Trisomy test - kedy budú výsledky?

vivi33
30. okt 2019

Začínam byť teda riadne nervózna. Presne v stredu pred týždňom mi brali krv na trisomy test, v ten deň poobede som ich aj vyplatila a prišla mi sms o prevzatí materiálu aj o obdržaní platby. Bohužiaľ výsledky stále nikde a mam obavy, dnes som už na nevydrzanie nálada hore dole no katastrofa. Krv mi brali 12+6 TT a Dr mi robila v ten deň sono, musím podotknúť, že ak sa jej nepodarí malé odmerať pôjdeme na oddelenie. Podarilo sa jej a NT som mala 1,7 mm. Len aj vek zohráva svoju rolu, za pár dní budem mať 37 a bude to naše prvé dieťa, dlho sa nám nedarilo. No mam už strach. Mali ste niektorá podobne skúsenosti??

joysi
30. okt 2019

@vivi33 tak ja som si dala robiť trisomy test, lebo som v 12tt krvacala a mám "vyšší" vek 40 rokov 🙂 lekár mi amniocintezu neodporúčal...výsledok som mala do 5 dní...chvalabohu všetko bolo oki 🙂

sara07
30. okt 2019

a volala si mudr, mudr ich môže mať ale má dovolenku alebo nestihaju , ešte skus ist martin alebo košice na sono na fetalecho pozri si web stránku nemusíš ist na amnioce,,,
tie vysledky ti má povedat tvoja mudr

bobricek1979
30. okt 2019

@joysi ja som mala nifty testy do dvoch týždňov keďže sa to zasielalo až niekde do tramtarie ale trisomy tak týždeň zhruba neboj každú chvíľku sa ti ozvú nemysli hneď na najhoršie škodíš sebe aj babetku NT si myslím je oki ak sa dobre pamätám

sara07
30. okt 2019

a vek nerieš poznám maminky čo mali nad 40 a rodili lahko a deti zdrave ako buk , to ked je dané tak je dané, su aj mladé 25 ročné a deti maju nejaku diagnozu

vivi33
autor
30. okt 2019

@sara07 najprv by mi mala prísť sms, ze sú výsledky a potom volať Dr.... Zatiaľ nič

bobricek1979
30. okt 2019

@sara07 úplne súhlasím

vivi33
autor
30. okt 2019

@bobricek1979 áno NT je v poriadku.... No idem zosaliet

sara07
30. okt 2019

@vivi33 to si nepamätám ako to bolo ale mudr ich mal a ten mi ich prekladal čo tam je ,,,ale viem že mne do ruk prišli až ked ich mudr okecal

vivi33
autor
30. okt 2019

@sara07 oni mi nepovedia výsledok len pošlú správu na mobil, že ukončili analizu a výsledky mam u Dr, Ktorá má informuje. Zatiaľ žiadna správa... Myslela som si ze včera dnes by už mali byť vysledky

bobricek1979
30. okt 2019

@vivi33 kľud volaj dr

bobricek1979
30. okt 2019

@vivi33 jaj no tak a teda za ako dlho sa mali ozvať inak niekedy aj opakujú ak je dňa dieťaťa v krvi matky nízke takže sa ešte vôbec nestrachuj

vivi33
autor
30. okt 2019

@bobricek1979 do 5 pracovných dní

bobricek1979
30. okt 2019

@vivi33 aha no tak uvidíš možno zajtra už ich máš

vivi33
autor
30. okt 2019

@bobricek1979 snáď áno, pretože potom sviatok a víkend....

bobricek1979
30. okt 2019

@vivi33 veru áno daj vedieť držím silno prsty choď odychovat a mysli na babetko

ikaika
30. okt 2019

mne prisli vysledky uplne v posledny den lehoty, viem si predstavit co prezivas...
Ja som to este obhanala cez mail aj som im volala...

vivi33
autor
30. okt 2019

@ikaika a vieš mi povedať aký majú mail a číslo?? Ďakujem

sara07
30. okt 2019

@vivi33 Výsledok vyšetrenia odošle laboratórium Vášmu ošetrujúcemu lekárovi, ktorý test indikoval, spravidla do 5 pracovných dní po pripísaní platby na účet laboratórií. Ak za vyšetrenie zaplatíte v deň odberu, môže sa počítať už tento deň, ale závisí to od rýchlosti komunikácie medzi Vašou bankou a bankou laboratórií. Ihneď po tom, čo identifikujeme Vašu platbu na našom účte, začíname s analýzou vzorky, čo trvá približne 5 pracovných dní.

ikaika
30. okt 2019

@vivi33 mala by si to mat niekde v zmluve.
Alebo na ich stranke.
Skusim ti pozriet ak najdem moju

vivi33
autor
30. okt 2019

@ikaika ďakujem

lilynka13
30. okt 2019

Ahoj, ja som mala trisomy pred cca 7-8 tyzdnami..prvý krát som mala málo DNA plodu v krvi, oni volali Dr. a aj mne na 5.deň po odbere, že sa to nepodarilo a musela som odber opakovať na 14-ty deň po prvom odbere. Vtedy mi v pondelok zobrali krv a už štvrtok o 22.00 mi prišla sms že je to vyhodnotené a na druhy deň ráno som uz vedela výsledok. Určite Ti pride sms na mobil, no ak si chceš byť istá zajtra tam zavolaj, vždy boli veľmi ochotní. Drzim palce.

vivi33
autor
31. okt 2019

Takže dnes som volala priamo do labaku, kde má informovali, že výsledky boli odoslané už 29.10. Volala som lekárke ta mi oznámila, že sa test nepodaril a treba opakovať odber krvy. Prišli aj výsledky ohľadom genetiky a podla veku atď je to v poriadku. Riziko mam 1:300. No uvidíme, neviem co si mam myslieť

bobricek1979
31. okt 2019

@vivi33 nič ver, že všetko bude oki uvidíš a teda odbery zopakujú neplatia nič len nechápem prečo ti dr hneď nedala vedieť. Bolo málo Dňa dieťatka v krvi to sa stáva.

vivi33
autor
31. okt 2019

@bobricek1979 áno tak mi to aj bolo povedané, ale hádam bude všetko ôk, keď iné výsledky sú zatiaľ ok. No minimálne mam ďalší týždeň dva stresov pred sebou aj keď budem sa snažiť byt kľudná kvôli bábätku

sonnenshein
31. okt 2019

@vivi33 Upokoj sa, ked si mala tak nizke NT, vsetko bude ok. Keby si mala 3,5, nepoviem ze si v strese, ale pri hodnote do 2 naozaj nehrozi.
Priprav sa na to, ze ani na druhy krat sa to nemusi podarit - z celkovej zkrvi izolovanej DNA totiz potrebuju minimalne 4% podiel babetkovskej, vola sa to fetalna frakcia. Ked je pod 4%, nemozu vydat vysledok, musia test vyhodnotit ako neiinformativny.
A teraz trosku pezradim - stava sa to vyrazne castejsie v pripadoch, ked babetko ma rovnaky pohlavny chromozom ako matka. 😉

bobricek1979
31. okt 2019

@vivi33 snaž sa a áno mne vyšli rizika tiež obdobne a mala som prvé a 40rokov na krku tiež som daka nifty aj tak pre istotu a bolo všetko oki

vivi33
autor
31. okt 2019

@sonnenshein neviem prečo mám ten pocit ze to bude dievčatko. Uvidíme ako dopadnú druhé testy, ale snáď dobre, alebo vôbec nijak ako píšeš?? A ak smiem vedieť, pracuješ v obore alebo sa vyznáš??

vivi33
autor
31. okt 2019

@bobricek1979 ďakujem za podporu dosť ma to ukludnuje aspoň sa vykecam

sonnenshein
31. okt 2019

@vivi33 Je to velmi pravdepodobne 🙂 Ja som mala fetalnu frakciu 2% a je to dievcatko 🙂
V obore nepracujem, ale viem pomerne podrobne, ako sa tie testy robia a vyhodnocuju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre