Zvláštne pocity v 20 týždni

simi906
12. dec 2012

Ahojte budúce mamičky...
Včera som prvý krát ucítila kopanie bábätka. Prvý moment to bolo niečo zvláštne krásne, tešila som sa tomu hrozne moc.. Aj teraz sa teším. Ale problém je v tom že mám zvláštne pocity, že aha, niečo vo mne rastie, je to moje dieťa. A k tomu otázky : Som na dieťa pripravená? Zvládnem jeho výchovu? A pod ... pocity strachu, neistoty. Straší ma to,lebo som sa na bábo tešila, aj sa teším... mám strach. Povedzte mi že toto sposobujú hormony a tehotenstvo ☹ mali ste aj vy niečo také ?

zivika
12. dec 2012

@simi906 ahoj, vobec sa netrap, ani nestresuj, tieto otázky si urcite kladie kazda nastavajuca mamina a tatino 😉 ja cakam uz druhe a tiez sa zamyslam nad tym, ako to zvladneme, ci sa nezblaznim s dvomi malymi detmi😀 neboj, na vsetky tieto otazky zabudnes, ked budes drzat drobceka v naruci, jednoducho vsetko pride samo od seba a maly cervicek ta zamestna tak, ze na paniku nebude cas 😉
inac podla mna to robia nejake hormony, aby sme sa pomalicky uvedomili, ze prichadza nieco nove 🙂

monikkak
12. dec 2012

Tie otazky som si kladla aj ja...to je normalne budes prvy krat mamou tak mas strach obavy ci to vsetko zvladnes. Neboj to je hormonami a postupom aj na to zabudnes. Ked to male uz budes mat tak to pojde samo, uz sa nad tym vobec nebudes zamyslat🙂🙂
@simi906

maria613
12. dec 2012

@simi906 presne take iste otazky som si kladla aj ja dokonca po porode este dva tyzdne som mala pocit ze nie som na dieta pripravena a ze som zla mama ale hned po tych dvoch tyzdnocb ked sme si na seba trochu zvykli som zacala byt zo dna na den stastnejsia a teraz wom jdna z najstastnejsich mamiciek na svete fakt. Milujem svojho drobceka aj mm a nikdy by som svoju rodinku nemenila.za nic na svete a uvidis ze zachvili ku to budes citit aj ty takto...hormony robia svoje.bez nich mi je veru lepsie🙂

cerez
12. dec 2012

Jasne! Pocity každej maminky. No môžem ťa ubezpečiť, že keď už budeš mať svojho drobčeka doma, ani jedna táto myšlienka ťa nebude trápiť. Tak veľmi budeš zaneprázdnená, že dni budú tak rýchlo plynúť a čo nevidieť budeš oslavovať prvé narodeniny svojho dieťatka. Hlavu hore a užívaj si tehotenstvo. 🙂
@simi906

balimka
12. dec 2012

@simi906 tiez som mala vselijake haluze, trosku ine, ale mala ... a po porode este vacsie, to uz bolo trochu horsie .. to tie hormony 😔
no ale celkovo je to nakoniec vsetko super

matozazzo
12. dec 2012

Je to uplne normalne, odrazu citis, ze to je "naozaj"... brusko rastie, citis pohyby 🙂 Myslim, ze skoro kazda z nas mala pocity ako ty a milion otazok, ake to bude, ci to zvladne, ci ... Neboj, ked sa babo narodi, je to instinkt, ktory ti povie, co robit, materinsky cit, ktory aj ked nemusi byt hned prve dni - sa postupne vyvinie 🙂 A stale je tu niekto, kto poradi 🙂 Nikto nie je dokonaly a vsetci sa ucime cely zivot! 🙂

mima135
15. dec 2012

Som na tom tak isto! Zvlasne pocity a neskutocny strach! Ci to zvladnem! Ci ho budem mat rada?

yoxinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre