Som v 23. týždni a pribrala som 8 kg

christin1280
4. jan 2021

Ahojte baby ja som akurát v 23 tt a už som pribrala 8 kg , ja neviem či to nieje nejak veľa , vôbec sa neprejedam ani nič podobné ešte aj menej papám ako pred tehu , väčšinou jem zdravé veci ..keďže mi je ťažko zo všetkého :/.mala to niektorá z vás takto ? Ako počúvam niektoré priberu za celé tehu 10 kg .. Keď to pôjde takto ďalej to koľko priberiem do 9. Mesiaca 🙏😳😳😳

dadus_ka
4. jan 2021

@christin1280 však už len 3m do porodu klud 😁 ja som pribrala 14kg a to som jedla mega mega mega vela sladkeho. Po porode islo 10kg dole.

bimbina
4. jan 2021

@christin1280 ja som pred pôrodom mala 65kg. Na konci tehotenstva 85kg. 10 kg ostalo hneď v pôrodnici - plodová voda, zavodnene telo, babo ... ostatne kilá ostali ešte na mne . To ešte bude kíl 😅

nela6
4. jan 2021

@christin1280 ja som 23tt tiez, a tiez mam 8kg plus, ale tipujem ze do konca to uz nepojde tak rapidne...pri prvom som pri porode prisla hned o 9kg

chudadka
4. jan 2021

Podľa mňa je to v pohode, priemerná váha je len tabuľková, niekto priberie viac, niekto menej. Ja už mám za sebou 3 tehu a pri každom som pribrala 20 kíl plus- mínus 😊

deti95060810
4. jan 2021

no tak priberieš 15 kg... aj to je ešte v norme... 😉
už 30 kg je veľa, ale aj to sa stáva...

didi2102
4. jan 2021

@christin1280 ja som pribrala 1x25kg,2x30kg ... Chyba mi po druhom pôrode dať po 9m 5kg ale váhu aaaabsolutne neriešim,necvicim jem čo chcem proste sa nesnazim

terezia323
4. jan 2021

@christin1280 netráp sa tým. Váhu veľmi neovplyvníš. Ja som pri prvom pribrala 30 kg 🤦🏼‍♀️ Za tri mesiace som bola naspäť na svojej váhe.

miadi
5. jan 2021

Ja som prve teho pribrala 20kg a posledne 24kg mne bolo zle z vody nemohla son pit na prazdny zaludok . A jedla som normalne zdrave veci ale ziadna dieta. Po porode hnet 10kg slo dole zvysok 2 tyzdne po tom ako som prestala kojit. Teraz kojim este 9kg k povodnej vahe (57kg) ale mam to fajn rozlozene rici cici . Vahu vobec neries .Este stihas aj +10kg nabrat ale to nevadi..

petra_em
5. jan 2021

Ja som pribrala za cele tehotenstvo 20 kg a hned to slo doslo dole povodne som mala 43 kg ale schudla som na 46 a to mam stale stale tie tri kg nejdu dole. Ale ani sa o to nesnazim 😅 neboj

cookie29
5. jan 2021

ved to zalezi aj z akej vahy ides a podobne... neries...

lellla
11. jan 2021

Ja som 20+5tt zrovna dnes som bola na poradni kde mi povedala sestrička že som.vela pribrala a mám si dávať pozor na jedálniček.
Cítim sa veľmi zle s toho lebo neviem s čoho som toľko pribrala keďže zo všetkého mám kyselinu sladké mi nechutí vôbec a jem menej než pred tehotenstvom...prvé mesiace som neoribeala nič a teraz po mesiaci mám 4kg navyše...mala ste to tak niektorá? Alebo čo mám robiť aby som toľko neoribeala? Prvé tehotenstvo to išlo postupne hore každý mesiac 🤦

medeaa
11. jan 2021

@lellla ja som to tiez tak mala, za prvy trimester som nepribrala skoro nic a potom za mesiac 3-4 kg a postupne do 23tt mam okolo sedem kil plus. Na poslednej poradni, co som bola este pred sviatkami a iba +4 kg som mala, mi lekar povedal, nech si davam pozor na vahu... A ja to celkom nechapem, vsade co citam v clankoch o tehotenstve, tak tych 7 ci 8 kg je do tohto tyzdna uplne v norme a ja som len vystresovana, co mi povie na dalsej poradni 🤦🏻‍♀️. Podla mna staci jest s rozumom, hlavne ziadne diety v tehotenstve. Zacvicim si kazdy druhy den a davam si aj 20 min kardio na eliptickom trenazeri, inak s tym priberanim nemienim nic robit, hladovku drzat nebudem a nepride mi ok, ze ma uz vopred lekar strasi s vahou, ked ani nahodou nemam nadvahu.

lellla
11. jan 2021

@medeaa veď akože ja sa neorejedam a ani sa nemienim lebo mi bolo dobre tak 2 týždne a inak mám stále kyselinu neskutočnú takže moc toho nejem ...nadváhu myslím že nemám a pre tehotenstvom som nemala ...prekvapilo ma to čo mi povedali ako veď prvé mesiace som neoribeala ani gram tak niekedy to už prísť muselo 🤦

medeaa
11. jan 2021

@lellla ja si myslim, ze je to niektori lekari ozaj prehanaju s tym strasenim zien s priberanim, ja sa teraz bojim povedat vahu na dalsej poradni, ze co si budem musiet vypocut... Ale tak mne len prsia narastli o 2 cisla a inde okrem bruska to priberanie zas tak nevidim.

lellla
12. jan 2021

@medeaa inak to je pravdame narástlo brucho a prsia a maximálne vidím.ze do tváre ale inak nízke aj keď s a muža soytammten mi povie že sák mám všetko také isté ,🤦

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre