Väčšie bábätko o 2 týždne

dadka1234554321
21. dec 2022

Ahojte ,

Dr mi povedal že bábätko je väčšie o 2 týždne ( vraj preto lebo som dosť pribrala) v 7. Mesiaci 10 kg
Posunul sa Vám termín tie ktoré ste mali väčšie bábätko ?
Ďakujem

mia_von_prag
21. dec 2022

Nie, termín pôrodu sa stanovuje na prvom screeningu v 12 - 13 týždni.
+-2 týždne je v norme. Nabudúce to meranie môže byť zas ine

majamat
21. dec 2022

a s tym priberanim je to blbost.ja som pribrala 19kg a moja dcera narodena 40+6tt mala 3,15kg. to je priemerna velkost na 38tt.

ildiko36
21. dec 2022

@dadka1234554321 ja som mala 15maja termin, podla sono a velkosti babetka sa mi posunulu termin na 24maj, porodila som v 38tt a velkost babätka 4kg

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
21. dec 2022

mne lekar povedal, ze termin sa urcuje podla UTZ v 12 tyzdni, ak je rozdiel oproti MS vacsi/mensi ako 7 dni, tak by mali posuvat ak nie je zostava podla MS, mne posuvali, maly bol vacsi o viac ako tyzden a napokon sa narodil este dva dni po termine podla MS (ale brali to akoby som prenasala uz som ak mala naplanovane vyvolavanie) a inak vysoky vahovy prirastok matky ano moze byt jeden z faktorov, preco ma novorodenec vyssiu porodnu vahu, napr. tu je to pekne spracovane https://www.union.sk/nadmerne-velke-babatka-ked...

nas maly mal 4470g ale tazko povedat preco, lebo aj som vela pribrala, aj som prenasala, aj som starsia prvorodicka...viac tych dovodov z toho clanku 🙂

dadka128
21. dec 2022

@dadka1234554321 vaha dieťaťa a tvoja váha sa absolútne nespája.. ja som pribrala len 13kg a syn mal 4,5kg .. 2 dni pred porodom keď mi ho merali povedali ze bude mať 3,8kg 😀😀

jazula
21. dec 2022

Od prvého sona mi hovorili, že je bábo väčšie, ku koncu bolo +2 týždne. Rodila som prirodzene 2 dni pred termínom, ktorý mi povedal doktor hneď na začiatku. Miery bába 3,5kg a 50cm. Akurát dcérka má od narodenia trošku väčšiu hlávku 🙂. Veľkosť/váha bábätka je odvodzovaná od obvodu hlavy a dĺžky stehennej kosti tuším. Stačí, že je hlávka väčšia a už sa to skreslí 🙂

dzejsik
21. dec 2022

@dadka1234554321 nas vychadzal od pol tehu mierami o dva tyzdne vacsi, aj sa narodil 37+4 a mal 56cm a 3650g … tak som bola rada, ze sa nenarodil neskor 4kilovy 😁 termin sa neposuval

basska_b
21. dec 2022

@jazula Ano, obvod hlavy, dlzka stehennej kosticky A obvod bruska (ten je najpresnejsi, hoci v pokrocilych stadiach sa blbo meria, prve dve veci su aj o genetike). Moje deti mali obvod bruska nad 99% percentilom. Prva mala 4.5 kg (40+6) a tento dalsi ide v jej slapajach, este som 34tt... ale vyzera to na rovnaku rastovu krivku. Sme mimo tabulky uz od 27tt. A pribrala som 11kg (a uz som 34tt). To neni vela nejako.

cecilia29
21. dec 2022

Ne termín sa neposuval . Deti boli jednoducho tucnučke . Prvá 3700, druhý 4420 a tretia 4250

l_u_c_k_a111
25. dec 2022

@dadka1234554321 mna cele tehotenstvo strasili ze budem mat velke dieta podla merani vychadzal o 2 tyzdne vacsi den pred akutnou sekciou mal vraj 3800g nakoniec mal 3300g

cucumimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
22. feb 2024

@cucumimi mohla byt skor ovulacia, priapdne nepresne meranie, alebo rastie rycheljsie, bude vacsie. aj ked tato posledna moznost je skor vysledok 2-3.trimestra, preto sa posudzuje TP na konci prveho trimestra, lebo v tomto veku este babatka rastu velmi podobne.

radacak
22. feb 2024

@dadka1234554321 ja som pri prvej dcére pribrala veľa cez 20 kg a ona bola maličká mala 2600 g a 51 CM (37/38 tt

cucumimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
24. feb 2024

@cucumimi ono to moze byt suhra okolnosti. aj ovulka skor, aj moze byt realne vacsie, aj nepresne meranie.
a pocas ms sa da otehotniet.

cucumimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cucumimi
24. feb 2024

@majamat a este by som dodala, je to moje 3tie dieťa, owu mám na 11sty den, cyklus 28dnovy, proste funguje mi telo ako hodinky tak zato sa mi nezda aby bolo take velke... a citim uz aj pohyby a na 13sty tyzden si myslim ze je to skoro

majamat
24. feb 2024

@cucumimi teraz pozeram, ze ty si vlastne uz na konci tehu,
ako som pisala s priberanim to nic nema. ja som pribrala dost a dcera nebola nijak velka.

urcite je v toma j genetika.
inak od konca prveho trimestra sa neriesi velkost babatka ci sedi presne na dany tt, pokial je vacsie. je v tom genetika. niekto ma vacsie deti, niekto mensie.

jedna moja kolegyna, neviem sice kolko rpibrala,a le ma 3 synov a vsetci mali cez 4kg ( 4,3-4,7kg) a boli aj dost dlhi ( 54-57cm). to uz boli akoby 2m babatka.

cucumimi
24. feb 2024

@majamat teraz pozeram starsie ultrazvuky, babo bolo mensie o vyse tyzdna, potom len o 5 dni a dospeli sme k tomuto ze je vacsie o 9dni... a s partnerom sme obaja nizky...

majamat
24. feb 2024

@cucumimi to nesuvisi s vasou vyskou, skor s akousi predispoiciou ako dieta prospieva pocas vnutromaternicoveho vyvoja, pokial je tehu bez ejakych zavaznych problemov, ktore by ovplyvnili vyzivu.

co sa tyka vysky, genetika sa zacina prejavovat u deti az okolo 2-3r. dovtedy nerastu pdola genetiky.

este sa opytam, aku vysku mate? niekedy sa ludia pokladaju za nnizkych, pricom nie su. nie jto podstatne, len ma to zaujima.
trochu sa v tom orientujem, lebo riesim uz roky vysku mojej dcery.

cucumimi
24. feb 2024

@majamat 170 mame obaja

majamat
24. feb 2024

@cucumimi och, no tak veru toto som predpokladala.
akkoze idem rozpisat zas neico,c o ej bezpredmetne, len trosku poopravim tvoj nazor, apson dufam.

ide o to, ze pri vyske postavy nie je normlana/dobra vyska ta co je vyssia, ale nromalna je vyska, ktoru ma najviac ludi. dolezite je, ze sa rozlisuje pohlavie.
cize stredna vyska je nrpmalna, to co je menej, je podpriemer, to co je viac, je nadpriemer.
rozlisenie podla pohlavia je vlemi dolezite, lebo z toho vyplyva sposob rastu, celkovo je muzske telo nadstavene inak ako zenske. normalna/ stredna/priemerna vyska nie je u muza a zeny rovnaka. muzi maju rpirodzene priemer vyssie. je to dane tym, ze muzi maju neskor pubertu, cize take to stabilne rastove obdobie, ktore zacina okolo 3r a trva do puberty maju dlhsie priblizne o 2r a vdaka tomu aj clekovo dlhsie rastu o take 2r ( smaozrejme su odchylky, pisem o priemere). tu mozu ziskat tak 10cm na vrch oproti zenam.
ostatne obodbie su asi rovnake.
dalej v priemere v puberte narastu o 5cm viac. to je dalsich 5cm.
dokopy som naratala 15cm, ale vseobecne v statistikach vychadza, ez muzi su v priemer vyssi o 13cm a aj maju teda asi o tych 13cm grafnadstaveny vyssie.

cize ak sa chces s muzom porovnavat, tak musis bud svoju vysku premenit na muzsku, co je u teba 183cm. takze v zasade si o 13cm vyssia od muza.
alebo druha moznost je,ze jeho vysku premenis na zensku. to je 157cm. a porovnaj si to so svojimi 170cm.

z toho vyplyva, ze ty si vyssia a teda prekvapuje ma nazor, ze nie si vysoka. ako nie si nadpriemer, ale mas pomerne slusnu vysku.

v grafe sa priemer pohybuje medzi 25-75%. tvoj muz sa nachadza v mzskom grafe na 7%, co je dost pod priemerom. a ty si v zenskom grafe 67%, co je v hornej casti priemeru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre