Sono v 22. týždni

dominiicka
30. okt 2022

Ahojte maminy.
Gynekológ má ,,poslal,, v 22 týždni do nemocnice na nejaké sono 🙈 ... Pýtala som sa ho že či to mám ísť do nemocnice kde budem /chcem rodiť....
Povedal mi že je to na mne že v každej nemocnici mi to spravia. Že len prídem ukážem knižku a oni budú vedieť. Vie mi niekto povedať o čo sa jedná ? 😂 ... Pri prvom som mala gynekologickú v nemocnici, a pri druhom som mala gynekologa MUDr. Brestanskeho , čiže ten mi spravil čo treba keďže robí 4d sona. Teraz mi gynekológa z dediny môjho trvalého bydliska , a nemá také prístroje ako tí dvaja predtým gyn. Dúfam že som to dobre vysvetlila 😁 ... PS. Bývam pri Nitre , ale rodiť tam nechcem.
No na toto sono môžem ísť do nemocnice v NR? Ďakujem za pomoc 🙏

pribinak
30. okt 2022

@dominiicka veľký morfologicky ultrazvuk, má prekvapuje, že nevieš o čo sa jedna ak už minimálne jedno dieťa máš

Môžeš ísť na vyšetrenie kde len chceš a zo iste sa týka rodenia.

basska_b
30. okt 2022

Mozes ist kamkolvek, jasne. Ak by ta ale neskor posielal na hospitalizaciu napr. pre zaostavanie v raste alebo pre zle prietoky, tam uz treba ist radsej do tej, kde chces rodit

dominiicka
autor
30. okt 2022

@pribinak veľké sono to 4d , plus všetky tie veci merania mi robili keď som bola v 24tt 🤷 ... Pri oboch ... Preto má to prekvapilo. Na morfologicke idem dnes , akurát cestujeme.
Tým pádom už nemusím ísť v 22 týždni? ... Je to 6 rokov a ja si už nepamätám niektoré veci 🙈🙈🙈

pribinak
30. okt 2022

@dominiicka konzultuj s lekárom

3petka
30. okt 2022

@pribinak tak nemusí vedieť. Ja som napr pri prvom morfo nemala a teraz som 2krat tehotná a idem mat 35 takze idem teraz prvý krát na niečo take

pribinak
30. okt 2022

@3petka tak ja neviem, ale ja keď som bola tehotná tak som sa zaujímala o všetko čo súviselo s mojim resp našim zdravotným stavom

K tvojmu doktorovi len jedno, dosť nedbanlivý prístup

nevenka
30. okt 2022

@3petka ale musela si mat, len o tom nevies, ja nikam inam nechodim, len k svojmu dr. a morfo sa robi okolo 20 tt. kazdej zene.
Ak doktor nema potrebne vybavenie alebo vzdelanie, tak to posiela niekam inam. A robi sa to v 2D rozmere, mne tusim len na chvilku prepinal do 3D, ked som chcela fotku tvaricky.
@dominiicka a nemusi to byt presne v 20tt., mne to vychadzalo na leto a boli dovolenky, robil mi to v 23tt. tento raz.

kris_tin257
30. okt 2022

V tehotenskej knižke máš jasne napísané kedy sa robia veľké morfologicke vyšetrenia, stačí si to pozrieť

bielavila
9. nov 2022

Velke sono v 2 trmestri sa robi idealne okolo 20 tt -23 tt, povacsine ho robi gynekolog ku ktoremu zena chodi, ak je nejaky problem posle zenu na take lepsie 3D mltfologicke sono, tieto sona su platene a stoja +- 70 e,na sukromnych klinikach, v nemocke by ti ho mali urobit zadarmo, kedze tvoj doktor nema pristroj na take sono, vyber si nemocnicu, zavolaj na recepciu a objednaj sa, urcite to neni tak, ze sa s knizkou postavis do nemocnice a oni budu vediet🙈🤦🏼‍♀️ Treba zavolat, objednat sa, oni ti povedia co a ako, vacsinou sa odporuca ten den vypit aspon 1,5 litra vody

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre