Váš názor na genetické testy

ivis_iv
13. júl 2017

Ahojte, davali ste si robiť testy , genetiku a pod.? aký mate nato nazor ?

siska53
13. júl 2017

@ivis_iv nie,nebol dovod.. Naco? Krv bola v poriadku..

ivis_iv
autor
13. júl 2017

či je dieťa v poriadku...

unctadorg
13. júl 2017

@ivis_iv na to su tripple testy... a nt screening

linda1984
13. júl 2017

@unctadorg tak tripple testy zbytočne plasia mamičky, lebo sa vyhodnocujú len na základe štatistiky, kde vek hra dosť veľkú úlohu. Nato by som sa určite nespoliehala.
@ivis_iv ja sa chystám na trisomy test. Akosi lekárom, hlavne svojmu neverím a po tom co sa stalo kamoške, už neverím ničomu

liliuska
13. júl 2017

ja som na tripple testy ani necakala kedze viem ze su nespolahlive, sli sme rovno na Trisomy + je to sice drahsia varianta ale mame z genetickeho hladiska kludnejsie na dusi aj vhladom na moj vek.
Takze moj nazor je....ak mate pochybnosti, ci len chcete mat istotu a mate na to prostriedky tak preco nie. Pre tych komu je to jedno je to asi zbytocne 🙂

ivis_iv
autor
13. júl 2017

počula som o tom , že vela žien to len zbytočne nastrašilo... tak uvidim. Hlavne dufam že bude všetko v poriadku , kedže je to prvé tehotenstvo, a mám vkuse nejaké problémy :/

bobulazelena
13. júl 2017

My sme si dali spravit NIFTY test, je to to iste ako trisomy plus, len od inej spolocnosti

patricia00
13. júl 2017

My sme si dali urobiť prenascan test, pre kľud v duši .

lilu7
13. júl 2017

Trisomy-zaplatila som si ale bola som cele tehu kludna ze je babatko zdrave.

ivis_iv
autor
14. júl 2017

dakujem za rady 😊

keduska
20. júl 2017

NIPT testy, rozsirene. Vysoka spolahlivost, netreba amniocentezu. Plus kvalitny morfologicky ultrazvuk v 20. tyzdni. Podla mna to stoji za to. Prvykrat som nebola, doktor tvrdil, ze nie je dovod... a nedopadlo to dobre.
Ak chces len Trisomy, maloktora baba asi vie, ze to nemusi ist cez doktora, staci dojst rovno do labaku Alphamedical a je to o polovicu lacnejsie...

liliuska
20. júl 2017

@keduska ahoj...ako sa vola Trisomy test v Alphamedical? Trisomy nemaju na oficialnych strankach v ponuke. V medirex group sa to vola Trisomy a ich oficialna cena je 350e za Trisomy a 500e za Trisomy plus. dakujem

keduska
20. júl 2017

@liliuska

Prenatálna diagnostika
Aneuploídie – chromozómy 13, 18, 21, X, Y GEZO B, PV 200,00 €4

Vidim, ze uz trosku dvihli ceny...

liliuska
20. júl 2017

@keduska dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre