Aké máte skúsenosti s Epidurálkou?

dominika_79
7. feb 2020

Ahoj, poprosila by som niake skúsenosti s Epidurálkou.... blíži sa mi pôrod a tak uvažujem už aj nad ňou 🤔

kiki9871
7. feb 2020

@dominika_79 ja mam len dobre , za mna ano👍 Aj pri dalsom tehotenstve by som si ju urcite dala

manchester123
7. feb 2020

@dominika_79 ahoj mne pôrod vyvolávali, jansom si dala epi a vôbec nelutujem. Necítiš tak veľmi bolesti do krížov iba na konečník, tak presne vieš kedy máš tlačiť. Ale lekár tu samozrejme povie kedy máš zatlačiť. Za mňa obrovská úľava, aj keď by som nemala vyvolaný aj tak by som si určite dala. Ja som za ňu ešte platila a teraz je myslim zdarma. Aj zub ti umrtvia, tak prečo si nepomôcť?

emimirlen
7. feb 2020

@dominika_79 pri prvom pôrode som mala epiduralku, pri druhom som si zaplatila ale na radu ordinujucej porodnicky nevyužila. Nepresviedcala ma, len povedala naozaj ju chcete? Ste pekne otvorená, pôjde to rýchlo. Tak som povedala, dobre poďme bez. Ale aj preto som sa tak ľahko dala presvedčiť lebo po prvom pôrode mi bolo strasne. Porodila som ráno o 4hod a nevedela som sa celý deň postaviť. 2x sestričky chceli že poďte na wc a 2x som im odpadla. Takže ma nechali ležať a malú som ani pri sebe prvý deň nemala. Ťažko povedať či to bolo z epiduralky, ale dosť možné, keďže ja mám normálne tlak 104/70 alebo občas aj nižšie a epiduralka znižuje tlak, tak neviem či preto. Asi aj to bol dôvod prečo som si 2x nedala a stačil len malý impulz, aby som si ju nedala. Po 2.porode som sa cítila o 180stupnov lepšie. Rodila som o 5hod ráno a už o 9hod som šla do sprchy (pod dozorom sestričky). Ale je to veľmi individuálne. Ja som si dala epi na odporúčanie sesternice, ona si nevedela vynachváliť. Akurát že ju dlho bolelo miesto vpichu. Cítila ho a mala to citlivé. Odporúčam si načítať dostupné odborné texty, čo to je, čo vlastne robí. Držím palce k pôrodu 😉

ivula0807
7. feb 2020

Ahoj. Myslim ze toto je individualne u kazdej zeny ako to na nu bude posobit. Ja som rodila s epi a musim povedat ze ak by som isla rodit este raz urcite rodim bez nej. Ano, ulavila mi krasne od bolesti a nemala som ziadne problemy s napichnutim ani nasledne po porode ziadne bolesti hlavy ani bolesti v mieste vpichu.
Ale necitila som povestne tlaky co mne dost komplikovalo tlacenie, nevedela som kedy tlacit a ani ako tlacit, tlacila som zle a mala som velky problem malu vytlacit. Mala este aj omotany pupocnik okolo krku cize dalsia komplikacia, v dosledku tohto celeho sa napila plodovej vody, po narodeni ju museli predychavat a dva dni stravila v inkubatore, preventivne dostavala antibiotika aby nedostala infekciu z plodovej vody. Museli mi tlacit na brucho aby som vobec porodila. Takze za mna cele zle a ak by som mala rodit znova, toto uz riskovat nechcem. Mala je vdakabohu zdrava a spokojna, obe sme to nakoniec zvladli ale tie pocity po porode neprajem nikomu. Radsej pretrpiet bolest ako sa po porode bat o zdravie svojho dietata a nebyt s nim. Ale ako hovorim poznam x zien, ktore takyto problem nemali a epi si pochvaluju. Je to naozaj individualne. Zelam ti rychly a bezproblemovy porod 🙂

emimirlen
7. feb 2020

@manchester123 je to asi naozaj o Tom ako veľmi sa boji žena bolesti. Ja som napríklad po epi vôbec nevedela kedy mám tlačiť, vôbec som to necítila. Len mi vraveli kedy tlačiť.

dominika_79
autor
7. feb 2020

@kiki9871 no a aké to bolo? cítila si aj tak bolesť?

dominika_79
autor
7. feb 2020

@manchester123 no to je pravda.... zadarmo? a všade? ja idem rodiť vo Zvolene

dominika_79
autor
7. feb 2020

@emimirlen dobre ďakujem.... skúsim si o tom v pondelok pohovoriť aj s gynekologičkou 🙂

eve99
7. feb 2020

ja som mala a pri ďalšom by som si určite dala znova, kontrakcie boli slabučke ale vedela som kedy tlačiť, na ďalši deň žiadne bolesti hlavy

dominika_79
autor
7. feb 2020

@ivula0807 no ďakujem... ešte si to teda premyslím 🙂

dominika_79
autor
7. feb 2020

@eve99 ak by to tak malo byť tak by som ju vyskúšala 🙂 treba to niako aj skôr povedať že ju chcem alebo len pri pôrode?

manchester123
7. feb 2020

@dominika_79 v Ba je zdrama, ale ja som platila 150 €. Pozri môžeš si ju zaplatiť aj tak ti ju môžu pichnúť až keď si na 5 cm, čiže polku budeš mat za sebou ak budeš cítiť ze zvládaš tak si nedáš a peniaze ti vrátia. Je to na tebe, daj si pre istotu a sama budeš cítiť či potrebuješ. Nemala som po nej žiadne problémy ani bolesti hlavy. Úplne v pohode. A to mi dávali 2 dávky jednu o 13 a druhú o 16.

eve99
7. feb 2020

@dominika_79 tam kde som rodila ja som si musela pred pôrodom vybaviť predoperačné vyšetrenia takže sa musíš spýtať ako to funguje tam kde chceš rodiť, niekde stačí pýtať pri pôrode

lius
7. feb 2020

Nedavala by som si pichat do chrbtice, ta bolest sa da uplne v pohode vydrzat

kiki9871
7. feb 2020

@dominika_79 ja som mala celkovo dobry porod, ja som bola na 7cm a neboleli ma vobec kontrakcie, ja som si ju vyziadala hlavne pre psychicku pohodu, ze keby ma nahodou musia nastrihnut a zasivat, aby to nebolelo..ale nakoniec ani nastrih ani sitie nebolo😉 je to velmi individualne, niekto si ju pochvaluje niekto zasa nie..niekto ma dobre skusenosti, niekto nie🤷‍♀️ Nebolelo ma ani ked mi ju zavadzali, po porode som za cca 4 hodiny uz sla po svojich na wc. A tlacit som vedela v pohode

lubi40
7. feb 2020

@dominika_79 vyborne skusenosti. Pri obidvoch porodoch. Ziadne vedlajsie ucinky.
Povazujem to za jedno z najlepsich rozhodnuti v mojom zivote 🙂

evalin88
7. feb 2020

Mne po Epi klesol tlak a malemu klesol kyslik, museli mi davat dychat cez masku, ale je aj pravda ze Epi moze skratit poslednu cast porodu, porodila som do 20 minut po podani prvej davky, cize zabrala az na koniec

eliska13
7. feb 2020

@ivula0807 bežne tlačia na brucho pomáhajú tak asistentky.Mala si to nepríjemné, ale nemyslím, že to bolo kvôli EPI, ale kvôli pupocnej šnúre.Lekar podľa kontrakcií povie kedy tlacit

ivula0807
7. feb 2020

@eliska13 ano viem, ze je to bezne. V mojom pripade to bolo prave kvoli epi, kedze som absolutne necitila tlaky nevedela som nielen kedy tlacit, ale necitila som ani to ci spravne tlacim...a tym padom som tlacila nespravne. Lekar mi teda nepovedal kedy tlacit, az neskor porodna asistentka ked zistili ze necitim vobec nic..v rodine mam porodnu asistentku, sama mi povedala, ze jednoducho niekedy to s epi moze mat aj takyto negativny dopad na samotny porod. Ako hovorim nikoho neodhovaram, pisem vlastnu skusenost

misickaa4
7. feb 2020

@dominika_79 za mna super...ziadne negativa to na mna ani dieta nemalo...

lucyluv
7. feb 2020

Tak ja som pri epi totalne prestala citit vsetko, dokonca ani tlaky ma tlacenie na zaver, museli ma navigovat kedy tlacit, nastastie mi to islo, niektore zeny potom nevedia porodit, ak sa toto stane. A hrozne mi znizila tlak, skoro som tam odpadavala. Druhy porod som nesla ani na poucenie, ze proste epi nechcem a ovela lepsie. Ale uz som vedela, co ma caka, tak som bola pripravena predychavat bolesti za kazdu cenu. A nebolo to nakoniec az take hrozne, ako sa mi zdalo prvykrat :D tretikrat urcite znova bez epi 🙂

fiafia
7. feb 2020

@dominika_79 ahoj tiez som rodila vo zvolene v 2017. Bez epi. Keby sa da vratit cas aj tak si ju nedam 😂 bolesti boli a dlho. Pred porodom s prestavkami tri dni, tak ani neviem kedy by sa mi najviac hodila. Porod nebolel, o siti ani neviem. Mne velmi pomahala na kontrakcie sprcha. Pre pokoj duse by som si dala porobit vysetrenia inak epi nespravia a v den D podla situacie sa rozhodnut.

dominika_79
autor
7. feb 2020

@manchester123 no a ďalšia dávka je zdarma alebo sa potom dopláca?

dominika_79
autor
7. feb 2020

@eve99 dobre 🙂

dominika_79
autor
7. feb 2020

@lius prvé som mala bez Epi ale teraz by som ju chcela skúsiť

dominika_79
autor
7. feb 2020

@kiki9871 to aj ja tak chcem 😔

dominika_79
autor
7. feb 2020

@lubi40 ďakujem.... toto mi pomáha rozhodnúť sa tak že ju asi vyskúšam

dominika_79
autor
7. feb 2020

@evalin88 jaj no pekne... to nie je dobré

miselka1991
7. feb 2020

nečítala som vsetky komenti ale v zv nie je zadarmo lebo zv nie je statna nemocnica

dominika_79
autor
7. feb 2020

@fiafia takže to musím prebrať s gynekologičkou najskôr ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre