Trombóza v 25 tt

miskafialova
25. jan 2020

Ahojte baby, prosím Vás sú tu nejaké, ktoré počas tehotenstva prekonali trombózu? Od štvrtku ležím v nemocnici a pichajú mi do bruška fraxiparin. Mňa tá noha vôbec pred tým nebolela prišli sme na to , tak že mi proste náhle opuchla, išla som na pohotovosť a už si ma tu nechali. Ležím, nechodím, akurát dnes som sa trošku vystrašila pretože od rána ma tá noha pobolieva. Človek sa teší, že už je pod liečbou a nemôže sa nič stať, ale toto ma teda naozaj stresuje. Keďže u nás v meste nie je cievne oddelenie, ležím klasicky na internom, kde keď som doktorke povedala, že ma tá noha dnes začala bolieť povedala, že si mám nájsť takú polohu, kde ma to nebolí. Utešujem sa, že možno tým ako pôsobí ten fraxiparin sa tie tromby rozpúšťajú a to spôsobuje tú bolesť. Prosím VáS máte skúsenosť s priebehom tohto ochorenia?

inulienka11
25. jan 2020

@miskafialova ahoj.Ja som dostala trombozu v 39 tyzdni tehotenstva,tiez mi opuchla noha a to som lezala v nemocnici v TN.Hned nasadili fraxiparine s prevoz do BA a hned následne cisársky rez.Potom som si este mesiac musela pichat fraxiparine.

miskafialova
autor
27. jan 2020

@inulienka11 a mala si aj počas užívania fraxiparinu bolesti? Lebo ja ho beriem akurát 4 deň ale bolesti pri chôdzi stali neustupuju.

pehavynostek
27. jan 2020

U mňa to začalo bolesťou nohy v 9.tt. Tiež hneď injekcie aj hospitalizácia najprv 6 dní, potom týždeň doma a ešte ďalšie 4 dni. Bolo vlani na prelome rokov, zrazenina som mala rozpustenú v apríli. Pôrod v auguste spontánny. Mne zistili vrodenú trombofiliu. Až teraz po vyše roku prechádzam na menej intenzívnu liečbu, uvidíme, ako ju bude organizmus tolerovať. A čo sa týka bolesti nohy, občas aj teraz pobolieva, dokonca je stále mierne opuchnutá, aj keď výsledky krvi sú v poriadku. Jeden lekár ma však upozornil, že zrejme tá noha už nikdy nebude ako predtým...

inulienka11
28. jan 2020

@miskafialova ja som mala hlboku flebotrombozu,ale bolesti som nemala, iba opuchnutu nohu.

miskafialova
autor
31. jan 2020

Mám strach z pôrodu, mám strach či prežijem pôrod, či budem poznať svoje bábätko. Ale ako tu tak čítam, tak samozrejme je to dosť nebezpečná choroba, ale všetky ste to zvládli, tak mi to dáva aspoň ako takú nádej.Nebála by som sa, ale všetky tie vystresované pohľady lekárov ma vydesili ešte viac. Je to všetko okolo tejto mojej trombozy ešte veľmi čerstvé tak to dosť prežívam. Samozrejme si stále opakujem, že som zaliečená pichám si fraxiparin nosím pančuchu, ale niekedy sa ten strach predsa len objaví, však samozrejme musím sa starať o dva životy, nie len o jeden 🙂 Doktori mi kázali chodiť, tak sa snažím, ale aj to bruško už predsa len niečo váži, tak to nie je jednoduché a ešte k tomu tá tehotenská únava 😅 :D
Každopádne sa budem sústrediť teraz na to , aby som bola v kľude a budem myslieť na Vás mamičky, že koľké ste to zvládli a dnes už vychovali veľké detičky 🙂

sasanka605
31. jan 2020

Ja som mala asi okolo 33tt, pichala som si doma do pôrodu a potom ešte rok, nikde som neležala v nemocnici no ja som mala povrchovú. Tá noha ťa ešte bude bolieť dosť dlho a možno sa ti to niekedy ozve aj keď bude vyliečené, doktor mi vždy vraví že proste tá cieva alebo žila už nebude ako predtým.

pehavynostek
1. feb 2020

@miskafialova Držím silno palce. Ten strach je neskutočne silný, viem. Aj ja som sa veľmi bála, moje myšlienky boli veľmi podobné. No treba veriť, všetko dobre dopadne. Už je to podchytené a lekári vedia, ako na to 😉

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre