Aký máte názor na detskú ohrádku na hranie?

1simuska01
14. okt 2019

Ahojte,prosim za týždeň mám.rodit,a jasné že všetko dobre plánujem,aby bolo čo naj,chcela by som.vediet vás názor na detskú ohradku na hranie pre dieťa...Zo začiatku úplne nepodstatná vec,kedze bábo len spi,ale neskôr je to dobra kúpa či zbytočne vyhodené peniaze?? Chcela by som aby malo taký svoj kutik kde by sa hralo,a ja si mohla.popri upratať atď. Poznám veľa detí od ktorých sa maminy nemôžu pohnut a chcela by som sa tomu vyhnúť. Ďakujem za váše nazory

pribinak
14. okt 2019

ja som nemala, sestry mali a nepouzivali, deti tam revali

zdenulkam
14. okt 2019

tomu placu sa nevyhnes 🙂 treba to prijat ze ta dieta urcity cas bude potrebovat non stop.. ja mam deti bez ohradky, preferujem volny chov 🙂

kataka10
14. okt 2019

Svagrina ma a aj ju vyuzila. Maly sa tam kludne zahral. Ale zrejme zalezi aj od povahy dietata.

nikiki29
14. okt 2019

My sme ju dostali od svokrovcov... využívam ju tak 1-2x za týždeň na chvíľku keď potrebujem niečo súrne robiť a nestíham sledovať čo kde chce stiahnuť na seba 😁 inak by som na to peniaze asi nevyhadzovala alebo zobrala len nejakú extra lacnú alternatívu, lebo to nemá dlhé využitie... môj je najradšej na zemi a plazí sa všade kde môže 😊

lienka9
14. okt 2019

@1simuska01 ja som mala pre syna a pekne sa tam prehral najma led bol len na bruchu som bola v kludne ze nieje len na studenej zemi..mal tam hracky ja som sa s nim rozpravala a hrala a uplne v pohode.doteraz sa tam vie pohrat ked potrebujem aby bol v bezpeci ze nieco potrebujem rychlo spravit a to ma.1.5roka.

nana8989
14. okt 2019

@1simuska01 ja som miesto ohrádky zvolila cestovnú postielku. Malú mam cely deň za zadkom, keby som ju dala do ohrádky tak sa zblázni 😊 toto využijem v prípade ze idem pred dom pre poštu alebo na WC, tak chvíľu tam vydrží 😂

miriam439
14. okt 2019

@1simuska01
No každý si robí, ako vie, ale pre mňa je to super pomoc. Používali sme aj ešte používame, hoci má už malý tri roky. Teraz máme v kuchyni náhradnú drevenú postieľku a keď sa malý nevie spratať do kože a šiju s ním všetci čerti, tak tam zakotví. Najprv samozrejme protestuje, ale potom sa tak ukludni a začne sa skvele hrať s panáčikmi a autíčkami, že je z neho iné dieťa.

sofia1
14. okt 2019

Zbytočnost u nas.nechceli tam deti byť,najlepšia je podložka

oliviaolivova0
14. okt 2019

Kúpila som najväčšiu a nevyužívam, presne ako píšu asi záleží od dieťaťa...

luxus10
14. okt 2019

jednoznacne ano, ja som mala najvacsiu cam amerika, na tvrde dno sme dali na polovicu zlozeny molitanovy matrac, makke hracky, gumene knizky, navesali sme do rohov piskacie a hrkacie hracky a hrajka ako vysita, cca v 7-8 mes sa tam maly krasne vyvalal, vyotacal, sedel, potom sadal, naucil sa sam postavit nez mal 9 mes.a skakal s usmevom na tvari drziac sa ohradky....

a navyse ak si sama doma, a potrebujes ist co i len na wc, je to pre lepsie bezpecie dietata, dat ho do ohradky ako nechat same len tak....uz aj tak male deti dokazu bars co potiahnut na seba, co je aspon trochu poruke, co by ta ani nenapadlo, a nestastie je na svete...

teda za mna jednoznacne ano, ale tu najvacsiu, ak ma clovek dostatok priestoru, aby sa tam dieta necitilo stiesnene, potom tam naozaj nebude chciet byt...a pekne ziarive ...

nam velmi pomohla, na zlepsenie pohybovych schopnosti, na taku zmenu, ze uz ho omrzelo jedno, prosto v ohradke iny svet

alivoda
14. okt 2019

Vsetko to zavisi od povahy dietata a to teraz este nemozes odhadnut. Ohradku urcite nekupuj dopredu, na to je cas aj ovela neskor- dieta sa na ohradku nenauci, ono sa musi na ohradku "narodit".

lucia147852
14. okt 2019

To záleží od povahy. Niektore sa tam prehra hodiny a niektoré ručí jak keby ho clovek zabíjal hneď ako ho tam dáš. U nás to bol druhý prípad. A k tomu ze zo začiatku len spi 😂 to tiež nemusí byť až taká pravda. Mňa veľmi prekvapilo koľko dokáže byť novorodenec hore a plakať 😂😂

simca06022011
14. okt 2019

Ja som používala cestovnú postieľku na hranie 😁 neskôr aj miesto postieľky ( matrac sa tam zmestil z nej)... A často, aj keď som varila a upratovala... S malou som v kontakte bola, čiže ani plač nebol u nás žiadny 😁

1simuska01
autor
14. okt 2019

Ďakujem vám veľmi pekne

littleslovak
14. okt 2019

Ja som si uz pred porodom nevedela predstavit, ze maleho "odlozim". Postielku sme mali taku tu k posteli a na kolieskach cize aj cez den bol stale vsade so mnou ako novorodenec. Nakoniec ale skoncil v nasej posteli 😀 a ked sa zacal hybat tak sme ho nechali. Lenze my mame minimum nabytku, minimum veci. Ja som nemusela tyzden zabezpecovat byt aby sa mohol volne hybat. Aj od toho zalezi asi. No a nemam problem popri non cokolvek spravit. Ked idem do sprchy je so mnou v kupelke, ked idem na wc caka ma pred dverami (mam ich pootvorene a pozera na mna no dnu ma zakazane vojst a respektuje to). Varenie a podobne tiez nie je problem, vie sa sam zahrat. No uvedomujem si ze nie kazde dieta je ako on. Ale keby bol stale na mne tak by som ho mala v satke alebo nosici. Radsej ako v ohradke. Pre mna to skratka nie je 😊

viktoria265
14. okt 2019

My máme na poschodí cestovnú. To využijem len keď sa obliekam alebo idem na WC a dolu toto. Také štandardné ohrádky sú podľa mňa na prd lebo dieťa potrebuje pre vývoj priestor. Toto ho drží v bezpečí a zároveň má dosť priestoru a vojdem sa tam aj ja 🙂 dá sa to variabilne poskladať. Predtým sme mali takto a teraz máme štvorec.

zuzanka2302
14. okt 2019

Top topov nuc lepsie asi ani neexistuje pre nas 😉

jexica
14. okt 2019

@1simuska01 my sme kupili prenosnu postielku a tu vyuzivali ako ohradku 😊 a dobra bola aj na spanie na dovolenku to mas take dva v jednom 😊vyuzili še aj v byt aj na zahrade ked som si pptrebovala nieco spravit 😊

rozovykon
14. okt 2019

@1simuska01 zavisí aké budeš mať dieťatko, ja by som ešte s kúpou počkala. V určitom veku keď sa už plazia či štvornožkujú je to fajn, keď potrebuješ niečo urobiť a nemôžeš dávať pozor. Ja som mala tiež, ale malá tam nevydržala dlho, ale to ani v postieľke.....

sapetka
14. okt 2019

Mali sme super vec, od 3m ked sa zacal pretacat na brusko som ho tam davala a tam sa “pohral” hlavne ked som sa potrebovala umyt ist na wc navarit a tak.. a ked zacal chodit resp sa staviat na nohy super pomoc supla som ho tam a mohla som urobit co som potrebovala

hipuska
14. okt 2019

Zbytocne riesis teraz. Ked potrebujes odbehnut na wc, dieta vydrzi v postielke. A ked bude vacsie, sama uvidis ake bude-ci kupit, ci nekupit. A ak si predstavujes, ze bude mat kutik....aj tak hracky nanosi tam kde budes...mne sa vecne hrali v kuchyni pod nohami.

lusyc
14. okt 2019

Za mňa tiež áno. Malá sa v nej vyhrá. Môžem ísť na wc, pre poštu, vybrať práčku do pivnice. Nie je na studenom, nebuchne sa. Mame drevenu 120*120 cm bez dna, ale uz by som kúpila s dnom alebo dala cestovnú postieľku.

hipuska
14. okt 2019

@viktoria265 tak to uz neni ohradka, to je masaker

nikpa
14. okt 2019

@1simuska01 môj malý tam chcel byť od začiatku, dala som mu tam obľúbené hračky a vyhral sa tam väčšinou celú dobu ako som varila, niekdy pomrncal tak som sa mu trochu povenovala aby som si stihla porobiť. Mal aj dni že tam vydržal menej ale celkovo mi to pomohlo a kúpila by som to opäť.

simsalabim
14. okt 2019

@viktoria265 tak s takouto ohradkou moja starsia pochodovala po byte 😂 Tlacila si ju pred sebou. Davala som ju do nej len minimalne, lebo v nej rucala ako besna, ale obcas som musela. Bola ako torpedo a spustit ju na pol sekundy z oci sa rovnalo nejakej lotrovine. No a ked zistila, ze s ohradkou sa da presuvat, tak nemala problem, lahko sa dostala, kam chcela. dokazala si ju tahanim zuzit, aby presla dverami z obyvacky do haly a uz to slo....

evuska135
14. okt 2019

My sme mali prenosnu postielku a bol tam strasne dlho, vedel sa tam hrat sam a ja som mohla robit veci okolo domacnosti, zalezi ako si dieta naucis 🙂

jatva
14. okt 2019

este spomeniem jeden aspekt, ktory zatial nepadol a to je vplyv na vyvin. Z tohto hladiska sa neodporuca kvoli predcasnej vertikalizacii. A ak potrebujs na chvilu odlozit dieta - lebo chces na wc, tak staci dat do postielky.

oliali
14. okt 2019

@1simuska01 my sme mali ale ani jeden syn sa tam nehral, nechceli tam byt... ked som isla do sprchy, na WC... vsade isli so mnou :D

ivetik79
14. okt 2019

My mame drevenu ohradku /uuuplne staci 1x1m a nedam na nu dopustit. Vytiahli sme ju ale az ked sa drobci (najprv dcerka a teraz 8.5 mesacny syncek) zacali stavat na nozky. Dcerka sa tam perfektne zdokonalila v chodeni - postavila sa a ruckovala hore a dolu a nabrala odvahu sa pustat aj sama. Teraz tam mame uz druheho drobca a tiez stoji a snazi sa ruckovat a posuvat nozky. Takze za mna - ak ist do ohradky, odporucila by som drevnu/pevnu s polstrovanym dnom, ktore sa da spustat na nizsie urovne podla potreby dietatka. A nie to brat ako odlozisko, ale interagovat s dietatkom 🙂

zuzka1620
14. okt 2019

Ja som mala, resp. este aj mam prenosnu postielku😊nakolko mam deti 5 rokov chlapec a 6 mesacnu dceru.Obaja sa tam hrali,pre mna top, nebala som sa, ze sa mi niekam zgulaju, ked uz bol maly taky 8 mesacny pustala som mu aj spievankovo a odtial to kukal, hral sa a obcas mi tam aj zaspal...a ja som si porobila😊Obaja mi tam vydrzali, malu akurat obcas prelozim z bruska na chrbat aby sa pozrela aj inak na svet, prip. Do polosedu uz😊ma tam aj tu hraciu podlozku, takze je to pre nu zaujimavejsie😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre