Aktuálny zoznam vecí do pôrodnice v Komárne

audrey0712
31. máj 2020

Ahojte 😊 bohužiaľ som nenašla nič na internete a ani tu vo fórach, tak by som vás chcela poprosiť o aktuálny zoznam veci do pôrodnice v Komárne (ze vraj každá pôrodnica ma vlastný zoznam), aj keď ma pôrod čaká až v auguste, rada by som vedela s čím rátať a na čo určite nezabudnúť (som prvorodicka bez skúsenosti 😁) Vopred ďakujem🌺

ellie252
31. máj 2020

@audrey0712 ahoj! Zbytočne veľa vecí nepotrebuješ, stačí ti základná výbava - uteráky (aspoň 2ks), nočné košele, popôrodné nohavičky a vložky, prezuvky (aj do sprchy), hygienické potreby (mydlo, šampón, kefka, pasta, toaletný, hygienické vreckovky...), hrebeň, nabíjačka na telefón, a pod. Pre malinké ti stačí oblečenie až na cestu domov, všetko ti tam dajú 😊 No a samozrejme nejaké to občerstvenie, lebo strava je klasická, nemocničná 😉

ellie252
31. máj 2020

Ešte som zabudla - nezabudni si doklady, ak si vydatá, tak kópiu listu, meno pediatra (to zisťujú ešte na vzdychárni) a tehotenskú knižku. Tiež príbor a pohár. No a pre bábätko plienky, obrúsky, krém na zadoček, cumlík (ak chceš). A pre istotu si prichystaj krém na bradavky 🙈

kajca84
31. máj 2020

Ja som pred 6 a 10-timi rokmi okrem oblečenia pre deti potrebovala všetko,aj príbor.Ak by si mala cisársky,bude sa ti hodiť slamka,pollitrovka s takým sosáčikom.

smejko25
31. máj 2020

Ahoj zamna ti aspon odporucim tieto poporodne vlozky a nohavicky od znacky Molicare 🙂 Vlozky su sice inkontinencne ale zamna boli paradne velke nic nepretieklo 😁 + nohavicky prijemny material, natahovaci + sa dali vyprat 🙂 nikde netlacili 🙂
Aaa neviem ale mne na kojenie vzdy bolo lepsie tielko s tenuckymi ramienkami 🙂 nemusela som riesit ziadne gobiky somariny 😁 v koseli som vydrzala 1 den 😁

smejko25
31. máj 2020

@audrey0712 plus ked mozem este poradit davaj si pozor pri kupe poporodnych vloziek lebo v lekarni raz nemali tieto Molicare a dala mi nejaku otrasnu znacku - 1.boli uzke a po 2. presakovali 🙈 este ze som ich mala na konci 600nedelia inak by ma kleplo 😁
Boli take akokeby vata alebo 🤷‍♀️

audrey0712
autor
2. jún 2020

Ďakujem vám všetkým za odpovede 😊 pomohli ste mi, mam aspoň väčší prehľad

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre