Ako pomôžem bábätku, aby sa otočilo dolu hlavičkou?

sife1
18. júl 2016

Ako mam pomoct dietatku v brusku aby zmenilo polohu dole hlavou nechce sa otocit a nema tam ani miesto na otocenie .?dajte nejake rady prosimmm

pribinak
18. júl 2016

Pozeram, ze si este len 31tt, babatko ma este cas, aby sa otočilo a aj miesto ;))

misel0806
18. júl 2016

No ty tomu nepomozes ,,ked bude cas babo sa urcite otoci😊

ynett
18. júl 2016

Bábo má ešte čas, aby sa otočilo. Ak bude chcieť tak sa otočí. Radšej to nesil. Môj sa tiež neotočil a nakoniec sme zistili, že mal niekoľkokrát obtočenú šnúru okolo krku. Keby som ho nútila, aby sa otočil rôznymi babskými receptami tak by to nemuselo dopadnúť dobre. Bábo vie čo robí🙂

lucka92
18. júl 2016

Ja som bola takto pred rokom tehotná a tiež som mala rovnaký problém. Začala som chodiť po rukách a pomohlo to 😀

sibalka21
18. júl 2016

Miesta ma urcite dost na otocenie, pocula som aj o takom pripade ze babo sa otocilo az v 38tt..... Ale bohuzial ty tomu nijak pomoct nemozes... Bud sa otoci alebo nie...
@sife1

janap76
18. júl 2016

@lucka92 to je vtip, však ?

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alice.jant
18. júl 2016

Ja zijem v Taliansku a tu jedna z technik čo sa používa je moxa. Neviem či aj na slovensku sa to bezne robi ale skus sa poinformovat. Moxa má povod v cinskej medicine, stimuluju sa rovnake body ako pri akupunkture. Je to vlastne taka cigara z bylinky artemisia vulgaris, ktorá sa zapali a ohrieva sa jeden presny bod na nohe. Robí sa to nejak od 32 do 38 tyzdna, od 15-30 dni; ja som mala skvelu porodnu asistentku na kurze ktorá to praktikovala a vravela že tak 70% prípadov je úspešných. Uplne podrobnosti o tom ale neviem, lebo moja bola otočená uz od 27tt. Samozrejme je potreba najst cloveka ktorý sa tomu venuje a všetko vysvetli, lebo moxovanie nieje vhodne pre každého, sú tam iste obmedzenia ak máš nejaké zdravotne problemy

dzulli1980
19. júl 2016

@sife1 Bábätko sa dokáže otočiť aj tesne pred pôrodom ... pokiaľ sa neotočí, má na to dôvod ... žiadnymi babskými receptami sa ho nesnaž otočiť do "správnej polohy", aby nedošlo k tragédii ... moja dcérka sa neotočila, lebo mala krátku pupočnú šnúru a ešte k tomu omotanú okolo krku ... našťastie som sa nesnažila ju otočiť ... dieťatko vie, prečo je v brušku v takej polohe, v akej je.

sindas
19. júl 2016

Nobtak ked som bola ja tehotna tak som tiez toto riesila.. teda skor.moja.mamina kedze to prezivala viac ako ja a ona na internete nasla ze svietit babatku na cestu :D teda tak ze sme zapli baterku na mobile a chodili sme po brusku z hora nadol a zevraj babatko bude zvedave co je to za svetlo a otoci sa :D ci to bolo to co zabralo alebo nie to neviem.. no nakoniec sa moj štupel otocil 🙂 🙂

lavender273
23. aug 2016

Ja som 36 tyzden a slecinka sa nie a nie otocit :( Boli mi doporucene cviky, chodim na akupunkturu a taktiez mi bola doporucena uz spominana moxa. Mam v celku male brucho na 9 mesiac, nema asi vela miesta na otocenie ( alebo sa jej nechce? 🙂 ) takze dufam ze nieco z toho pomoze.

mamkagabka
26. máj 2017

@lavender273 prosím ťa otočila sa ti malá nakoniec ? ďakujem 🙂

rehulkare
26. máj 2017

babatko moze mat dovod na to, aby bolo otocene opacne a preto je lepsie nesilit to a nechat same, ci sa otoci, ci nie..este je cas a ked zostane ako je, tak to tak ma asi byt 🙂 moje 3. mimi takto bolo a celkom mi pomahalo, ked som si to takto hovorila 🙂 a aj to tak bolo a ani sa mi neotocilo..mali sme tiez kratku pupocnu snuru..

marcelaluk
26. máj 2017

Lucka92 má pravdu, treba dvihnut nohy co najvyssie, popri stene, mne to pomohlo a otocilo sa mi v 38tt. lahla som si na chrbat a nohy dvihala porpi stene, aj panvu, ako najvyssie to islo.

lavender273
26. máj 2017

@mamkagabka

Nie neotocila sa potvorka mala. Dokonca som aj bola na zakroku kde sa ju lekar snazil otocit ( bolest jak hrom ) a nic. Takze pekne krasne som sla na cisarsky.

mamkagabka
26. máj 2017

@lavender273 och, ďakujem za odpoveď...no mne ho chcú otočiť budúci týždeň...tak som zvedavá ako to dopadne

lavender273
26. máj 2017

@mamkagabka

Drzim palce, dufam ze sa pretoci 🙂

Je to sanca 50:50. Mne sa nepretocila a tete vedla sa dieta pretocilo. Ono stale je sanca ze sa do poslednej chvile otoci. Daj vediet ako ste dopadli.

dicaa
27. máj 2017

Ahoj,ja som teraz v 38 tt a mala sa otocila az v 36 tt.Este ma cas,aby sa otocilo.

mamkagabka
27. máj 2017

@lavender273
@dicaa ďakujem krásne baby 🙂 🍀

hors
27. máj 2017

Mne sa dcéra otočila 38tt ty máš čas a tvoje mimi tiež.Niak mu nepomozes chce to kľud a uvydime ono si samé nájde ten správny čas na otočenie🙂

mamkagabka
27. máj 2017

@hors ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre