Utrogestan v druhom trimestri

nikol889988
18. sep 2020

Ahoj baby chcem sa soytat mate skusnost s utrogestanom v 2 trimestri? som 23tt a predsacne mi odteka plodova voda dostala som axetine (atb) dva keat denne do toho magnezium 3 krat denne , probiotika, zelezo+kyselina, a este do toho aj tento utrogestan mi dali. Vraj je to na udrzanie tehotenstva ale ked citam letak je tam napisane ze sa neodporuca v 2 trimestri a hlavne pri predcastnych porodoch. Ja tomu nerozumiem teraz co robit ci ho jest ci radsej nie. A mam ho jest aby som si nezaniesla so spodu infekciu. Neviem uz ake lieky jest skor. Krcok mam zavrety a ma 35mm. Preto si nemyslim ze by som ho poteebovala . Brala som duphaston do 16tt a teraz zas toto. Odteka mi voda a myslim ze je na udrzanie tehotenstva ked sa otvara krcok ale mne sa neotvara. Prosim Vas ktora mate s takymto niecom skusenost dajte vediet ci to ma vyznam brat v mojom pripade alebo nie

era777
18. sep 2020

Prepac,neviem preco polemizujes nad tym ci ho brat ci nie, ked ti ho lekar predpisal ? Z toho usudzujem, ze vies viac asi ako on a nepotrebujes pisat potom na MK ..ci tu je viac erudovanych ludi a ty ho vysadis, ak ti niekto napise svoj laicky nazor, ze nebrat ?...Utrogestan sa moze do 37 tt uzivat, uskodit ti nemoze len pomoct, ano dnes mas krcok 35mm a zajtra ho tak mat nemusis, resp.aj v priebehu par hodin si v 23 tt co este nieje ani hranica prezitia babatka, tak ber co ti kazu aj keby to malo byt len preventivne ...utros nieje len na otvoreny krcok

karhu
18. sep 2020

Utrogestan je progesteron, ak ho predpisali treba ho brat!, ja som progesteron brala pocas celeho tehotenstva

nikpa
19. sep 2020

@nikol889988 ja som utrogestan brala cca od 2.trimestra az do pôrodu v 34tt, bud kľudna, môžeš ho brať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre