Ťahavé pocity v brušku v 18. týždni

amelia9293
17. apr 2019

Ahojte žienky, chcem sa opýtať. Momentálne som v 18tt, som prvorodička, ale začínam mat veľmi divne pocity v bruchu. Necítim bolesť, skôr také ťahanie až sa mi ťažko chodí, ako keby som mala kameň v podbrušku. Neviem k čomu to prirovnať, ale stretli ste sa s tym niektorá ? Ďakujem Vám.

tabitana
17. apr 2019

Áno, mala som to pri obidvoch... Ale neskôr, okolo 23 tt.. Pri prvom som aj ležala v nemocnici týždeň..A kľudový režim. Pri druhom som to ani neriešila, lebo som mala prvého doma a mal niečo cez rok... Ale verím ti, ze si z toho vystrašená... Ak sa ti niečo nezdá treba ísť skontrolovať na gyndu...

marylinmary
17. apr 2019

@amelia9293 a ako velmi si aktivna? moze to byt ako keby presilene, sice sice este v nizkom stadiu ale predsa telo sa meni, ma sa v tebe vyvinut novy zivot treba trosku pokojnejsie, aj ked kamka mojej znamej, v deviatom mesiaci este soferovala, dostala defekt a vymenila si rezervu :D

tata1401
17. apr 2019

@amelia9293 možno ti tvrdne bruško

amelia9293
autor
17. apr 2019

@marylinmary práveže nie som vôbec aktívna, mám pocit žeby som mala byt viac. Každý deň sa snažím aspoň prechádzka 30-40min. U lekára som bola pred 2 dňami, povedal, že je všetko v poriadku, moja chyba, že som to nespomenula. 😞

synthiarowley
17. apr 2019

@amelia9293 je to asi tvrdnutie brucha, stiahnutie maternice, svalov.je to nepríjemné ale bežné, bud pri zvýšenej námahe,strese alebo niekedy aj v úplnom klude kvôli pohybom bábätka. Mala som to pri prvom tehotenstve od20 tyždna ale porodila som normálne na termín. ku koncu to budeš mať asi častejšie, ide o to aby sa neskracoval krčok a neotvárala si sa, treba to spomenúť Dr. Teraz pri druhom tehu to mám tiež často,no zatial zospodu všetko drží a ide ako má.

fridi96
17. apr 2019

Ja to mám tiež cca od 20tyzdna tvrdnutie v brušku mne na to dal dr magnezium a musím ležať lebo teraz som v 30tt a mala som problém s krčkom (mám ho dosť mäkký) treba si dávať pozor teraz je to už lepšie toľkokrát netvrdne ako berem magnezium

amelia9293
autor
17. apr 2019

Pri najbližšej kontrole to spomeniem lekárke,pripadne jej zavolám skor, dovtedy sa budem šetriť a snažiť sa mat kľúčový režim

tatisna
18. apr 2019

Je to úplne normálne, veď to bábo Tá už okopava zvnútra ☺️ hlavne nech drží krcok, ak máš blbý pocit, dr.by mal skontrolovať a hotovo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre