Vyzliekate sa na tehotenskej poradni od pása dole?

katulastraka
21. dec 2020

Ahojte dievcata, snazim sa uz dlho najst nejaku temu, kde by sa riesila otazka vyzliekania sa od pasa dole na tehotenskej poradni, ale nic som nenasla, tak ju zakladam. Som v 24tyzdni a pride mi zvlastne stale sa vyzliekat od pasa dole ked ma doktor pozera len zvrchu. Minule som sa ho aj spytala, ci si mozem nechat nohavicky a sice dovolil ale s takou nevolou az mi to prislo zvlastne :D ved ked ma nepozera zospodu tak naco? A to este k tomu tam sedim na tej koze, nohy rozcapene do stran a pozera ma zvrchu :D sa citim dost divne vtedy :D mate niektora podobnu skusenost? Ci len ja som precitlivela? :D

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iritka
21. dec 2020

@katulastraka ja som v 26 tt a zatial ma zospodu nepozera, tiez len sono robi, takze ostavam oblecena, len si dam gate nizsie

sense
21. dec 2020

Nie nemám a príde mi to divne, keď som chodila na kontrolu a robil len sono cez brucho tak som bola oblečená a na lehatku nie na koze....

baluinka
21. dec 2020

@katulastraka čo znamená, že ťa pozerá len zvrchu, iba bruško kontroluje? prečo si potom na koze? mne každú jednu poradňu od začiatku tehotenstva pozerá doktorka aj krčok, či sa neotvára, t.j. každú poradňu idem aj na kozu a následne na posteľ, kde kukne ultrazvuk. Keby idem len na tú posteľ, tak asi si normálne nechám spodnú časť oblečenia, pokiaľ by doktorka netrvala na opaku, nech tam nebehám s holým zadkom zbytočne 🙂

romanka_369
21. dec 2020

@katulastraka mna na kazdej jednej poradni pozeral od spodu uz mi to bolo az neprijemne🙄..zazitok ktory som mala bol, ked mi mal robit sono..najprv ma pozeral od spodu a potom rozcapena na koze a od mi robil sono krizom cez nohy🤦‍♀️..este sa ma spytal ci je v cakarni otecko aby sa siel pozriet..reku keby aj bol tak ho nezavolam..mne samej bolo trapne hentake sono a nieto este aby som manzela volala..

katulastraka
autor
21. dec 2020

@baluinka no pretoze on vsetko robi na koze, takze preto :D

iritka
21. dec 2020

@katulastraka moj tiez robi len na koze, lehatko zvlast nema. ale ked mi robi iba sono tak nohy hore nedavam, nechavam ich spustene na schodiku a on mi da tu kozu nizsie aby som nan dociahla a nohy mi neviseli

katulastraka
autor
21. dec 2020

@viestta fuuu v tejto odpovedi citim trochu rypavy podton 🙂 keby sa mu nieco nezdalo a chcel by ma skontrolovat zospodu tak sa normalne vyzleciem sama 🙂

chrumka333
21. dec 2020

@katulastraka tiež nechápem čo to znamená, že pozerá zvrchu keď si nahá na koze? Môj teda v začiatku tehotenstva robil usg sondou, tak to by bolo pochopiteľne, potom neskor cez bruško, stačilo rozopnut nohavice...nevyzliekala som sa a samozrejme to bolo v oboch prípadoch na lehátku. A keďže som nemala problémy, na koze zdola ma vyšetroval minimálne....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulastraka
autor
21. dec 2020

@chrumka333 normalne sedim na koze a sonom mi chodi po brusku 🙂 ide o to ze on nema lehatko, len kozu

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrumka333
21. dec 2020

@katulastraka ahaaa 🙂 no môj má lehátko usg iba na lehátku a na koze iba vyšetrenie zdola aj to minimálne, nie každú poradňu... keďže bolo všetko ok

katulastraka
autor
21. dec 2020

@viestta asi mate zly den... kazdeho niekedy nieco nahneva, ale nemyslim ze je to dovod byt na niekoho zla na internete. Spytala som sa vec, ktora ma ako prvorodicku zaujima. Zial nemam sa koho opytat, tak som to napisala sem. Pekny vecer vam zelam 🙂

ajuga
21. dec 2020

@katulastraka vzdy na kazdej preventivke, poradni mam oblecenu suknu, ked idem dovnutra, mam jednu speci vyhradenu 😀V pripade potreby vyhrniem hore

elementissa
21. dec 2020

Mne tiež keď robila kontrolu cez brucho, tak len na lehátku, ale ja mne robila až do nejakého 22.tt vaginálny ultrazvuk. Potom keď mi išla robiť sono cez brucho, tak vždy už som sa nevyzliekala. Ale teda, ja som prišla do poradne, posadila sa, doktorka sa so mnou porozprávala a potom mi dala pokyny, bud ze choďte sa vyzliecť a prídite na kozu alebo prejdite si na lehátko...ale asi každý doktor ma iné zvyky

hanka1505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niky1234
21. dec 2020

Ja chodim v sukni citim sa tak lepsie... hola som bola raz a nebolo mi to vobec prijemne😃ale moja doktorka najskor kontroluje spodok krcok atd.. a potom na lehatku zase sono. Takze sukna ke super na koze potiahnem kus vyssie a na lehatku zas nizsie😉🙂

jenny257
21. dec 2020

vzdy nosim suknu...na sono normalne v nohaviciach

kubkovamama
21. dec 2020

@katulastraka asi ako ktorý dr.,každý má iné spôsoby,niektori vyšetrujú aj krcok každú poradňu,niektorí nie.A vadí ti konkrétne čo?Že si vlastne obnažená, či?Moja predchádzajúca dr.robila vždy vag.sondou meranie krčku,potom usg cez bruško,chodila som v volala som to gynekologicka sukna🤦😃.Terajšia dr.mi robila vn.vysetrenie iba na začiatku tehotenstva,potom len usg cez bruško cca do 33tt,teraz len vnutorne a ctg.Chodim v legínach a dlhom triku, takže..vyhrniem a vybavené,nemusím riešiť sukne apod.No lenže vždy mi povie,ako a čo ide so mnou robiť,či sa mam vyzliecť či nie.Nie si precitlivela,je to predsa intímne vyšetrenie a asi žiadna žena nie je z toho paf.Ja som už tretorodka a tiež som u gyn.nesvoja.Zvlast až sa ocitnem v nemocnici pred x zdravotníkmi 🤦 Pred lekárom,ku ktorému chodíš dlho a máš dôveru ti až tak nevadí,že sa musíš vycapiť a ako prvorodičku ťa úplne chapem,že sa necítiš komfortne

77daniela77
21. dec 2020

Mna vysetrovala tehotnu moja gynekologicka oblecenu na posteli a s odhalenym bruchom,gatkami trochu stiahnutymi tesne nad ....

katulastraka
autor
21. dec 2020

@kubkovamama aj ja chodim vzdy v nejakom dlhom tricku alebo satoch. Tam je ale ten problem, ze ja sa vlastne musim pripravit este skor ako vojdem do ordinacie. Iba mi sestricka povie aby som sa sla pripravit a potom idem k doktorovi. Cize vobec neviem ci sa mam vyzliekat uplne alebo si mozem nechat nohavicky. Vadi mi hlavne to ze som pred nim rozkrocena naha a pritom by som nemusela byt lebo od 15teho tyzdna ma zakazdym pozeral len sonom cez brusko. V takom pripade by som si mohla nechat nohavicky, citila by som sa prijemnejsie.

basska_b
21. dec 2020

@katulastraka Je to zvláštne. Ale možno je to kvôli tej koze. Možno sa tam ženám trhali v rozkroku gate 😀 a možno to ma proste rád

katulastraka
autor
21. dec 2020

@basska_b :D :D :D odpadla som :D

chrumka333
21. dec 2020

@katulastraka tiež si nemyslím, že si precitlivena a sono bruška sa dá aj na koze... veď to ani nohy netreba do strmenov... A teda nemusíš byť ani úplne nahá....na sono bruška nemajú vplyv tieto veci. Veď ide o to aby budúcej maminke bolo pohodlne 🙂

petamich
21. dec 2020

ja som mala naposledy presne skusenost, ze som si lahla a siel ma pozriet cez brusko, ale som este v skorom stadiu, cez mechur nic nevidel, tak ma poslal vyzliect sa a sla som potom na kozu a zdola, cize nie, moj lekar mi kaze sa vyzliect iba ak ide pozerat zospodu, cize tiez mi to pride trosku zvlastne, mozno chce setrit cas ak by zhora nevidel ale aj tak ale teda moj lekar ma u seba priamo v jeho miestnosti spravenu prezliekaciu kabinku, nechystam sa mimo

ibrunova
21. dec 2020

@katulastraka daj si namiesto šiat sukňu a tričko, buď vyhrnieš šaty alebo tričko, podľa toho, čo bude chcieť pozerať.

lucinka1988
21. dec 2020

@katulastraka toto som zatiaľ neriešila, nakoľko celé tehu ma doktor kontroluje aj odspodu pohmatom, keďže kontroluje stav krčka maternice..Plus urobí UZV cez bruško. Okrem toho, zasadne k nemu chodím oblečená v šatách alebo s dlhším svetrim, keď sa premiestnujem do vedľajšej miestnosti, nech sa cítim komfortne. Ale tak či tak, mne príde úplne v poriadku, že je žena vyzlečená, je to návšteva gynekológa a nie zubára. A keby bolo treba skontrolovať aj zo spodu, budeš pripravená a nemusí ta posielať sa vyzliecť a strácať čas..

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martaturi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre