Som v 17. týždni a trpím nespavosťou

dollyzv
18. máj 2020

Ahojte,som v 17tt a mám problémy so spankom a začínam byť naozaj zúfalá. Vôbec sa mi v noci nedá spávať,keď si aj večer unavená ľahnem, do hodiny sa zobudím(niekedy aj s pocitom úzkosti) a nezaspím až do rána nejakej 7-8hod. Potom keď zaspím ráno vstanem o nejakej 2-3tej ale ten spánok nieje ani z ďaleká tak kvalitný ako v noci..snažila som sa nejako posunúť režim spánku,(ísť spať večer skor,neskôr,nad ránom) no neúspešne...takyto spánok mám už nejaké 3tyzdne a som naozaj dosť vyčerpaná(nakoľko má stále drží tehotenská únava aj nevoľnosti). Potom som nervózna,podráždená,unavená a nevoľnosti sú o to horšie.
Bola som zvyknutá robiť týždenne nočné ale toto je už veľa aj na mňa,najmä keď spat môžem ale nedá sa mi. Ako (by) ste nieco takéto riešili?

777januska777
18. máj 2020

Ja ti neporadim, keďže som toto zažívala aj ja v tehotenstve, vôbec som sa poriadne nevyspala. Sranda, že konečne som sa vyspala až po pôrode aj keď som teda musela častejšie vstávať, po pôrode to, ale bolo oveľa lepšie.

pininka1
18. máj 2020

Skús večer dať si magnézium. Aj keď osobne viem ako to je. V každom tehu som to mala. Ale skúsiť o môžeš, trocha by ťa to malo skludnit.

dollyzv
autor
18. máj 2020

@pininka1 beriem aj keď vstanem aj keď si idem ľahnúť a nepomáha veru :(

heidy222
18. máj 2020

Mala som to tiez, obcas pomohol caj na spanie s baldrianom. Jeden z dovodov U mna boli nepokojne nohy a to som mala z anemie a zlepsilo sa to po tyzdni brania zeleza. Este unavit sa fyzicky riadne pomahalo, ale nepotesim ta, obe tehotenstva som mala nespavost az do porodu.

pininka1
18. máj 2020

@dollyzv no už len vydržať nič iné asi

bambuslienka
18. máj 2020

@dollyzv ja som mavala problem s uzkostami. ci spanim, mne kardio predpisala Magnosolv - velmi silne magnezium na predpis,a. tiez Vigantol cisty vitamin D - tuto kombinaciu som brala asi mesiac a teraz pokracujem s Femibionom - lebo ja potrebujem aj zelezo, mam malo, a odvtedy vsetko uplne v pohodicke 🙂

lentilkaxxx
22. máj 2020

U mňa tiež cca 2 týždne blbý spánok, som v 29.tt. Pred tehotenstvom so mávala problém so spánkom (už od narodenia), bez melatoninu som posledných 10 rokov nespala, vysadila som ho po zistení tehu. Od jarnej rovnodennosti po jesennú mi vadí veľa svetla, ten polrok je vždy horší. Kým štandardne zaspím, sú skoro 3 hodiny ráno a budík mám o 10.00. Čo však pomáha aj manželovi, sú blackoutové závesy v spálni a totálne zatemnenie miestnosti. Spánok je kvalitnejší ako keď by Ti presvitalo akékoľvek svetlo. Aj diodky na TV alebo mobil pôsobia rušivo. Keby mám len štandardné žalúzie ako v ostatných izbách, už pri prvom náznaku svitania nespíme. Ak by sme potom zaspali, tak od únavy a zúfalstva okolo ôsmej tak na 2 hodiny, ale celý deň by sme boli rozbití. Skús porozmýšľať nad kvalitnými závesmi. Úzkosť môže byť vyvolaná aj nedostatkom spánku a stresom z toho.

dollyzv
autor
22. máj 2020

@lentilkaxxx spálňu máme v strede bytu a vonkajšie rolety,čiže mám tu tmu ako v jaskyni 🤣🤣 nepomáha nič..ja v noci zaspím,ale do hodiny Max dvoch som hore..a spím len cez deň..

lentilkaxxx
22. máj 2020

@dollyzv tak si proste nočná sova 🙂 tiež som ešte nedošla do spálne 🤣🤣🤣

nini1010
22. máj 2020

Ja ta chapem,nespala som od asi 15 tt az do porodu.Bolo to sialene,hrozne.Porodila som a bum,spala som.Dr mi odporucil aj dat si vecet male pivo a prd,nic nepomohlo.Teraz zas bdiem lebo bdie maly a tak by som spalaaaa 🤣

wera_ga
22. máj 2020

Ja mám to isté a začala som si dávať večer medovkovy čaj trochu to pomáha, čítala som že sa môže..

nikasekese
24. apr 2022

@dollyzv ahoj vraciam sa k tejto téme pretože trpim rovnakým problém že sa mi nedá spat. S odstupom času, vieš mi niečo poradiť? Potrebujem nejakú podporu že sa to zlepší lebo už nevladzem 😔

dollyzv
autor
24. apr 2022

@nikasekese ahoj,veru nič..prešlo to o pár týždňov samé..po pôrode bolo ovela horšie 🤣🤣🤣

nikasekese
24. apr 2022

@dollyzv tak toto nie je povzbudzujúce 😔 po pôrode kvôli bábätku alebo kvôli sebe? Ako ti to prešlo? Vedela si zaspať? Lebo ja už ani zaspať neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre