Spánok na bruchu počas tehotenstva

romik39
24. júl 2022

Ahojte aké máte prosím skúsenosti so spánkom v tehu ? Som 20 tt Jasne ze mi bruško ešte nevadí a spím tak . No pocula som aj od 1 lekára ze od 20-21 by sa nemalo spat na bruchu už . Nemáte s tým
Nejakú skúsenosť ze prečo alebo čo by sa mohlo stat ?

kkovacovak
24. júl 2022

@romik39 môžeš spať ako chceš pokiaľ je ti to príjemné

54tinka54
24. júl 2022

@romik39 ja som spala na bruchu dokym sa mi dalo a malému nič nechýba 🙂

anavixy
24. júl 2022

Spala som na bruchu (nie uplne ale tak zboku ako spavam vzdy najradsej) do konca tehotenstva. Neodporuca da soat na chrbte kvoli utlaku dolnej dutej zily. Na bruchu kym ti brusko neprekaza mozes.

zuzanka.zuzu
24. júl 2022

budes menovat toho lekara ci si si vymyslela? 😝 lekar si dufam stoji za svojim tvrdenim, takze problem nevidim...

kkovacovak
24. júl 2022

@anavixy toto nie je úplne pravda. Spala som na chrbáte do konca tehotenstva. Žena by cítila že niečo nie je v poriadku. Nie je pravda že sa to neodporúča

anavixy
24. júl 2022

@kkovacovak určite sa to neodporúča. V spánku si to nemusi žena všimnúť, môže plynule prejsť do bezvedomia. V bezproblemovom tehotenstve by dieťa ohrozené byť nemalo.

ada_alica
24. júl 2022

@romik39 ja som mala už brucho za rovno nosom asi 7 miesiac to bol a zobudila som sa na bruchu, bola som celá vystrašená ale dr.povedal, že žiadny problém ak by sa malej nepáčilo určite by ma kopanin zobudila 🙂

kkovacovak
24. júl 2022

@anavixy mne povedala doktorka že je to hlúposť. Ak by sa aj niečo dialo tak sa človek zobudí na to že sa mu horšie dýcha.

hanka2510
24. júl 2022

Ja som v pohode v 32.,33.tt spavala na bruchu, najlepsie nadranom sa mi tak spalo... ale je pravda, ze len v tomto 3.tehotenstve to ide tak dlho, predtym asi max do 24.tt...

beata_k
24. júl 2022

@anavixy
@kkovacovak V spanku som sa na to zobudila. Ono je dost tazke si v spanku povedat ako treba spat. Priroda si to osetrila sama.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre