Vadia vám dotyky bruška?

ninka2013
15. júl 2012

neviem ako vám, mne možno že to bolo absolútne neplánované a s partnerom ešte nemám ani poriadne vyvinutý vzťah, ale neznášam keď sa mi dotýka brucha... vlastne nie len on, vadí mi to vždy od každého... no neviem prečo, od neho asi najviac. Som v 13 tt a ešte mi ani nemá čo chytať.... vaše skúsenosti??

eficenka
15. júl 2012

mě se to zdá naopak krásný, manža hladí a pusinkuje bříško snad od 6tt 😀 po prvním UZ....
A teĎ, když sou vidět pohyby, tak stráví koukáním, saháním a posloucháním bříška i hodinu... Prostě nás obaa moc miluje 😉
a často pohladí mamka, tchýně a nejvíc hladí švagr 😀 😀

anjelicek26
15. júl 2012

@ninka2013 - ono neplanovane tehu cloveka zaskoci, ani si to nechce poriadne pripustit, odmieta velmi vela veci okolo toho, co je skoda, ale to si uvedomis az ovela neskor. Zacni si to uzivat, je to uzasne obdobie, prijmi to, ze ta lubi, ze lubi vase nenarodene dieta.

gubcikova
15. júl 2012

@ninka2013 ja som mala neplánované tehu a vadilo mi chytanie brucha.no ako bruško rástlo ja som mala potrebu aby mi muž hladkal to bruško a aby sa k nemu pritúlil.neboj ono to príde,ked ucítiš kopančeky a už s nechceného príde chcené

fomarik
15. júl 2012

@ninka2013 mne vadilo len od cudzích, od manžela nie....od neho to bolo krááááásne ♥

kikaneu
15. júl 2012

@ninka2013 ja som síce tehu bola len krátko, ale tiež mi vadilo len od cudzích.....manžel sa prihováral hocikedy....že či tam už bábo je a či mu niečo nepovie, ešte aj pred urobením testu 😉 bolo to také zlaté, dúfam, že to ešte niekedy zažijeme

stellamaris
15. júl 2012

@ninka2013 ja necham buduceho tatinka kludne brusko pohladkat alebo pobozkat,aj dietatko sa tesi 🙂 ale ostatnym to nedovolim,su ale aj drzaci,co automaticky skusaju siahnut mi na brusko,to neznasam a odtahujem sa 😠

zdenka270921
15. júl 2012

no mne je to práveže príjemné, teší ma, že bábätko môže mať už v brušku pocit, že je ľúbené... ale je to asi individuálne, záleží od okolností, situácie, keď s tým ešte sama nie si zžitá, tak je to asi ťažšie..

evippa
15. júl 2012

Nevidim v tom nič, podla mna je to normalne že si chcu pohladit najmladčšieho člena rodiny, ved bacile na babo nenaskacu 😀 😀 uplne cudzi ludia to nie ale rodina a priatelia prečo nie, ked vam odaju ruku tiež sa odtahujete?? Podla mna je to mile, tak ako povedala
@zdenka270921 ze aby malo babo už v brušku pocit že je lúbene a že sa nanho tešia. Mne sa to velmi lubilo 🙂 🙂 🙂

nikki28
15. júl 2012

@ninka2013 u manzela mi to nevadilo, vadilo mi to od inych ludi, hlavne jedna kolegyna, stale ked ma videla uz isla rukami na brucho, som bola z toho chora, tak mi mama kupila tricko s napisom "nechytat, kopem!", ale pri nej ani to nepomohlo.... musela som to pretrpiet alebo sa jej vyhybat ako sa dalo.... u cudzich ludi taketo pocity su normalne, ale pri partnerovi neviem.....

kajovaevicka
15. júl 2012

Od manžela vůbec, to naopak. Ale mám kamarádku, která si prostě hned pokládá dlaně na břicho a to mi vadí... Druhá kamarádka se zeptá, tak v tom případě řeknu, že jasně, proč ne. Ale vadí mi, když někoho nenapadne se zeptat a hned šmatlá. Vadí mi, že mi narušuje můj osobní prostor...

smudlinka10
15. júl 2012

od manži mi to nevadí, s ním si to užíváme i když prcek ještě nejde cítit ale jak mi chce někdo z okolí sáhnout na břicho, tak se ve mě probudí matka vlčice 😀 1. je to moje břicho, já na něj taky nikomu nemakám 2. stejně tam nejde nic poznat, tak co z toho mají?! ... jéééžiš mě to točí jen co si vzpomenu na tetinu co se mi na něj před pár dny vrhala 😀

xlucia
15. júl 2012

@nikki28 nerozumiem cosi musela pretrpiet. vsak poviem ze to nechcem. ze mi je to neprijemne a hotovo. nie??

nikki28
15. júl 2012

@xlucia ja som to skusala diplomaticky povedat, aj som vzdy urobila krok spat, ale ked niekto nechape, tak neviem, povedat jej narovinu, ze nech mi nechyta brucho, sa mi zdalo hnusne, je to velmi mila kolegyna... ale stalo sa to asi 5x za cele tehotenstvo, ja som ju casto nestretavala, ono je to tazke, ked niekto k tebe pride a behom 2 sekund ma ruku na bruchu, to clovek nestihne zareagovat....

ninka2013
autor
15. júl 2012

@kajovaevicka osobný priestor, to ma nenapadlo ale asi je to dosť logické... lebo mne vadí aj ked niekto oproti mne stojí tvarou v tvar bližšie asi ako meter (neviem či meter, ešte som to nemerala, ale ani to nemusím)... a predsa brucho si treba chrániť, to je asi nejaký pud, keby ma hladká po pleci, alebo krížoch tak mi to vadí menej... ale.. brucho je brucho

xlucia
15. júl 2012

@nikki28 no asi nie je mila ked ta osahava bez opytania. a ked sa to uz stane, tak po prvom raze by som nahlas povedala ze je mi to velmi neprijemne, ked ma ktokolvek okrem manzela chyta .
aspon ja osm to tak ourobila pri debiloch, ktori nerespektuju druhych a diplomacia im hovori prd makovy. nech sa hanbi ona ked je sprosta. juj neznasam ked sa ma dotykaju cudzi ludia, detto ked som tehu

nikki28
15. júl 2012

@xlucia ja mam taku blbu povahu, ze som ohladuplna aj k debilom..... co uz.... ked mi prvy krat siahla na brucho, tak to bolo tak necakane, ze som nestihla zareagovat, ani nic povedat, dalsie razy som vzdy o krok cuvla, no.... tesila sa, jej to asi neprislo nevhodne, s nikym inym som tento problem nemala, len s nou..... a dalsie dve kolegyne ma zakazdym bombardovali, ze "ukaz brucho".... som sa na ne zakazdym pozrela velavravnym pohladom a ignorovala to..... s niektorymi ludmi je to tazke, tam tazko vysvetlis.

ninka2013
autor
15. júl 2012

presne ani ja im bruchá neomakávam.... a nikdy som ani žiadnej tehulke nechytala ani v rodine, podla mna by aj male dieťa malo pochopiť že ak chce chytiť tak nech sa aspoň opýta, nie to ešte dospelý rozumný človek.... tatina som na to prednedávnom aj upozornila že mi to prekáža, súhlasil že nebude chytať ked mi to vadí a dnes ma nečakane chytil za brucho a schytal odo mňa päsťou, nešetrila som ho...bol aj uraazený, ale to je jeho chyba, upozorňovala som ho, že mi to vadí, nemôže povedať že nie... vyhováral sa že na to zabudol (podla mna sa na to nedá zabudnúť ked raz niekomu niečo takéto zakažem, proste mi klamal), teraz už snád nezabudne po tej nakladačke hah 🙂 🙂 🙂 :P

eri28
16. júl 2012

@ninka2013 mne sa moj tolko nevenuje, teda brusku, ja by som to prijala, ale neskor urcite, ked bude vedcie zvyknu aj kamosky cudzi kazdy siahnut na brusko , mne osobne to nevadi, ale su maminy, ktorym to prekaza, a da sa kupit aj take tricko z neakym napisom, aby sa ludia nedotykali, ked mamina nevie povedat nie 😀 😉

gubcikova
16. júl 2012

ja som chytila kamarátke brucho a o 2mes.som bola tehu.sesternice boli tehu a chytila som bruško a mám druhé 😀 som povedala že už nechytám

amj
16. júl 2012

užívám si když mi manžel šahá na bříško, když malej kope, a cítí manželovu ruku, tak se trošku uklidní... mám to ráda, Když mi sahá dcera na bříško, tak nedokáže odhadnout tu sílu, takže tam se to musí usměrňovat. A co mi fakt vadí, tak od cizejch lidí... každej by si chtěl šahat, já na to moc nejsem...mám svůj prostor do kterýho pouštim málo lidí...a cizí vetřelce už vůbec ne. Takže jak vidim, že někdo natahuje ruku - řikám NEŠAHAT 😉

lucka1987
16. júl 2012

ano vadili .. ale len od inych .. do mm nie... pri nom som akesi bezpecie vzdy citila ..
no v prvom tehotenstve, ktore neskoncilo dobre mi vadili od vsetkych.. kamska sa mi chytila bruska a akoby pichla do osieho hnizezda.. znervoznela som, dokonca som jej nieco povedala, aby sa mi ho nechytala, ze to nemam rada... ze je este priskoro... a o par dni som aj o dietatko prisla .

kajovaevicka
16. júl 2012

@ninka2013 To je právě ono, ten osobní prostor. Zasahujou mi do zóny, kde už se necítím pohodlně. Je to, jako když se na tebe v řadě tlačí naprosto cizí lidé. Tak tohle je ještě horší. Už se mi stalo i v obchodě, že se na mě sápala naprosto cizí ženská, že " jeeeee vy jste těhotná". Tak už jsem se vytočila a řekla, že na mě nemá šahat. Nechápu, proč mají všichni pocit, že těhotenské břicho je najednou veřejný majetek. Předpokládám, že po porodu se všichni zeptají, jestli si můžou pochovat, nebudou se sápat do kočáru. Tak proč si myslí, že na moje břicho sahat můžou???

nikush
16. júl 2012

@ninka2013
od manzela my to envadilo, ak sa chceli iny dotknut, tak sa inteligentne spytali, ci smu. mozno ti to od neho najviac vadi, lebo je to neplanovane a astalo sa a je za tym aj on- mozno je to ta po.... psychika 😉 ...podla mna to prestane, ked zacne brusko vystupovat

sirael
16. júl 2012

Fuha, tak ja vidim, ze som asi ina, ako vas tak citam 🙂 Ja som bola stastna a rada, ked mi niekto brusko pohladkal 🙂 Prislo mi to krasne a bolo vidiet, ze kamarati (rodina, priatel), sa velmi tesia, ze sa mozu malinkej v brusku dotknut a ked ich aj pokopkala, tak to bolo super 🙂 Neviem si predstavit, ze by som niekomu zakazovala a este aj dala pastou, lebo mi chyti brucho 🙂 Ale samozrejme je to kazdeho vec, kazdy, teda kazda, to citime inak. Ja som to citila takto 🙂

katusinka
16. júl 2012

mne tiez nevadi ked mi dakto pohladka brusko ale teraz uz vacsinou len moj priatel ten si aj polozi ucho k brusko a pocuva ako mu bije srdiecko ...a ked nieco poviem tak ticho ticho zda sa mi to zlate sa zasmejem natom .🙂

veverkazrzava
17. júl 2012

Od manzela ani nahodou, to je naopak hrozne prijemny, navic, ted v pokrocilem stadiu uz mala i v brise reaguje jen na nej. Na cizi nikdy nereagovala a delala dobre. Me to totiz nesmirne toci, zvlast, kdyz se nekdo nezepta a rovnou si sahne. To je teda pekne patologicky. Tchan mel ve zvyku, co zaclo rust, se takhle vzdycky loucit jakoze s briskem (to bych se poblila, fakt), az jsem to nevydrzela a sdelila mu, aby se nezlobil, ale ze ja mu na jeho taky nesaham, na moje mi taky nesahal, kdyz tam nic nebylo, a ze bude mit casu dost si pochovat zive miminko. Urazil se. Jen tim popisuju, ze pokud je ti to neprijemne, nelibi se to ani miminku, tak to zakaz 🙂 zadnej stres, je tvoje.

majka1976
18. júl 2012

Mě to nevadí, ani od partnera, ani od cizích, spíš naopak. Úplně cizí lidé si to nedovolí a ti, co je znám, tak jsem ráda, že miminko "berou" už teď , když ještě ani není tady s náma venku 🙂

atomica87
19. júl 2012

mne sa to zda od manzela velmi mile, a nikto iny sa ma za brucho este nepokusil chytit, ale je pravda ze aj moje tehu bolo neplanovan, a v 13tom tyzdni som z toho mala divne pocity. Ked ti zacne byt brusko vidno, tak ta to podla mna prejde

lusip
24. júl 2012

Mne dotyky manzela nevadia,.....ale ze by som ich nejak vyhladavala ☹ ,..to tiez nie. Ale uplne ma zarazilo,..ze mi velmi vadia dotyky od vsetkych ostatnych, surodencov, rodicov, svokrovcov a podobne. Je mi to vrcholne neprijemne 🙂 toto by som nikdy nepoveda,..ja sama som rada hladkala a dotykala sa bruskam tehuliek,..a vobec som si neuvedomovala, ze to niekomu moze byt neprijemne 😎

ange_de_la_morte
24. júl 2012

Mi vadí když mi na břicho šahají cizí lidi , babičky, tetičky apod. Naopak od manžela je to hrozně krásné 🙂 🙂 každý večer a ráno dává posinky prckovi na bříško a neuměla bych si to bez toho představit, včera odjel na týden pryč a už večer mi to chybělo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre