Aké časté majú byť pohyby bábätka v 40. týždni?

tatianka79
30. okt 2012

Od vcera citim viac pohybov, hlavne vcera vecer a v noci, potom to ustalo a dnes je ich tiez trosku viac ako obvykle. Zajtra idem do poradne a potom na CTG...ak tych pohybov bude viac a budu intenzivne, isli by ste do nemocnice hned? Alebo by ste pockali do zajtra rana? Viem ze ked je pohybov malo alebo vobec, tak je to dost nebezpecne, ale neviem co moze znamenat ked ich je viac 🙂 Maly je stale KP, je mozne ze sa snazi otocit alebo hladat cestu von??? Ved uz by som aj bola rada 🙂 Dakujem za kazdu radu a nazor.

cawes
30. okt 2012

Myslim ze sa pripravuje na porod. Zatka ti nevysla? Mne sa maly hybal velmi pred porodom

tatianka79
autor
30. okt 2012

@cawes Dakujem 🙂 No zatial nie, brusko mi sice tvrdne a niekedy pobolieva, ale nemyslim ze su to kontrakcie...kedze je KP, pred tyzdnom mi doktorka povedala ze to tak skoro nebude, a mozno mi budu planovat sekciu, takze neviem, ale asi je naozaj mozne ze si prirodzene chce najst cestu von... a keby sa este aj otocil, to by bolo uplne super

euka210
30. okt 2012

pokial nezacnu kontrakcie aspon v 5-7 min, intervaloch, tak netreba do nemocnice. Som zazila, ze mamicku vratili domov, ze prisla skoro. A v druhej nemocke zase ze prisla s niecim, no domov ju nemohli poslat kvoli poistovni a musela tam ostat tusim min. den.

kmetulec
30. okt 2012

asi by som brala do uvahy aj to otocenie sa babetka,ale to ti zodpovie len lekar-ka

cawes
30. okt 2012

@tatianka79 ked ti tvrdne brusko tak su to bud poslickovia alebo koncentracie. Neboj sa za chvilku mas slnicko v naruci potom daj vediet

lucina7
31. okt 2012

ja som tiež išla do nemocnice až ked som mala kontrakcie pravidelne každých 10 min. keby som tam prišla skôr ubytovali by ma a čakala by som tam ešte neviem koľko dní na pôrod. takto som prišla na poslednú chvílu a bolo 😀 jedine, že by ti praskla voda.

tatianka79
autor
31. okt 2012

ahojte...takze dnes som bola v poradni, no a maly je stale KP, takze to nevyzera ze by to bolo tak skoro aj ked termin mam 5.11. (vraj sa este urcite uvidime 7.11. v poradni a potom sa uvidi co dalej), maly sa mozno snazi otocit ked je aktivny, ale vraj sa mu to asi uz nepodari a asi mam vraj dost plodovej vody ked sa stale dokaze tak krutit (ale nie otacat 🙂...bola som aj na pasoch a vsetko ok, mala som jednu dlhu a celkom bolestivu kontrakciu, ktoru mi tam nemerali, ale inak nic...tak uvidime

laurika289
31. okt 2012

Ahoj ja mám tiež malú KP, termín mám 16.11., ale sekciu už mám naplánovanú na 9.11., pretože sekcie sa robia ževraj o týždeň skôr ako je termín. A aj mne sa najviac hýbe navečer a cez deň máličko 🙂 a poslíčkov už mám tiež pretože mi tvrdne brucho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre