ak si presvedcena ze ti to ma pomoct tak to skus 🙂 ja som bola vnútorne na vážkach ale kupila som cvičila som ale par dni pred porodom som prestala proste to bolo pre mna trápenie, ale aj tak bol druhy porod ovela lepsi, minimalne zranenie v porovnani s prvým bez cvičenia

romik39
autor
20. okt 2022

@hilda08 presne to že nie som presvedčená a nechcem si ublížiť ale chcem si pomôcť no len nestojí to 5 korún .

hederamonstera
20. okt 2022

Kamoska pouzila, a nieco musela spravit a zacala jej odtekat plodovka, a sup ho do nemocnice a mala sa predcasne narodila.
Podla mna je to blbost, pri porode ti pomahaju hormony (ak im to samozrejme dovolis, ked nestresujes).
Ale ako psychicky to moze niekomu pomoct, pre predstavu.

hilda08
20. okt 2022

@romik39 no ked to mas robit so strachom nepojde to lahko, tak skus medovkovy čaj, lanové semiacka, masáž hrádze a taketo, hlavne aby si sa citila komfortne

lulka321
20. okt 2022

@romik39 ja som pri prvej aniball nestihla použiť a bola som dozašívaná aj z vnútra aj zvonka... pri druhej som používala a mala som 3 vonkajšie stehy, ale tie boli preventivne nakoľko som dcéru rodila KP. Za mňa mi to pomohlo, žiadny vnútorný steh a tri hodiny po pôrode som chodila úplne bez problémov. Aniball mi hlavne pomohol po psychickej stránke. Ak nebudeš prekračovať hranicu svojich možností, tak si nemáš ako ublížiť. Inak ak by si chcela, ja ti svoj aniball môžem posunúť, ale bez balónika za 15€ aj s lubrikantom na aniball...

elizita
20. okt 2022

@romik39 ked si cele tehu bez sexu, tak ho mas asi zakazany, nie? ja som mala pri druhom tehu neodporucany sex, kedze som bola od 31.tt otvorena na 2cm.. tym padom mi je logicke, ze ani aniball.. ja som sa bala aj potlacit na wc aby mi mala nevypadla 😀

romik39
autor
20. okt 2022

@elizita nemám zakázaný len mi bol nepríjemný preto mám obavy . Čítala som že dievčatá krvácaju a tak 🙄

aurora33
20. okt 2022

@romik39 ja som používala syn mal 54 cm a vyše 4kg. Porodila som za dve hodiny bez epiduralky. Vďačím za to namjä Aniballu. Bolo to prvé dieťa. Aj gynekologička hovorila že to po mojej skúsenosti bude urcite viac odporúčať iným pacientkam.

romik39
autor
20. okt 2022

@hilda08 prosím tá a to sa ako pije čaj od 36 tt ? Alebo aká je ešte priprava ? Čítala som že aj alchemilka a tie semiačka sa pijú vyvaraju alebo ? Som v tom naozaj laik ďakujem veľmi pekne

veronika3110
20. okt 2022

za mňa tiež áno 🙂 nemáš si ním ako ublížiť ak na to ideš s rozumom... btw.. určite nie je možné prasknúť vodu aniballom.. plodový vak je dosť pevný a chráni ho krčok maternice, hlienová zátka a pod... dokonca odporúčajú cvičiť aj vtedy, ak je už žena trochu otvorená... vezmi si, že lekári ten plodový vak musia prepichnúť....a nie že ty trochu nafukneš balónik...
ja osobne som tiež pila čaje, jedla som ľanové semienka, ďatle, pupalkový olej atd atd... neviem či mi to pomohlo, ale mala som aspoň pocit, že som spravila čo sa dalo

hilda08
20. okt 2022

@romik39 no to urcite tiez budu mat zeny ine názory ale ja som zacala najprv ze len rano, po týždni rano a vecer, a potom aj na obed…potom semiacka som uvarila vo vode a vychladnuté vypila hlavne to treba zut…ak nieco budes chciet vediet kludne mi nápis spravu

diaalex
20. okt 2022

@romik39 pri oboch tehu som používala aniball, ako prvorodička som nacvičila 35cm, mala som niekde vonka 1 kozmetický steh, dcérka 3130g 🙂
Druhý pôrod 34cm nacvičených, váha 3600g, tiež 1 kozmetický steh vonka 🙂
Žiadne problémy nemám po pôrode 🙂 za mňa určite áno 🙂 2h po pôrode som chodila po izbe, úplne super som sa cítila, riadne som vedela fungovať 🙂

kiki68
20. okt 2022

@romik39 ja som mala epino, za mna ano. Tiez porodnici boli nadseni z toho, ze aky porod a aka drobna skoda na par stehov. Cize nemam dole no jazvu nejak viditelnu. Ale ako sa citis, to cvicenie nie je prijemne zrovna. Ale tak porod nie je nic ine, mne to vzalo strach z porodu a vedela som kde je dieta v tych cestach, vedela som aj sama, co robim. Iba ma porodnicka podporila v tom, co som robila a potvdila moj pocit.

viky_21
20. okt 2022

Ja som ho pouzivala ale bola som z toho dost na nervy. Nevedela som ho tam najprv vopchat a bolo mi to strasne neprijemne a neprirodzene.

katka281
20. okt 2022

@romik39 ja som mala velke nadsenie a odhodlanie, ze s nim budem "trenovat". Potom prislo sklamanie. Nesiel mi ani zaviest, dostala som z toho "depku". Hovorila som si ako ja budem schopna vytlacit dieta, ked si nedokazem zaviest ani aniball, kt. je teda podstatne mensi ako dieta. Pri poslednych kontrolach pred porodom ma ukludnila dr Kamodova vo Zvolene, ze som dobre spravila ked som sa rozhodla aniball zavriet do suflika a nevytahovat ho. Vela zien co ho pouziva im chodi potrhanych este pred porodom (asi nafukovali prilis, neviem nepytala som sa viac), kedze aniball asi nie je pre kazdu zenu vhodny a museli teda zeny zasivat este isty cas pred tym ako vobec zacali rodit. Neodporucala mi ho. Neviem no, moze ti pomoct po mentalnej aj fyzickej stranke (to boli teda moje ocakavania), ale moze sa stat aj uplny opak. Pocula som ze epino je lepsi, skor by som siahla po nom ked uz...

banalu
20. okt 2022

@romik39 ja som o tom pocuvala podcast s porodnickou a okrem ineho, povedala, ze sila aj dotrhane zeny co cvicili s ani a naopak kozmeticky steh zenam co ani nepouzivali.
Ako lekar sa k tomu vyjadrovat jednoznacne nechcela, ale ako sestra a kamoska to neodporucama rodine a kamoskam a ona sama s ani necvicila. Radsej investovat do dobrej predporodnej asistentky, ktora vysvetli co a ako. To bola aj moja najvacsia chyba, ja som si vybrala gravid jogu s predporodnou pripravou a urobila som riadnu blbost, vkuse tam len zeny rozoberali co vsetko moze rodicka odmietnut a mala som az pocit, ze porodnik ani nevie co robi 🫣 taky bio eko styl 😳
Druhe mat uz nebudem, ale kazdej kamoske odporucam zazmluvnit si PA a mat s nou predporodnu pripravu, lebo ona ti realne viac pomoze ako hocico ine.

elizita
20. okt 2022

@romik39 aha, no, pri prvom tehu som sexovala este v den porodu 😀 a pri druhom som velmi chcela skusit anibal, vela som si o tom citala...cize keby mozem, ja urcite aspon skusim..

elizita
20. okt 2022

@veronika3110 nemusia ho prepichnut predsa vzdy.. mne ani raz neprepichovali.. proste kazda sme ina...

majlo1234
20. okt 2022

Ja tu vnesiem trochu radikalizmu. Anibal ti bude na nic, ak si vyberies zlu porodnicu/vychytas zly tim, ktory tq vystresuje, neda ti dost casu, nebudu fungovat hormony, a potrhas sa tak ci tak. Ale ano, je to fajn pomocka na nacvicenie tlacenia a skusku na neostro

janeane
20. okt 2022

To, že si ním nemôžeš ublížiť, nie je až tak úplne pravda. Ja som mu verila až moc a nakoniec som ho použila "až" 3 krát. Žiaľ, natrhla som sa ním ešte pred pôrodom. 😑 lekári má prehovárali, že mám pokračovať, lebo mi neverili, že sa mi to natrhlo na hrádzi. No nakoniec mi to len ublížilo, pretože to krvácalo znova a už na menších obvodoch. Odvtedy len masáž hrádze, pričom už aj ta je bolestivá, lebo tým natrhnutím to tkanivo ztuhlo a vždy ho treba dobre premasírovať. A to vlastne ani nie je to najhoršie 😁 ale ja som mala pri vytlacani také bolesti, že odvtedy mám pocit, že dieťa nevytlacim cez panvu. Predtým som sa pôrodu nebála, potom už áno 😅

petamich
20. okt 2022

@veronika3110 mne plodovy vak nikto neprepichoval, odisla mi zatka sama, voda praskla a odtiekla sama 🙂 kazda sme ina a kazde tehotenstvo je ine

kiki68
20. okt 2022

@janeane a to si necitila, ze uz je akoze prilis? Ja neviem, ja som si tym neublizila vobec, nemam ziadny vnutorny steh ani po porode. Ale ved to musis citit, ze uz sa neda viac a istit to cely cas rukou.

veronika3110
20. okt 2022

@petamich samozrejme to som nemyslela že to robia každému... ale povedala som to na margo toho, že ked je to nutné urobiť, tak sa to prepichuje... a nie že sa to stane cvičením s aniballom, čiže som to myslela, že to nie je len také jednoduché dosiahnuť... ak sa chápeme.. :D zrejme som sa zle vyjadrila

bessdonna
20. okt 2022

@romik39 za mna nie.porodna asistentka u nas hovori,ze vagina ostane po nej vytahana.tak za mna preto nie

veronika3110
20. okt 2022

@bessdonna tak toto je riadna somarina... 😅mimochodom, keby to aj bola pravda... tak po pôrode by sa tak nestalo??
toto už neviem kto môže povedať... dupľom sa čudujem, že to povie zdravotník... vagína je predsa pružná a aj pri veľkom natiahnutí sa dokáže vrátiť späť do svojho pôvodného tvaru.... ako aj napr. maternica sa stiahne
práve tým cvičením sa celé to svalstvo posilňuje.. a nie že sa to vyťahá 😀

bessdonna
20. okt 2022

@veronika3110 povedala,ze kym babo prejde to je chvylka ale cielene si to vytahovat nie je dobre,bude to proste volnejsie.podla mna aj po porode je to trochu volnejsie ako pred.treba na to cvicit.ja radsej aniball nie.

veronika3110
20. okt 2022

@bessdonna práveže je to presne naopak. lebo ty to všetko posilňuješ.. aniball, ale menší - volá sa epino sa napr. odporúča, ked je po pôrode oslabené panvové dno a žená má napr. únik moču... tak to svalstvo cvičením posilní a dokáže to riešiť tento problém...
ale zas... kto to vyskúšal, bude na 99% odporučať.. má to mnoho výhod, nie len prevencia pred poranením.. kto nevyskúšal, tak nebude odporúčať..

aurora33
20. okt 2022

@bessdonna preboha to čo máte za pôrodnú asistentku.

evasurmikova
20. okt 2022

@romik39
Pri prvom tehotenstve som aniball nepoužila a pri druhom áno. Prvý krát som bola zošívaná, že som 1,5 mesiaca po pôrode ani nepomyslela, že by som si mala normálne sadnúť. Druhý krát som zašívaná vôbec nebola. Rodila som v Krompachoch, tam ho primárka priamo odporúča a veľmi pekne jej za to ďakujem. Nie je to síce extra príjemné, ale veľmi pomáha. Na pôrodnej sále som si spomenula, čo som robila s aniballom a hneď som vedela, čo mám robiť. Pri prvom mi museli ľahnúť na brucho, aby dieťa vyšlo von.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre