Som v 20. týždni a dieťa je riťkou nadol. Otočí sa do pôrodu?

mia_ko
19. nov 2013

Ahojte som v 20 tt a je otočené naopak, čiže ritkou k pôrodným cestam myslíte že sa do pôrodu ešte otočí? A ak sa neotočí tak bude cisársky? Dcerku som rodila prirodzene a celé tehu bola otočená správne. Ďakujem

brumka
19. nov 2013

jasom tiez mala dcerku v 20tt a otocila. v takomto tyzdni sa to vobec neriesi ked uz sa zacina uvazovat tak v 36tt ale to sa este do porodu vedia otocit aj niekolko krat 🙂

milek
19. nov 2013

Moj sa otoci 3 týždne pred porodom a narodil sa s váhou 4570g, takže kludne aj dva-krát to stihne 😉

lienka2407
19. nov 2013

V takomto tyzdni to vobec neries treba riesit az po 36 tt male ma teraz este vela miesta takze sa bude stale otacat

anjelicek26
19. nov 2013

Max sa otocil az v 34. tyzdni a Benjaminko este 4 dni pred porodom spravil poslednu vyvrtku, takze v 20.tyzdni mate miesta a miesta a casu a casu sa otocit.

mammaroma
19. nov 2013

Ahoj, určite je to možné, boli už aj maminy, ktorým sa pár dní pred porodom bábo otočilo. Aj moja sa takto otočila uprostred tehu dolu zadočkom a potom bola zasa hlávkou dolu až do konca. Rodí sa aj koncom panvovým, asi málo-alebo menej, je to predsa len riskantnejšie. Skús si pozrieť aj nejaké staršie fóra, alebo sa ozve mamina, ktorá má s tým skúsenosť. Držím palčeky, nech všetko dobre dopadne a drobček si to rozmyslí 🙂

ajka006
19. nov 2013

Žiadny strach. Ja som tiež mala cca. mesiac do pôrodu a syn bol otočený naopak. Pekne som mu dohovorila, porozprávala som sa s ním a dal si povedať. Pri pôrode už bol otočený správne, a tiež nebol žiadne "tintítko".

ikke
19. nov 2013

ale ved v 20tt este plava ako ryba vo vode, este sa otoci aspon 20-krat 😀
pokial viem, v 20tt je skoro kazde dieta takto otocene 😉

nivalis
19. nov 2013

Jasneee 😉 mne sa maly otocil v 36tt... normalne to bolo vidno ako sa toci 😀

katrinka8
19. nov 2013

Mne sa dcerka otocila v cca 36 tt a syncek tiez tot nedavno asi pred 2 tyzdnami (termin mam dnes 😀 ) Takze v pohodicke ma babatko cas 😉

imanuel
19. nov 2013

Ahoj, ja som najstaršiu dcérku rodila "zadočkom" a bol to vraj krásny pôrod. 🙂 Bez problémov aj prvorodička. 🙂 24hod, prirodzene, bez medikamentov. Anička je bez akýchkoľvek poškodení. 😀
Ešte by som to neriešila v polovici tehotenstva, je veľká pravdepodobnosť, že sa bábätko otočí hlavičkou dole, ak však aj nie, ak by bol po ruke DOBRÝ SKÚSENÝ ODBORNÍK, určite by som sa rozhodla ja osobne rodiť nie cisárskym aj pri tejto polohe. Keď som sa ja svojho gynekológa pýtala na predoperačné vyšetrenia kvôli KP polohe v 36t.t., povedal mi, že je normálne rodiť aj takto... Aj keď som tu na túto tému čítala rôzne názory, toto je moja osobná skúsenosť. 😵

katka577
19. nov 2013

Mne sa malá otočila v 34. týždni a tom som už tretí týždeň ležala v nemocnici , mala som prísny (tzv. červený) režim na lôžku, nakoľko mi hrozil predčasný pôrod. Neverila som, že sa otočí, lebo som len ležala a stalo sa, ani neviem ako...Ak by sa však neotočila, išla by som cisárskym, aj keby som mala zaplatiť lekárovi neviem koľko... Pôrod KP prirodzeným spôsobom...NIKDY!!!

majca1581
19. nov 2013

no ked sa neotoci pojdes cisarskym ..pretoze sponntanne je to rizikove a hlavne pre babo a aj ty by si bola vystavena... ale kedze si v 20tt je tu skoro hovorit o tom ci sa otoci alebo nie ...kludne sa moze otocit aj v 36,tt a potom ked uz nie tak sanca je minimalna ...ja som to tak prezila ze mala sa neotocila isla som cisarakom a som tu ...da sa to zvladnut...ale mas este cas nad takymi vecami rozmyslat ... ak sa ma ototcit tak sa otoci a nerozmyslaj nad tym co ked nie lebo ja som tak premyslala a mala sa naozaj neotocila ...:D 😀

darula
19. nov 2013

mne sa malý otočil v poslednom týždni- ani neviem ako sa mu to podarilo a mal 4 kg

miku1
20. nov 2013

Ešte si len v polke tehotenstva, nestresuj sa zbytočne, ešte má dosť času sa otočiť správne. 🙂

barbara088
20. nov 2013

otocit by sa malo do 36tt..

kikuleenka
20. nov 2013

Otocit sa moze aj nemusi, aj KP sa da rodit za urcitych okolnosti prirodzene.

bubloska135
20. nov 2013

do 36 tt by sa malo babatko otocit, ja som bola v 30 tt a tiez bol maly ritkou, v 36 už hlavičkou 🙂 😝

helenka2
20. nov 2013

ja som mala malu este v 36tt dolu ritkou 😉

papucz
20. nov 2013

moja malá bola tak isto v 20tt potom sa otočila

24seli
21. nov 2013

ešte ma kopec času neboj 🙂 este tam moze robit kotrmelce 🙂 mne sa otocilo babo po 30 tt

pingu1
21. nov 2013

otoci sa ti este hadam aj 20x
to je velmi skoro. mne sa mala pretocila ritou dole v 36tt a tyzden na to uz bola dolu hlavou

viera112
21. nov 2013

Ja som v 24 týždni a kôli tomu,že je zle otočené ani nevieme,čo to bude,či chlapec alebo dievčatko.

skuste1983
21. nov 2013

Ten môj najstarší sa otočil až 3 dni pred pôrodom 🙂 Ešte majú kopec miesta, ono sa to časom spraví 🙂

babul83
21. nov 2013

Ja som mala celé tehu otočeného správne a keď som už mala kontrakcie a praskla mi plodová voda vtedy sa otočil riťou dole. 🙂 Urgentný cisársky to vyriešil.

pawli712
8. aug 2014

ahojj, prosim ta ako si nakoniec dopadla ? otocilo sa babo ?? ja ho mam tiez tak otocene ale az tak ze nevedeli poriadne nic zmerat na morfologickom ultrazvuku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre