Som v 19. týždni a necítim žiadne pohyby

henikapetko
27. jan 2014

Som v 19.tyz a ešte ani raz som necítila pohyby.Občas mám pichanie v bruchu,alebo na bokoch,všetky kamarátky mi tvrdili,že v 19tyz uz cítili pohyby a ja stále nič.Poraďte

jarkaleskova
27. jan 2014

neboj sa,ja som 2.krat tehotna,co mi vraveli,ze budem ovela skor citit pohyby a prve boli az zaciatkom 24.tyzdna...urcite chodis do poradne a tam ta vzdy ubezpecia,ci je vsetko v poriadku...dokonca aj teraz som uz v 27.tyzdne a niekedy cely den nic,trosku vecer...ze vraj preto,ze mam dozadu otocenu maternicu,tak neviem...ale na usg je dietatko velmi aktivne vzdy,takze uz nestresujem...

miriamc
27. jan 2014

Dobrý deň
nie som síce odborník ani nepracujem v zdravotníctve ale pri prvom dieťati som pohyby cítila v 20.tt a pri druhom už v 18.tt 🙂 . Nebojte sa pokiaľ ste v rukách odborníkov a chodíte na pravidelné prehliadky nič ste nezanedbali a tuším teraz v 20.tt pôjdete na morfologické sono (budú pozerať orgány či sa všetko vyvíja a určia keď budete chcieť aj pohlavie 🙂) Všetko dobré Vám prajem a aby Vám to čo najskôr ušlo a držali ste v náručí krásny malý uzlíček

sharmari
27. jan 2014

U prvorodičky je normálne, že cíti pohyby až neskôr... Kľudne sa môže stáť, že ich zacítiť až o mesiac... Mne lekárka povedala, že mám placentu vpredu a preto bude tlmiť pohyby.. Takže určite nestresuj... Ak sa bojíš o dorobca kúp si ten odposluch srdiečka a hotovo 🙂

dadushe
27. jan 2014

@henikapetko Tak to se vůůůůůůůbec nestrestuj. Já první dceru cítila už v 18. tt a druhého experta jsem očekávala stejně, jenže tentokrát placenta vepředu a pohyby jsem začala zaznamenávat až kolem 23. tt a to ještě napůl vsugerované 😀 Pořádně to začalo asi až kolem 25. tt...času ještě moře🙂 Hlavně že jsou ULT v pořádku🙂

mahulenka87
27. jan 2014

Ja som začala cítiť až okolo 23.tt 😉

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magdalenkami
27. jan 2014

4tehotenstva a vzdy som citila pohyby az v 6mesiaci aj to minimalne

gaby59
27. jan 2014

Ja som pri oboch detickach pocitila pohyby v 20.tt....ale myslim si, ze je to aj tak individualne, takze ziaden strach, vsetko pride 🙂

evinaz
27. jan 2014

@henikapetko ja som v prvom tehu začala cítiť pohyby až v nejakom 23.tt a v druhom tehu o týždeň skôr. Žiadne stresy, ak dr. hovorí, že je všetko ok, treba mať pohoduu 🙂

henikapetko
autor
27. jan 2014

Teraz som sa vrátila od lekára bolo mi zle,vravel,že malé je zatiaľ ok,aj pohlavie viem,no bolesti ktoré mám vraj chcú vyvolať potrat mám odpočívať,dal mi horčík,zajtra mám doniesť moc,a ak budú zle výsledky tak na rizikové ležať tak mám strach

nini1010
27. jan 2014

@henikapetko To tí verím,ale ty dokazes urobiť pre malé len jedinú vec a to je ležať,vyložiť nohy,odpočívať a byť pokojná aby malo aj babo maximálny pokoj.je to ťažké ale teraz to najdôležitejšie,držím palce 🙂

silvikam
27. jan 2014

@henikapetko Držím veľmi palce. Ja mám odležané obe deti a to poctivo. Oplatilo sa.
Len pekne ležkaj, najlepšie s podloženými nohami na posteli, užívaj magnézium a žiadne stresy, všetkko dobre dopadne.

henikapetko
autor
27. jan 2014

Ale prečo mi povedal,že moje telo chce potratit,že preto mám tie bolesti ja som myslela,že uz med končíme 5.med tak sa nemôže nič také stáť...

mokon
27. jan 2014

@henikapetko ja som si tiež odležala celé teho, ale teraz som rada, takže drž sa!

teruskaa
27. jan 2014

@henikapetko jedna moja kamoska to tak mala. Zvykla mavat kontrakcie vraj uz od tretieho mesiaca, cize musela lezat, zoparkrat aj v nemocke lezala na infuzkach, tiez ju strasili potratom, neskor predcasnym porodom....a vies co? napokon donosila krasne zdrave dievcatko, teraz je to len 14 dni o porodila, a este jej ten porod museli vyvolavat, lebo malej sa ku koncu von akosi nechcelo... 🙂 tak lez, odpocivaj, nohy hore a mysliet pozitivne ;) ja som tiez nemala dobre obdobie, ale to na zaciatku, ked som od 10.tt do 15.tt krvacala, tiez som musela lezat... doma som na rizikovom uz od augusta a nelutujem, radsej byt v klude. Drzim palce.

teruskaa
27. jan 2014

@henikapetko jaj a pohyby som zacala citit az v dajakom 22.-23.tt.

aadulik2110
27. jan 2014

@henikapetko ja som pri prvom cítila "bublinky" okolo 16tt - dosť skoro na prvorodičku, ale také kopančeky až v 22tt - takže vôbec nestresuj..... netreba sa vždy porovnávať 🙂

livocka21
27. jan 2014

ja som prve pohyby citila az v 25tt...ak si prvorodicka nic to neznamena

stanislava88
28. jan 2014

ja som treti krat tehotna, som v 19 tt a tiez necitim nic, stvrtok idem na D do Martina, som zvedava co mi povie

tinuska230
28. jan 2014

Ako prvorodicka by si mala citit pohyby akolo 20.tt, ak je termin vypocitany nespravne tak sa to može posunut ...potom sa termin upravuje podla pohybou a usg.

garonka
28. jan 2014

je to individualne, ja som druhorodička a pohyby citím od 20tt

lila77
28. jan 2014

hej hej este je skoro

lila77
28. jan 2014

ked ta stale boli brucho lez ja som lezala cele tehotenstvo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre