Utrogestan v 22. týždni

katkakacena
31. jan 2018

Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť, brali ste niektorá Utrogestan ešte v 22tt??? Nerada čítam pribalove letákyk liekom, lebo tam napíšu všetko možné...ale trochu mám obavu, lebo v 2. trimestri by sa nemal užívať. Ďakujem Vám

23lussy23
31. jan 2018

Ja si davam este v 27tt. Sice Progesterone LadeePharma, ale zlozenie by malo byt rovnake ako pri Utrogestane.

alobalka
31. jan 2018

@katkakacena som v 20.tt a ešte beriem 2×2. V nemocnici pri hroziacom predcasnom pôrode dávali aj po 30.tt

katkakacena
autor
31. jan 2018

Áno, v 3. trimestri sa vraj znova môže užívať, len v 2. by sa nemalo... ale tak to sa zasa možno iba hovorí ☺️

alobalka
31. jan 2018

@katkakacena a ty máš akú dávku užívať?

maca2017
31. jan 2018

Ja beriem v 22tt,teda vkladam do posvy kvoli sratenemu krcku.

katkakacena
autor
31. jan 2018

@alobalka každý večer 2

katkakacena
autor
15. feb 2018

Ahojte, takže ďalšia poradňa za mnou...a ďalší Utrogestan... prečo musím brať tie hormóny ??? ☹ :-\

kormelia11
15. feb 2018

@katkakacena a Dr to ako odôvodnil?

verkom
15. feb 2018

Aj ja som na utrogestane ale som v prvom trimetri a dr mi hneď povedala ze ten co mi predpísala naposledy je posledná dávka lebo v druhom trimestri sa vráť nemá a bolo by to aj bezpredmetne brat.... tak neviem.... nepýtala si sa dr ze preco ho mas stále brat?

snehuuulienka
15. feb 2018

@verkom nechcem spochybňovať tvoju dr.,ale mnohým ženám sa práve v 2.trim začína skracovať kŕčok...a práve preto to mnohé berú aj počas celého tehu....

verkom
15. feb 2018

@snehuuulienka no neviem, je to lekárka s niekoľko ročnou praxou aj chirurgickou aj pôrodnou takže ja by som si nedovolila ju spochybňovať a to hlavne po tom co sa mi vďaka nej narodila nádherná dcérka bez kopklikacii pretože nič nezanedbáva... a viem že priamo na utrogestane je napísané ze sa smie používať IBA v prvom trimestri... a iba vaginálne takže... neviem, ja píšem len svoje skúsenosti a co mi povedala dr, ale tak hadam každý doktor vie sam najlepšie poradiť aby bolo všetko v poriadku

katkakacena
autor
15. feb 2018

@kormelia11 ani nie... akurát keď som sa opýtala či ešte treba, tak sa len vyjadril, že ešte necháme ☹
Pritom mi robil prehliadku a povedal že všetko je pekne zavreté

katkakacena
autor
15. feb 2018

@verkom ja som práveže v 1. trimestri nebrala vôbec...až v druhom ☹

katkakacena
autor
15. feb 2018

@verkom @snehuuulienka je pravdou, že v pribalovom letáčiku je napísané, že v 2. trimestri by sa nemal...dokonca tam hrozia poškodením bába :'(
Ja si nedovolím posudzovať lekárov, verím že vedia čo robia ...ale vždy mám chrobáčika v hlave, či tých hormónov naozaj nie je moc

23lussy23
15. feb 2018

@katkakacena je pravda, ze v letaku je pisane, ze moze uzivanie v 2 a 3 trimestri vyvolat u matky poruchy pecene a u novorodenca zltacku, ale ak hrozi predcasny porod velmi skoro (napriklad uz v tom 2 trimestri), tak by to bolo ovela vacsie riziko a asi preto ho odporucaju uzivat aj v 2 a 3 trimestri

katkakacena
autor
15. feb 2018

@23lussy23 ak by mi to takto vysvetlil.... samozrejme neriešim, ale ak mi povie že všetko je v poriadku a aj tak do seba sukať hormóny by som veľmi nechcela ☹

kormelia11
15. feb 2018

@katkakacena v tehotenskej knižke si nepozerala co máš napísané v akom stave je krcok nemáš poznačené?

katkakacena
autor
16. feb 2018

@kormelia11 tam som nič o krcku nenasla... :(

osmicka1
23. feb 2018

Ja som momentálne 29+4 a Utrogestan mám.od 24tt, po dvoch hospitalizaciach a dnešnej poradni otvorená na spicku prsta 😒 tak už ležím s nohami hore ....musíme vydrzat aspoň do 34tt... veriiiime si 😊

katkakacena
autor
28. feb 2018

@osmicka1 držím prsteky 🙏✊ja to mám asi preventívne

osmicka1
28. feb 2018

@katkakacena ďakujem 😊 počítam každý deň, určite to dobre dopadne

maca2017
28. feb 2018

@osmicka1 Drzkaj sa. Ja som 24+3,zasita, Utrogestan 2x2 a na striedacku doma a nemocnica. Verim ze to dame...

katkakacena
autor
28. feb 2018

Môj gyn povedal, že Utrogestan sa osvedčil v takýchto prípadoch... takže to dáme všetky pekne do konca 👶

osmicka1
1. mar 2018

@maca2017 ďakujem 😊 aj mňa chceli šiť v 24tt ale nejak z toho upustili, urobili mi 2x test na fibronektin a pustili ma domov, s tým že predčasný pôrod zatiaľ nehrozí...utro dávam tiež ráno a večer a mega dávky magnezia kvôli tvrdnutiu...krcek skoro žiadny ....ale myslíme pozitívne 😊😊😊 primár na domnou v 24tt zalomil rukami a hovorí..no musíte vydrzat aspoň do 34tt....už sme 31 😊

osmicka1
1. mar 2018

@katkakacena jednoznačne !!! 😉😊

dadavivi
1. mar 2018

Nemusis sa bat ja som ho brala pri dvoch poslednych tehu cely cas a bol mi vysadeny iba par tyzdnov pred porodom ale do tyzdna po vysadeni som porodila.ale ja som mala oba hroziaci potrat

maca2017
1. mar 2018

@osmicka1 Magnezko do seba rvem tak isto. Najlepšie sú infuzky ale domov mi ich nechcu dat 😁 Okrem toho mi teraz vysiel pozitivny Pseudomonas 😤 Samozrejme rezistentny na všetko čo by som mohla. Tak uvidim, ale verím že to dáme ☺️

maca2017
1. mar 2018

@osmicka1 Ozaj a test na fibronektin ti spravili automaticky s výterom alebo si oň si požiadala?

osmicka1
2. mar 2018

@maca2017 sami od seba mi ho urobili, keď ma chceli prepustiť domov, preventívne....pre istotu....ale od dnes som zase v nemocnici, otvorená na prst skoro bez krčku...tak si zase poležime

maca2017
2. mar 2018

@osmicka1 No super 😢 A teraz si kolko? Ja 24+4tt. Ja som test na fibronektin chcela, ale ze ho nerobia. Ja som v TT. A tak teda lezim a čakám čo bude. Tvrdnutie trosku ustalo, tak verim ze vydržíme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre