Žltý výtok v 14. týždni

77eliska77
15. mar 2018

Ahojte žienky dnes ráno som spozorovala zlty výtok a pritom má všetko svrbí a páli, v minulosti som už mala pár krát vaginálnu mykozu myslíte že došla zas alebo to je niečo iné? Mam ísť k lekárovi alebo to liečiť ako stále som v 14.tyzdni..

pribinak
15. mar 2018

Tehotna? Nie, naco k doktorovi? Kludne zostaň sedieť doma a čakaj na .......

Ved mozes mat aj zápal. Ten dokaze aj ohroziť tehotenstvo.

shades3
15. mar 2018

chod k dokimu pre istotu, moze to byt zapal, hlavne ak ta pali a svrbi, musi ti dat lieky, aby si nahodou nepotratila. drzim palce! x

janapiestany
15. mar 2018

jasne ze mas ist 🙂

zlotazla
15. mar 2018

Vytok v tehotenstve je bezny, ale ked svrbi a pali alebo ma zapach urcite treba ist k doktorovi to nam hovoria na kazdej poradni.

pininka
15. mar 2018

Ja som to mala v dvoch tehu, dostala som vaginalnu tabletku. Musi sa to preliecit, inak to pri porode prejde aj na dieta.

ressankajanka
16. mar 2018

@77eliska77 Ahojky, určite choď k lekárovi, tu je čas vždy dôležitý. Tiež som mávala žltkasté výtoky, hoci ma nijako neobmedzovali ani nespôsobovali ťažkosti. Z výteru mi zistili candidu a z moču streptokoka, takže sa teraz liečim. V tehu netreba nič podceňovať a lieky sú menšie zlo ako možné následky.

shades3
16. mar 2018

@ressankajanka aj mne zistili obe, jedno sa preliecilo, ale streptokoka neriesia, ze to moze aj samo vymiznut a este sa testuje blizsie k porodu, a potom sa riesi antibiotikami pred porodom, aby to nepreslo na babo.. drzim palce, aby ti to preslo 🙂

ressankajanka
16. mar 2018

@shades3 Ďakujem pekne ❤ Žijem v ČR, tu to asi riešia trochu inak ako u nás. Gynekológ povedal, že tie lieky sú neškodné, tak mu budem veriť, hoci viem, že tak či tak zaťažujú mňa i mimčo. Čítala som, že na SR to riešia nejako 4 hodiny pre pôrodom tými infuzkami s ATB. Akurát niektoré ženy majú rýchly pôrod a občas sa to nestíha aplikovať, môže to ohroziť bábo 😕 Vraj nákaza prechádza už odtečením plodovej vody. Verím, že mi lieky zaberú, začala som piť preventívne už teraz brusnicový sirup, vraj je to aj proti vírusom a infekciám. Potom sa plánujem poradiť s homeopatkou ako tomu predchádzať. V podstate som vďaka homepatii aj otehotnela 🙂 Rovnako ti držím palce, nie je ľahké nemyslieť na obavy 🍀

shades3
16. mar 2018

@ressankajanka aj ja som pila ale brusnicovy dzus 🙂 🙂 🙂 to je super proti zapalom celkovo, hlavne mocak a zenske, aj mne to velmi pomohlo. tak potom fajn, aj v Rakusku, kde byvam, sa to riesi az pred porodom atb, preto sa robia vopred tie testy, aby maminky hned prisli, ako je naznak rodenia, pripadne sa to viac planuje, aby sa to stihlo.. nechcu tu davat tie atb, aj ked presne neviem, preco, asi nechcu stopovat lieky a pripadne ohrozit plod. ja zvyknem verit lekarom tiez, tak to urcite dobre dopadne 🙂 dakujem!

ressankajanka
16. mar 2018

@shades3 Ak by sa mi to vrátilo, už by som to tiež neriešila, jedne ATB stačia 😉 Keď nepomôže ani prevencia, asi sa budem musieť zmieriť s tým, že ten streptokok je proste tam. Možno to ten môj zvolil, lebo som asi mala vyššie hodnoty streptokoka v moči, ktoré ma niekedy obťažovali, asi chcel predísť bolestivému zápalu. Budem veriť, že mimčo je v poriadku a rovnako to tvoje, zaslúžia si zdravie a pekný príchod na svet 😍😘

shades3
16. mar 2018

@ressankajanka dakujem krasne :9 ja tiez na streptokoka teraz kaslem, ma ho vraj velmi vela tehotnych, a ked to tak vela krajin a doktorov neriersi, az pri porode, tak to asi maju odskusane. budem im verit, a aj tebe mozno atb uz zaberu 🙂 prichod bude presne vcas a v poriadku, musi byt 😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre