Užívanie liekov Lagosa v tehotenstve

amelia9293
28. máj 2019

Ahojte, som v 6. mesiaci a mám zle pečeňové testy, lekár mi predpísal lieky Lagosa, po prečítaní prib. letáku som ostala v pomykove, jasne sa tam píše, že ich užívanie sa počas tehu neodporúča. Je tu nejaká žienka ktorá už ma skúsenosti s užívaním týchto liekov počas tehu? Ďakujem.

terezka1947
28. máj 2019

@amelia9293 ja som.ich uzivala....a nakoniec aj.esenciale...mala som.tiez problemy s pecenivymi testami.

amelia9293
autor
28. máj 2019

@terezka1947 strašne ma to deprimuje, dúfam, že to nemôže nijako ohroziť plod. Mám len mierne zvýšené hodnoty o 2 týždne idem na kontrolu. Dodržiavala si aj diétu nejakú ?

terezka1947
28. máj 2019

@amelia9293 neboj,horsie by bolo,keby zvysene pecenovky neriesili. Ja som neriesila speci dietu,pretoze som nikdy nic extra mastne,vyprazane,ci sladke nejedla. Budes sledovana,vsetko bude ok.

amelia9293
autor
28. máj 2019

@terezka1947 a museli ti vybrať babo skôr kvôli tým zlým pečeňových testom ?

terezka1947
28. máj 2019

@amelia9293 ja som mala cisarsky z uplne ineho dovodu,ale asi 2t pred terminom som bola v nemocnici,pretoze som mala vraj nabeh na preeklampsiu...ale nikdy som uz neskumala,ci to.suviselo s tym.

amelia9293
autor
28. máj 2019

@terezka1947 ďakujem za tvoju realciu. Budem myslieť pozitívne že všetko bude v poriadku. 😊

terezka1947
28. máj 2019

@amelia9293 urcite.

mishkamishka
28. máj 2019

aj ja som brala, v tretom trimestri, 3x denne plus essenciale... chlapcek je v pohode

94miva
28. máj 2019

Ahojte, ja som teraz v 34tt už od 29tt mám veľmi zle pečeňové výsledky a ja zlcove kyseliny. Beriem Lagosu, Ursosan. Presne tak ako písala terezka1947, horšie sú tie enzymi, ktoré máme ako lieky. Najmä ak sme v nízkom týždni. Diétu prísne dodržiavam a mám pocit, že je účinnejšia ako lieky.

amelia9293
autor
28. máj 2019

@94miva a vieš mi presne povedať ako vyzerá ta tvoja dieta ? Lebo čo si čítam na nete o pečeňovej diéte mám pocit že na kazdej stránke sa píše niečo iné...určite vynechať, mastné, vyprážané a štipľavé...vyrábaš sa úplne aj sladkostiam ?

94miva
29. máj 2019

Pýtala som sa viacerých lekárov.... Dodrzujem všetko čo si pisala plus nekorenim a jem len nízkotučné produkty, ovocie podľa možnosti bez šupky ... Sladké jem najviac keďže to nám dávali aj v nemocnici a aj lekárka povedala že takých veci môžem najviac, samozrejme len tie bez tuku. Vraj je najlepšie jesť cviklu, nízkotučný tvaroh.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre