Aniball a epidurálna anestézia

natali_86
12. okt 2022

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o vaše skúsenosti a rady, ktoré ste cvičili s aniballom a mali aj epidurálku, chcem vedieť, kedy ste si ju dali pichnúť a či ste potom cítili to ako tlačíte, tak ako pri tréningu, či ste cítili tlak na konečník a ako sa posúva hlavička ako ten balónik vonku, proste, či vám zostalo vnímanie toho tlaku a vedeli dobre tlačiť a či ste sa vďaka cvičeniu aj vyhli epiziotomii alebo natrhnutiu hrádze aj keď ste napr. v deň pôrodu necvičili už. Ja som nacvičila 27 cm, ale stále musím od najmenšieho postupne zväčšovať, neviem odrazu dať 27 a viac už nechcem, aby som sa nezranila, ani sa to neodporúča, vraj podľa štúdií 25 stačí a podstatná je technika a pravidelnosť cvičenia. A ešte či vás nechali pekne samú tlačiť a ako dlho to tlačenie trvalo, išlo vám to tak pekne ako s aniballom rýchlo? Pri prerezávaní hlavičky už treba len pomaličky tlačiť, aby ste sa nezranili? Ďakujem pekne za všetky rady a odpovede. :-*

zlaasky
12. okt 2022

Ahoj. 2x porod s epi plus aniball. Pri prvej dcérke som mala nacvičené 27cm (aj to len 1x), pri druhej úplne bez problemov 33🙈 asi za 5 cvičení. Ja som oba pôrody pri epi necítila nič. Veľké nič (avšak je to veľmi individuálne). PA má navigovala, kedy tlačiť, podla kontrakcii na monitore. Obe dcérky boli vonku behom dvoch minút od začatia tlačenia, čiže s technikou nebol problém. Pri 1 pôrode som mala 1 vnútorny steh, zevraj kvoli tomu, že som tlačila mimo kontrakciu🫣 pri 2 pôrode úplne bez zranení. Za mna osobne by som nemenila. Mám neskutocne krasne spomienky z pôrodov.

ildiko36
12. okt 2022

@natali_86 2x porod s anibal nacviceny prvy krat 36cn maly mal hlavu 37cm, pôrod super..vobec som neregistrovala ze rodim akurat len tie bolesti..po porode hned fitt..
2.porod s anibal nacvicene 30-32 cm..hvala bohu ze som cvicila, maly sa zamotal do pupocnika a sa zasekol..lekar po pri hlavicke musel sundat ruku a maleho vypačiť a vytiahol ho povedal keby som necvicila s anibalom som max dotrhana a min 1, 5hodinu ma zašiva..ked chces napis mi ip alebo posli cislo zavolam ti.ja som denne hodinu cvicila, postupne som dala serie ako vo fitke cvičia

kristinka2021
27. okt 2022

@zlaasky ahoj, ja som mala dnes kontrolu u porodnika, a zjazdil ma ze som necvičila s balonikom, momentálne mám do pôrodu možno nejaké 2 týždne +/- , myslíš ze sa mi to ešte oplatí?

zlaasky
27. okt 2022

@kristinka2021 ahoj určite sa ešte oplatí. Čím bližšie k porodu, tým uvoľnenejšie pôrodné cesty, čiže cvičenie je jednoduchšie. Osobne by som do toho išla, hlavne v prípade ak si prvorodička. Minimálne kvôli sebadôvere a istote. ✊ prístup pôrodníka ma však zaskočil. Môže dať odporúčanie ale teda je na zvážení každej z nás či bude/ nebude podstupovať tento nadštandard. Držím veľmi palce. Daj vediet ako si dopadla🤗

cherry_cherry
27. okt 2022

@natali_86 Ja som pri ani jednom tehotenstve nevedela nejako velmi vela nacvicit. Napamatam si uz presne tie cm, nebolo to vela, ale nechcela som uz ist za hranicu bolesti.
Ale, prvy porod - 3 stehy, 2 na krcku, lebo som vraj zacala tlacit skoro, zial nedalo sa to uz vydrzat. Tlaky su to 100x vacsie ako pri Anibale. Mala bola vonku v priebehu 3-4 minut, na druhy den som v pohode sedela v tureckom sede. A tlacila som podla toho ako mi lekarka hovorila. Ked povedala pomalsie, tak pomalsie. Pri tom porode netusis, ci sa uz prerezava hlavicka alebo nie (aspon ja som netusila, to su proste strasne silne tlaky a rezava bolest) lekar/PA to vidi a naviguje ta. Pri druhom porode mi napriklad lekar povedal, ze hlavicka je uz vonku a ja som mala pritom pocit, ze sa mala vobec neposuva 😄
Pri druhom porode to bolo velmi podobne ako pri prvom. 1 kozmeticky steh. Tlacenie trvalo tiez par minut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre