Vytekajúca číra tekutina v 17. týždni. Čo to je?

alja20
2. aug 2013

Ahojte mamicky a buduce mamicky,prosim vas je normalne ked mi tak skoro vyteka cira tekutina z prsnikov?Co to je?Mledzivo ci kolostrum ci ako sa to vola 😅 ?Nebude to mat nic spolocne s tym ze mi mliecko bude svojvolne vytekat po porode a ja nebudem moc potom kojit ked mi bude vytekat same 😕 ?Mozno blba otazka ale som prvorodicka a moja mama mala s mliekom problem ze ako sa jej tvorilo tak aj hned vytekalo prec 😨 ...tak preto sa pytam.dakujem za odpovede 🙂

cinkatko
2. aug 2013

To je kolostrum. 🙂 A po porodu se ti to po par dnech zmeni na normalni materske mleko. Pokud vim, tak mleko vyteka, kdyz jsou prsa "nalite" - to znamena, ze jsou plna. 😉 Ale pred porodem? Treba to je i tvuj pripad🙂

wewe22
2. aug 2013

je to uplne v poriadku nemusis sa bat a to ze mame vytekalo mlieko neznamena ze to je problem ale ze mala vela mlieka a bola s tych stastnejsich ktorym prsia nestvrdnu ale prebitocne mliecko odtecie v tomto pripade staci dat tampon do podprsenky a je po probleme

katarina1984
2. aug 2013

Nemusis sa nicoho obavat ja to mam tiez od 17 tt...sme tam mi je z toho az smiesno...kupila som si aj tie tampony do podprsenky,ale tam mi to hrozne vadilo...tak doma chodim na "volnobeh" a na trickach sa mi robia niekedy az "mapy".Aspon viem,ze mi prsniky funguju.Mne len lekar povedal,ze si musim davat teraz pozor .aby sa mi nezapalili,pretize tym,ze ty vyteka kolostrum,mas otvorenu mliecnu cestu a rychlejsie dostanes infekciu.V kazdom pripade si to mliecko nevytlacaj.

jul11
2. aug 2013

Odporucam pozriet stranku laktacnych poradkyn mamila.sk.najdes tam clanky,rady a aj kontakty na poradkyne.ale mliecko kludne moze tiect aj v tehotenstve

kvietok1181
3. aug 2013

Mne zacalo kolostrum vytekat uz na zaciatku 13steho tt.

ada510
3. aug 2013

No mne leju prsia od 15tt ja besne heh pyzamo mám stale premocene a ked zjem niečo mliečne alebo kukuricu no hocičo kde je veľa vitamínu B a bielkovín tak sa to úplne spustí no zachvilu rodim tak snáď budem mať veľa mlieka...;)

slozika
9. okt 2013

aj ja som mala nadbytok, ( v jednom prsniku 500ml ) a vytekalo mi vkuse, to je normalne, ako pise wewe22

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre