Som v 18 týždni a 2 dni necítim pohyby. Je to normálne?

lenuska200_22
7. jún 2012

Som v 18 tyzdni,uz som mala pohyb 26.5. ale teraz som dva dni necitila ziaden pohyb...Je to podla vas normalne?Ja mam obavy....Ako ste natom vy ? Zazivate nietko nieco podobne?Dakujem za kazdu odpoved...

kukucg
7. jún 2012

Myslim ze takto na zaciatku ked ich len zacinas citis je to v poriadku. Ked si ho citila len jeden den a potom dva dni nie, podla mna sa nemusis bat, keby si ich uz citila dlhsie a kazdy den a potom zrazu nie je to bol dovod na obavy. Ak sa ale bojis mozes zajast k lekarovi nech babo skontroluje, budes pokojnejsia 😉

xlucia
7. jún 2012

na prvorodicku sa mi zdraju tvoje pohyby prislis skoro, takze by malo byt normalne ze potom par dni necitis, ale inak ak sa ti nieco nezda mas ist doktorovi a nie vypisovat na kona. na pohotovosti ti spravia sono a budes kludna. keby si ty dva dni nedychala, cakala by si?

sante81
7. jún 2012

je to uplne normálne, ak sa ti však niečo nezdá, chod k doktorovi a on ti urobí sono. babatko mozno spinka a hybe sa práve vtedy ked chodís a ty to necítis. ešte si tych kopancov uzijes na konci, ja som v 36tt a pravé rebro a panva uz dostavaju dobre zabrat.

alenah31
7. jún 2012

Moja ak máš obavy a si vystrašená choď k lekárovi!!!!! Ja som prvé pohyby cítila v 16tt, ale odvtedy už pravidelne. Pre vlastný pokoj v duši by som ja osobne letela k lekárovi ako besná, ničím by som sa nedala zastaviť. Hlavne ak si na rizikovom, každé tehotenstvo je individuálne, nikto ti tu presne nepovie čo robiť, každá tu len poradí z vlastnej skúsenosti. Určite ti na zdaví bábätka záleží najviac zo všetkého tak si potvrď u lekára, že je všetko ok, že mu je dobre tam kde je 😉 😉 Ak budeš obavami vystresovaná ty ako potom asi reaguje tá malá bublinka v brušku 😵 😵 Vždy daj na istotu aj keby si mala byť u lekára každý druhý deň a každý ti bude hovoriť, že zbytočne preháňaš a hysterčíš!!!!!!! Však vlastne ide o tvoje všetko tak kľudne preháňaj a hysterči, máš na to plné právo😵 😵 😵 😵

bettypo
7. jún 2012

podľa mňa sa nemusíš báť, na začiatku to tak býva. Na MK sa fakt oplatí používať vyhľadávač, keďže sa tu často chodia odreagovať premúdrelé žienky

szdan
7. jún 2012

V začiatkoch som ani ja necítila pri malej pohyby úplne každý deň. Nerob si starosti

magic08
7. jún 2012

tiez si myslim, ze je to v poriadku... pri dcerke, bola som tusim v 24-25tt, nepamatam si to presne... som jednoducho od vecera necitila pohyb... na obed som uz bola taka vystresovana, ze som si nevedela spomenut ani na svoje meno.... utekala som za dokim, ze necitim pohyby... urobil utz a vravi mi... "ale ved babo si veselo kopka nozickami a mava rucickami... vy to necitite?" kukala na mna ako na blazna... no ja som fakt pohyby necitila... pritom prvy pohyb som citila uz v 18 tt a odvtey pravidelne kazdy den... takze nestresuj, ale pre pokoj duse ucite skoc za dokim... kebyze mam tu istu situaciu prezit este raz, ako vtedy, tak by som za dokim sla opat, aj ked som sa pred nim citila ako debil, pocit je ze vsetko o.k. to prevazil... drzim palce...

lenocka84
7. jún 2012

ako prvorodicka mozes citit pohyby aj neskor, to pred 2 dnami mohla byt nahoda, ale ked chces byt v klude, ako pisali vyssie baby ist ku dr a nie pisat na kona. my tu sono uzv robit cez pismenka nevieme 😉
ja som prve pohyby citila az cca 23tt

moniciak
7. jún 2012

Pozri sa to je ešte skoro vieš niektoré ženy v osemnástom týždni ešte ani necítia pohyby... Skús si tak do ticha sadnúť a veľmi dávať pozorčči zacítiš a keď máš naozaj stres choď k lekárovi určite ťa neodmietne vyšetriť a aspoň budeš kľudná lebo dieťatko je určite v poriadku 🙂

xenicka13
7. jún 2012

ja som sa tiez strachovala ale nie takto skoro ved babo je este malinke ja som potom aj stuchala do bruska ked sa 2 dni nepohlo a vtedy sa ozvalo a neskor sa lakalo psacieho stekotu az vtedy sa pohlo 😀

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka_b
7. jún 2012

Ja som pohyby zacala citit, az okolo 19 tyzdna... tak mozno je to normalne 🙂)) Pri prvom babatku su tie pohyby ze vraj neskor .... tak neviem
ale ak mas obavy, chod za lekarom🙂 lepsie si byt ista 🙂)

sssimi
7. jún 2012

V tomto štádiu tehotenstva je normálne ak si už cítila pohyby, že ich pár dní nebudeš cítiť. Mimi je ešte malinké a iba zmenilo polohu. Keď sa znova otočí, tak ich budeš cítiť znova 😉. Myslím, že až od 24tt by si mala cítiť pohyby každý deň. Nechaj čas drobčekovi nech trošinku podrastie 😉

something
7. jún 2012

Ja som prve pohyby citli az po 22tt...takze nemyslilm, ze je to nejake zle. Mozno to ani neboli pohyby babetka ale criev 🙂 Babo je este malinke, no stres.... Ak je to prve tehu ani nevies poriadne co citit..viem podla seba 🙂

kiwi82
7. jún 2012

ahoj, ja som cítila prvé pohyby až okolo 20 tt. možno sú tie pohyby, teda tie kopančeky ešte také jemnučké, že ich prehliadneš. skús si dať niečo fajné, mne vždy zabral pomaranč, ľahni si na chrbát a len tak ležkaj a čakaj, možno sa bábo ozve. ale ako hovoria dievčatá, ak ťa to znepokojuje choď k dr. budeš kľudná. ale určite je to ok 😉

zuzkalenka
7. jún 2012

ja som tiež cítila maličkú až okolo 20tt neboj sa ono sa rozkopká 😲
skús hladiť bruško možno ho to prebere 🙂

sakura77
7. jún 2012

neboj,mas stale cas a necakaj "pohyby "hlavne, to je len take bublinkovanie a zbadas to hlavne v klude ,ja pri oboch vecer ked som bola vyvalena pri telke,samozrjeme pri prvom som si nebola ista ci to nie su nejake plyny alebo co,ale pri druhom uz som to poznala 😉 takze je to take jemnucke ze mozno si si to este ano nevsimla,ale v poho mas este cas par tyzdnov.-)

mircalla
7. jún 2012

@lenuska200_22 Urcite chod radsej lekarovi, aby si bola kludna. Ja som pohyby citila uz v 18tt, take bublinkovanie, ale nemyslim, ze to bolo denne v tomto stadiu
@xlucia Prepac, ale ton tvojej odpovede sa mi zda dost nevhodny pre ustrachanu buducu mamicku...Da sa to napisat aj inak, ci?

monika1091
7. jún 2012

nic si s toho nerob ja som aj 3 dni nic necitila........ ale pre istotu skoc za gynekologickou... ja som tak bola 2-3x a vsetko v poriadku a mala sa hybala len som to nejako necitila po pravde..... :-P ......

sisaha
7. jún 2012

ja ked som chcela citit pohyby, tak som si lahla na chrbat, vystrela nohy a ruky polozila na brusko. Jemne som tlacila prstom na rôznych stranach a potom som prilozila nanho dlane a zhlboka dychala. V takomto klude mi boli odpovedou jemne kopanceky 😉

daniela02
7. jún 2012

Ja som citila a citim pohyby kazdy den, ak mas obavy je tu na to navsteva doktorka, tu ma kazda z nas ine skusenosti

nana776
7. jún 2012

Ja som v 18 tom tyzdni necitila este pohyby...az o mnoho neskor.teraz kopka vkuse ako fotbalista a ked nekopka chytim sa za brusko prihovorim sa jej a hned ma zacne.lahni si na lavy bok pol hodinu lez a ked ta nezacne tak chod k doktorovi.

lucka1987
7. jún 2012

prvy pohyb som ucitila niekedy v 17 ak si dobre pamatam, no nebola som si iosta, o par dni sa to opakovalo, no ani v 18 som este necitila pohyby kazdy den. bolo to take raz za den a to tiez som sa musela sustredit na brusko..

salma22
7. jún 2012

mne ked sa mala od rana az do vecera nehybala sla som na pohotovost ... oni su tu pre teba radsej chod k doktorovi a budes si ista ako potom lutovat ze si nesla...a vyslo najavo ze sa otocila preto som ju necitila ja to radsej nepodcenujem ...chod k doktorovi

monika15
7. jún 2012

ja som do 26 tyzdna nic necitila vboec.....

ale urcite chod k lekarovi 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marikac
7. jún 2012

kup si doppler a budes si vzdy istá 😉

sorciera24
7. jún 2012

prvorodicky zacinaju citit pohyby okolo 20tt.....ja presne vtedy.....a vobec nie pravidelne....raz-2krat za tyzdne najskor, az neskor castejsie........zbytocne stresujes.....a mozno si este necitila pohyby babatka, ale criev 😀 ....je to uplne normalne (a mozem sa stavit, ze toto by ti povedal aj lekar...)

lucinocka
7. jún 2012

Moj maly lenivec tiez nekope kazdy den, uz dva dni poriadne nekopla, len sem tam citim ako sa zamrvi alebo prevali..a potom ma den ked kope od rana do vecera...asi spinka , ktovie 🙂 Prve pohyby som citila v 20+2 tt, v 18 som necitila ani moytlikov, ne to nejake normalne pohyby 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre