Tehotenské bruško v 13. - 14. týždni

14. júl 2023

Ahojte zienky buduce mamky. Tie sportovejsie, stihlejsie, kedy sa vam zacalo rysovat brusko? Ja som velmi stihla, 52 kg slachovita, svalovita a mam take akoby (na moj zvyk celkom dost) vypukle brusko. Je to uz to tehotenske, alebo len z hormonov (vecer si vkladam Utrogestan)? Takisto mam taku akoby tukovu vrstvu okolo pupka, jasne cititelnu. Neprejedam sa, kedze mam poobedne/vecerne nechutenstvo. Nevracala som zatial vobec, len tazko mi byva.

zuza265
14. júl 2023

Realne zacalo byt brusko vidno ze aspon daco okolo 18tt. Dovtedy vobec nic. Tehotenske ako take niekedy v 26tt. Ze uz aj veci napr rifle mi vadili na pupku (zapinali sa nizsie, neboli to highwaist). Je to absolutne individualne aj pri rovnakej postave. Nednej vyjde brusko v 14tt uz nejake ze vidno. Inej absolutne neskoro. Mozes pozorovat napr ze rano sa zobudis s plochm a pocas dna vypukne kus a ku veceru budes mat trosku brusko…

barbora19911
14. júl 2023

Ja som 30 týžden a nikto nevie že som tehotná absolútne nič ani len náznak 😑 ale na druhu stranu som rada lebo mi aspoň bruško nevadí teraz v týchto horúčavách

obleckodogymu
14. júl 2023

Ahoj, ja som hneď videla to čo pises-vystupene spodné brucho. Všetci mi tvrdili že čo mi šibe,ale ja som bola zvyknutá nemať brucho žiadne čiže vnímala som to fakt ihneď, na začiatku tehotenstva😅 v 13-14 týždni som si ho ešte ani nefotila ,ale napr túto pridávam fotky 17tt a 22tt..už v tom 22tt si myslím že je to jasné, že som sa len neprejedla 😅 hoci z predu to stále až tak vidno není. Celkom ma baví to sledovať, hlavne keď rastieme do hmotnosti a rozmerov ako som nemala v živote 😳😅
Inak medzi fotkami je to tak +3 až 4kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre