32 týždeň a upchatý nos s bolesťou mandlí

milka1978
9. sep 2012

Ahojte tehulky .... nenašla som tu takúto tému, všetky sa týkali chrípok no ja ja chrípki nemám .... som v 32. týždni a dnes ráno som začala cítiť bolesť v mandliach pri jedení a prehĺtaní ..... a mám upchatý nos ... teraz som si merala teplotu tak mám už 37,3 .... nechcem ísť hneď k lekárovi .... čo by som podľa Vás mohla vziať? zatial pijem od rána čaj s medom a teraz som od teploty vzala paralen .... máte nejaké iné rady? budem vďačná 🙂

dari226
9. sep 2012

naparovat sa a na mandle pomoze ked si das foliu na to kuchynsku rolku a potret studenym tvarohom a na 20 min prilozit na krk,par dni to trva alebo tvaroh pomaha,aspon 3x denne. a hlavne si setri sily do porodu neni daleko a take choroby dost vycerpaju

evinab79
9. sep 2012

Ahoj, co mozes robit, je kloktat slanu vodu alebo vincentku a taktiez si preplachovat nos tiez slanou vodou alebo phisiomerom, mne pomaha aj studeny obklad na hrdlo. Na bolesti hrdla mozes brat Septisan, Septofort, v prib.letaku stoji, ze to mozu aj tehotne, hlavne ziadne tabletky s lokalnym anestetikom. Pri silnych bolestiach je mozne uzivat Bioparox, ale to uz by som radsej konzultovala so vseobecnym lekarom, ak by sa Ti tie problemy zhorsovali.
Opatruj sa

milka1978
autor
9. sep 2012

@dari226 to vyčerpanie už cítim teraz .... dúfam, že sa z toho dostanem rýchlo

milka1978
autor
9. sep 2012

@evinab79 tú slanú vodu skúsim určite už dnes pred spaním ... a môžem ju kkloktať aj viackrát denne? nechcem aby mi sol zase niečo rozžrala :D

evinab79
9. sep 2012

ahoj, kloktat slanu vodu mozes viackrat za den,cim skor zacnes tym lepsie, mne osobne slana voda neublizila, trosku prevarenej horucej vody zo studenou z kohutika a do toho sol, tak pol cajovej lyzicky, respektive
daj si soli tolko aby ta nenapinalo. A ten phisiomer Ti odporucam tiez, je to morska voda bez konzervantov, precitaj si clanok od strapco o nosnej hygiene, ja sa toho drzim.

evinab79
9. sep 2012

t.j. voda by mala byt vlazna

milka1978
autor
9. sep 2012

@evinab79 tento článok som už čítala keď som mala chorého synčeka a pomohlo to

milka1978
autor
12. sep 2012

@evinab79 ahoj ... tak dnes som konečne zohnala Septisan .... už som vycmúľala 2 tabletku ... je normálne že mám teraz taký divný jazyk? ako zmeravený? píše to síce aj v pribalovom letáku, že je to jeden z vedľajších účinkov no vraj ak niečo také nastane treba to konzultovať s lekárom ... ja idem do poradne až v utorok preto sa pýtam, či si aj ty mala podobné symptómi a či si to konzultovala s lekárkou, resp. gynekologičkou

pokemonkaa
14. jún 2013

ja som bola cele tehotenstvo skoro nonstop so samými virozami, lekar mi odporucil bioparox (to su antibiotika, ktore dostat volne kupit v lekarni a mozu ich tehotne aj dojciace matky) a kloktat so slanou vodou a vela pit - caje, citronady... zvysit prisun vitaminov - denne som si struhala mrkvu, jablko a zeler a toto som jedla. ten bioparox je skvely, zlepsenie som citila asi tak po 3 dnoch, hlavne co sa hrdla tyka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre