Veľké tehotenské bruško

7. júl 2024

Je podľa vás normálne keď má tehotná žena na začiatku 4.mesiaca bruško ako by bola min. v 7-8 mesiaci ??? 😳
Mohlo by to byť tým, že má veľa plodovej vody? Či čo si o tom myslíte?

smajliica
7. júl 2024

Úplne normálne. Čo nie je normálne je riešiť veľkosť bruška iných žien (ak teda nepíšeš o svojom).

luciferka93
7. júl 2024

Vôbec by som to neriešila... Aké máš také máš, keby si mala moc plodovej vody abo co Dr by ta upozornila. Ja som mala pri prvom tiež veľké brucho.... Niekto má malé niekto veľké ☺️ hlavne ze je babenko v poriadku 😉

autor
7. júl 2024

Všímam si ze moje okolie to dosť rieši. Každý si myslí že som už vo vyššom štádiu tehotenstva a keď zistia ze v 4tom mesiaci tak ostanú taky zarazeny. Začína mi to byt nepríjemné. Tak som rozmýšľala čo je to v poriadku mať takto na začiatku tehotenstva už také veľké bruško a ci to ma tiež tak niektorá.

lenka1993
7. júl 2024

Sesternica ešte ani nikomu nepovedala že je tehotná a ja keď som na ju pozrela tak som to vedela. Bola v 9tt a už to bolo na nej vidno 😀

autor
7. júl 2024

@lenka1993 Bolo na nej vidno ale byť v 4.mesiaci a vyzerat ako pred pôrodom je trochu rozdiel. Neviem , tak asi to je normálne možno mnou lomcuju hormóny a príliš to prežívam ale vážne si ľudia myslia ze už idem rodiť a to som len nedávno začala 4.mesiac 😬.

smajliica
7. júl 2024

Povedz ľuďom že nech sa starajú o seba 😅

Ale inak to je postava, genetika a tak ďalej. Nižšie ženy majú typicky väčšie brušká a vyššie ženy menšie napríklad. Je tam veľa faktorov.

deti95060810
7. júl 2024

tak ale si tehotná... kolegova manželka ani tehu nebola a každý sa pýtal že kedy čakajú ...

lucia245
7. júl 2024

Už som to videla na ženách čo boli tehotné treti-stvrtykrat. Môže za to oslabená brušná stena z predošlých tehotenstiev. Takže v takýchto prípadoch je to normálne.

maryetta
7. júl 2024

Zalezi aku mas postavu. Ako je ulozene babo. Raz velke brusko. Ina male brusko. Fuuuurt daco.

michaela329
7. júl 2024

Ja začínam tretí a mám väčšie ako minule vo štvrtom 🤷 A to som pred tehotenstvom športovala. Ale čo si myslia ľudia, je ich problém - hlavne aby tehotenstvo prospievalo a bábo bolo zdravé.

butterflyeffect
7. júl 2024

Ja som takisto v 4. a tiez mam brucho co vyzera na 6-7. mesiac, uz v 3. Som vyzerala na 5. Som prvorodicka

lucia13022023
7. júl 2024

Ženy to brucho mame "len" 9 mesiacov...ak ta obťažuje okolie, posli ich niekam. Ja som bola v 30tt a brucho také malé, že sa ma pýtali ci som potratila a úplne nevhodné poznamky. Tiez to nebolo príjemné a verím, že ani tieto poznámky nie sú príjemné ale príjmy svoje tehotenske brucho, raz už také máš, nezmeníš to, rastie v ňom dieťa, je domovom pre tvoje dieťa a je presne také, aké má byť..ani sa nenazdas a bude ti chýbať 🤣

bibssli
7. júl 2024

Je to úplne normálne každá žena môže mať úplne odlišnu veľkosť bruška v danom tyzdni
Niekto ma väčšie niekto menšie.. ja som bola tehu v čase keď aj kamarátka ja som bola v 35tt ona v 23tt a mali sme rovnaké bruška takže záleží aj od postavy a veľa faktorov ja som bola vyššia chudšia ona nižšia a stredný typ postavy
Nezáleží na veľkosti bruška hlavne že je babo v poriadku užívajte si tehu a neriešte okolie 🙂

medda_beda
7. júl 2024

Môže to byť kľudne len z jedla a nie tehotenské brucho.

lalia33
11. júl 2024

Ja mam tiež väčšie brucho ako som mala v prvom tehotenstve. Teraz som v 23tt a vyzerám ako v 7-8 mesiaci. Keď sa ma pýtajú ľudia kedy čakáme tak im poviem kedy a ze len ja mam veľké brucho a zasmejem sa. Nezaujíma ma ich názor. Som rada ze bábätko je zdravé.
Ja som sa dokonca pýtala aj gynekológa na velkost brucha a tak mi aj kontroloval ci nemám veľa plodovej vody ale vsetko je v poriadku tak sa tým nestresujem. Akurát musím väčšie oblecenie nosiť ako pri prvom tehotenstve lebo mam pocit ze som moc veľká 😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre