Ako sa cítite vy posledný mesiac tehotenstva?

monikastano
5. sep 2021

Ahojte tehuľky, len som chcela vedieť ako sa cítite vy. Lebo ja to už nezvládam. Prejdem kúsok a už mám take tlaky na spodok, ako keby mal ísť už von. Od začiatku má hrozne boli panva, pri vstávani, chôdzi a prevaľovani, v prvom tehotenstve som s tým nemala problém, ale teraz uff ! 🥺 Aspoň že pálenie záhy prešlo 🙏🏻

danielka1979
5. sep 2021

@monikastano no ja som pri druhom pôrode mala zvracanie a horúčky

lililukac
5. sep 2021

@monikastano ja som posledne 2 mesiace prežívala pri druhom peklo .... Šialená únava neskutočne horúco, nespavosť nevoľnosti , až som z toho mala úzkosti ako hrozné som sa cítila....

zuzikak
5. sep 2021

tehotna nie som ale takto som to mala pri druhom. Ovela vacsia unava lebo som bola dost okolo starsieho. Mna totiz posledny mesiac bolelo aj pretacanie sa na posteli. Doslova som kazdu zmenu polohy predychala a vstavat bol cisty proces. Vsetko ma bolelo, tlacilo, tazko sa mi dychalo. Pri prvom som mala 8 mesiac problem chodit lebo bol tak natlaceny, ze mi pricvikol nerv v chrbtici a strasne ma pichalo v nohe, ked som na nu dostupila. Na zachod som chodila, ze som sa pridrziavala steny ☹ Potom sa nejako posunul a zo dna na den to preslo. Ale bola som hrozne naliata a nevedela som sa uz sama ani obut...Uz mas velky kus cesty za sebou - neboj, coskoro sa babo narodi a bude lepsie.....silno drzim palce, nech to vydrzis.

danielka1979
5. sep 2021

@lililukac ja som sa potila a triasla

lililukac
5. sep 2021

@zuzikak tak vy ste môj pocit posledný mesiac tehotenstvá napísali úplne presne tak isto som to mala aj ja

lililukac
5. sep 2021

@danielka1979 triasť som sa netriasla keď začali horúčky v strede júna tak som si myslela že som deň noc aj bez pohybu doma celá mokrá kvôli tomu že je horúco keď som porodila som pochopila že to bolo tehotenstvom , kompletné mokrá spotená deň noc toľko čo som sa osprchovala vyschla som bola hneď mokrá vlasy mi nestihli doschnut a boli hneď mokré to bolo fakt peklo ale hneď to vystriedalo šťastie len vydržať vydržať vydržať

zuzikak
5. sep 2021

@lililukac maloktore tehotenstvo je do posledneho mesiaca malina. Velakrat sa zena citi doslova pod psa po kazdej stranke a kazdy pohyb je velmi obmedzujuci a boli.....je to tak.

monikastano
autor
5. sep 2021

@danielka1979 to celé tehotenstvo 😫😫

dankanka
5. sep 2021

@monikastano toto iste som mala prve tehotenstvo..

sima1415
5. sep 2021

Absolútne s tebou súcitim ... Tiež sa neviem ani pohnúť už ani neviem akú polohu zaujať len nech mi je chvíľu lepšie , hold ako doktor povedal musíme počkať :(

veronice
5. sep 2021

Teraz som len 4.mesiac takze zatial este neviem posudit ale pri prvej dcere som od 5.mesiaca nespavala skrz krce v rukach (vivat tetania) a 6t pred porodim som uz kazdy den nadavala a zaroven sa modlila nech to dieta uz vylezie 😁🙈 nevedela som sa poriadne obut, zohnut, pretocit v posteli, presla som 100m a unavena ako po ture na krivan, tlaky na spodok, curanie kazdych 10 minut, udychcana ako lokomotiva a v 38tt som este schytala zapal priedusiek takze sup sup lekarke (na silvestra 🙈) a antibiotika... Radost zit 🤦‍♀️ samotny porod (s kontrakciami do krizov s prasknutou platnickou) bol uz doslova vyslobodenim. Esta ta prva noc po porode bola dost nafigu s tymi krcami ale potom sa to uz nastastie vytratilo 🙏

Vydrz dievca vydrz, uz len par dni a bude lepsie 🙂 oddychuj co to da a skus sa niecim zamestnat - kniha, casopis, rucne prace, sudoku, cokolvek... Drzim palce 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre