30. týždeň tehotenstva

henikapetko
14. apr 2014

Dnes sme boli na poradni mala ma 45cm a 1470g ma dobre miery?A čo znamená vlastne 30+3 tyz nemala by sa už poradňa robiť častejšie?Zase má dal o mesiac 15.5 a ked som mu povedala,ze mam často závraty a je mi na odpadnutie tak mi na to nepovedal ani pol slová,čo vám 10tyz pred pôrodom vraveli lekári?Pripravovali Vás uz pomaly na pôrod alebo ako?ďakujem

katrinka8
14. apr 2014

@henikapetko - ahoj, 30+3 tt znamena, ze si v 31. tyzdni tehotenstva (ukonceny 30. tyzden a 3. den 31. tyzdna) Miery a vahy su len orientacne, nikdy sa to neda urcite presne 😉 Vobec sa nemusis stresovat, vsetko je v poriadku, navyse kazde babatko je ine, keby sem prisla ina mamicka v tom istom tyzdni, babatko by malo ine miery. Mas do porodu este vyse 2 mesiacov, teraz bude babatko naberat coraz viac na vahe, bude sa mu tvorit vela podkozneho tuku. Do porodu mas z lekarskeho hladiska este daleko 😉 O mesiac nastupis na matersku, potom budes mat castejsie poradnu. Nemas sa coho obavat, vsetko je tak, ako ma byt 🙂

rokkisu
15. apr 2014

ahoj. tiez som v 30tt a zajtra ma caka poradna. som zvedava na vahu a miery. miery mas vyborne, 45cm je uctihodne. o zhruba 4 tyzdne sa stretnete a to uz budes v 34. tam sa myslim robi test na streptokoka. potom sa stretnete uz o 2 a nie opät o 4 tyzdne. tak si to pamätam z prveho tehu. ked sa uz bude blizit termin tak potom kazdy tyzden. vsetko je ako ma byt. 🙂

dzafo10
16. apr 2014

moze sa stat to ze bola som 29tt a dneska som sla na sono a mne povedala ze som v 30tt a mam tym padom aj skor termin podla sona je to dost mozne ?? a tiez ma dala na poradnu aj 14.maja a to by ma mala dat uz skor co viem ... viem ze ten posledny mesiac sa chodi kazdy tyzden ze ci som uz otvorena a tak ... ale si myslim ze teraz ma dala neskoro ... a zas mi budu brat aj krv to z duse nenavidim :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre