Som v 4. mesiaci a ešte som nič nepribrala

25. jún 2021

Ahojte, máte skúsenosť že ste nič nepribrali v tehotenstve? Som už pomaly v 4mesiaci a nič som ešte nepribrala a ani neschudla mam 4mesiace rovnakú váhu... Pri mojej vyššej váhe, tak je to možno aj preto.. Beriem aj euthyrox na štítnu.. A Dr ani sestrička mi nič nepovedali, že nepriberam,lebo pri mojej váhe je to asi dobre, neviem.. Mali ste to aj vy tak že vaša váha sa nepohla za celé tehu hore ani dole? Jem normálne v ničom sa neobmedzujem..

sense
25. jún 2021

V 4mes som ani ja nic nepribrala,potom to slo uz rychlejsie...a do konca tehu som mala +14, ak sa dietatko vyvija tak je vsetko v poriadku.

buducamama
25. jún 2021

Ved si este len v 4.mesiaci, priberat zacnes az teraz postupne.

katka17787
25. jún 2021

Ahoj ja som v 33 týždni a pribrala som max 4 kg. Prvé kilo som pribrala až v druhom trimestri. Ak ti lekár nič nepovedal , určite to bude v poriadku a zbytočne sa znepokojujes😉

zuzkavladko
25. jún 2021

Ja som nepribrala v tehotenstve, resp. len cisto vahu dietata, plodovej vody a placenty. Z porodnice som sla dokonca o 2 kg lahsia ako pred otehotnenim :D

martinaju
25. jún 2021

Do 16tt ani gram zato teraz sa to rozbehlo 🙈

queen_el
25. jún 2021

To je ešte skoro, v 1. trimestri vôbec netreba pribrať. Som podobne ako ty a nepribrala som ani kilo, ani si nemyslím, že veľmi treba, je ešte čas ;)

suzitok
25. jún 2021

Ja v 20tt minus 9kg , po 20tt to islo hore

sima1415
25. jún 2021

Som v 29tt a mám o 3 kg menej ako na začiatku tehu takže pokoj 🙂 nie každá musí pribrať 20kg a ako baby píšu ešte to môže prísť

deti95060810
25. jún 2021

som bola priam podvýživená a pribrala som za prvých 6 mesiacov - 1 kg.... gyn. to neriešila, lebo som trpela veľkými nevolnosťami... potom som pribrala na 15 kg...
Inak v nemocnici som mala spolubýv. ktorá za celé tehu pribrala 1 kg, mala vyššiu váhu a bábo malo po narodení 4 kg... takže nemaj obavy...

kkovacovak
25. jún 2021

Som 19tt a mám menej ako pred otehotnením. To že musíš v tehotenstve priberať je mýtus 🙂 Niektoré ženy vracajú celých 9 mesiacov a bábätko je v poriadku. Vôbec to nerieš ešte máš dosť času

klip0
25. jún 2021

Ahoj, ja som tiež pomaly v štvrtom a mám rovnakú váhu. Bábo váži pár gramov, niečo síce vážia zväčšené prsia, trocha viac krvi v tele, väčšia maternica ale vôbec sa to nemusí odraziť na váhe. V tehotenstve sa zrýchli bazalny metabolizmus o 15-25%, takže viac spalis, čiže váha môže byť rovnaká aj ešte dlhšie nakoľko si mohla spáliť niečo z tukových zásob a tak sa vyrovnala váha s tou maličkou troškou čo by si mohla pribrať

dada337
25. jún 2021

Ja som práve dnes 14 tt a nepribrala som tiež zatiaľ nič, dokonca som schudla 10 kg, lebo som zvracala často a dr. mi na to nič nepovedal, bábätko rastie ako má. Ja sa zatiaľ z toho teším, že som nič nepribrala, veď ono to určite príde 😀

nairia
25. jún 2021

ja som zacala priberat az teraz v 6-tom mesiaci... v stvrtom som este ani tehotno nevyzerala. no stress, babatko je este male na nejake vyrazne vahove prirastky a neboj, pokym pojdes na porodnicu, este priberies mozno aj viac ako by ti bolo mile 😂

mmbudiakova
25. jún 2021

Ak bábätko rastie normálne, nemáš sa čoho báť. Ja som začala priberať až v nejakom 6 mesiaci.

ziarifka
25. jún 2021

Pribrala som prvé kilo až v siedmom mesiaci. Dokopy potom asi len 6. Všetko bolo ok.

mpg
25. jún 2021

Ja som tiež celé tehotenstvo pribrala 6 kg a bolo všetko v poriadku, aj jedla som ako predtým, ani mi nebývalo zle ráno.

jaga18
25. jún 2021

Moje prvé kilo + prišlo v 20tt. Teraz som 36 a už je to +10 🙈

priamia
25. jún 2021

Ahoj, ja som v 25 tt a až konečne teraz som pribrala 1,5kg , vôbec mi nebyvalo zle, jedla som normálne a nič som nepribrala až doteraz. Malý je v poriadku a to je hlavné 😊

lasona
25. jún 2021

Buď rada

dmk_1
25. jún 2021

Moja dr mi vravela, ze kazda to ma inak. Ja koncim siesty mesiac a pribrala som 2,5 kg.

zafir01
25. jún 2021

Prvé kilo som pri prvom pribrala v 6 mesiaci... A potom do 9 mesiaca ďalších 24 🤷‍♀️😂😂😂.
V 4 mes vôbec nemusíš nič pribrať, ved babo váži sotva 5 gramov. Prirátam trochu väčší objem krvy, ale aj tak. Sú ženy, ktoré za celé tehotenstvo schudnú napríklad 10 kíl a vôbec nič sa nedeje, ak teda začínajú na vyššej váhe

lacibo
25. jún 2021

Ked je vaha vyssia, az tak sa nehybe, ak je nizsia, ide to hore, telo si to reguluje same, ja som uz v 3. Mes. Mala plus 4 kg..ale zase ja som mala 56 kg pri 170 cm vyske, pribrala som az 25 kg pri kazdom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre