Som v 16. týždni a nič necítim

zanetakovacsova
16. mar 2021

Dobrý deň. Som 16TT a necítim sa tak. Od začiatku sa tak necítim. Mám citlivé prsia a jemné bolesti v podbrušku od začiatku mi iné ženy hovoria aké mám šťastie a nech som rada ALE ja sa bojím. Cítim sem tam také jemné bublinky a večerné pálenie záhy. Doteraz na kontrolách bolo všetko OK. Ale je to čudné keď viete ako sa cítia niektoré ženy a momentálne im možno aj závidím lebo oni aspoň vedia že sa v tele niečo deje bojím sa či to nejako bábo nemôže ovplyvniť keď je to takto. Aj chute mám možno len každý druhý až tretí deň inak si žijem bežný život. Nie nechválim sa potrebujem len nájsť maminky ktoré to majú podobne a ako to prežívajú ja sa o moje malé bábo moc bojím :(

szpj
16. mar 2021

@zanetakovacsova ahoj vôbec sa nemusíš báť každá žena prežíva tehotenstvo inak, a ver že bábätku je dobre. Ja som to tiež tak mala , potom už vo vyššom týždni som mala až moc záhu, ale tiež nejaké iné zmeny. Užívaj si to kým sa cítiš dobre. Všetko dobré prajem ☺️

zanetakovacsova
autor
16. mar 2021

@szpj Ďakujem krásne 🙏

julie19
16. mar 2021

Ahoj, ja som to tiež tak mala, žiadne vracanie, žiadne bolesti, žiadne špeciálne chute 🤷‍♀️ Jedine čo mi bolo na začiatku že mi smedelo všetko čo sa varilo... inak celeeee tehotenstvo nič, chodili sme na túry, na bicykle, prvé mesiace som aj cvičila doma a behala na pase ... vôbec som sa necítila tehotná a tiež mi to bolo ľúto ... až keď som začala cítiť pohyby (čo bolo zmena asi až niekde v 22tt) tak som sa začala cítiť tehotná 😅 všetky kontroly boli ok a narodilo sa zdravé dievčatko, tak sa neboj bude to ok, niekto proste nemá príznaky a problémy, buď rada, uzi si to... posledný mesiac si odtrpís aj za tieto čo ti nič nie je 🤣 to už som bola taká veľká že som len dychcala, záha hrozná, spánok žiadny lebo som si nevedela nájsť polohu, čím bol bližšie termín tým dni trvali dlhsie🙄 a posledný týždeň pred pôrodom som mala takých poslickov že som skončila na 3 dni v nemocnici na infuzkach a až potom to konecne prišlo 🙏 aj to cez vyvolávanie lebo samej sa jej nechcelo von 🤦‍♀️

zanetakovacsova
autor
16. mar 2021

@julie19 fuha tak ku koncu sa radšej pripravím 😃ďakujem za odpoveď 🙏

elizabet173
16. mar 2021

@zanetakovacsova buď rada, známej sa pred mesiacom narodil vnuk a mamina až do pôrodu absolútne nič, iba absencia menzesu a rastúce bruško. Zle jej nebolo nikdy, nič jej nesmrdelo, chodila na dlhé prechádzky, takmer do konca nepoužívala výťah. Pôrod sa síce dlho nerozbiehal, prenášala vyše týždňa, ale nakoniec porodila ani nie za päť hodín od prvej kontrakcie vyše štvorkilového syna. Bez jediného stehu. Kľudne môže byť aj takýto priebeh tehotenstva a pôrodu

medeaa
16. mar 2021

@zanetakovacsova ja som sa tiez necitila tehotna v prvom a mozno nejak vyrazne nie ani v druhom trimestri... Okrem pohybov, sem tam v druhom trimestri strasna chut na sladke... Nevedela by som ze som tehotna. Ale som vdacna za take tehotenstvo, ked viem, ze niektore zeny mamu problem udrzat v sebe jedlo, caste byvaju mykozy, zapchy a kadejake problemy. Teraz som v 3. trimestri a teda hovorim si, ako prezijem do porodu. Ledva fucim, kazdy pohyb je pre mna bolestivy a narocny, jedlo sa mi zastavi niekde v krku a nema kam dalej ist, kedze vsetky vnutornosti mam vytlacene az do hrudnika 😂. Takze ziadnu paniku, ten posledny trimester ti to vynahradi az az.

elizabet173
16. mar 2021

@medeaa môže aj nemusí jej to posledný trimester vynahradiť. Ja som síce zo žien, čo mali katastrofálnu prvú polovicu, neudržala som v sebe niekedy ani vodu, slabá, zelená, vychudnutá, niekedy sa mi nechcelo ani žiť. Ale od prvých pohybov paráda až do pôrodu, jediným problémom bolo natiahnuť si čižmy, keď som bola sama doma, lebo bruško aj keď nebolo veľké, už to veľmi neumožňovalo. Pribrala som dosť, ale nakoľko som v prvých mesiacoch schudla, nebolo to až také hrozné, nič ma nebolelo, možno som chodila častejšie na WC, inak paráda až do pôrodu.

belllinka
16. mar 2021

Nemáš problémy, tak si ich vyrobíš... 👏

s_a
16. mar 2021

No ja by som bola radšej nič necítila, namiesto toho že mi bývalo zle do 7 mesiaca 🤪 podľa mňa tie tehotenské príznaky nie je nič príjemné tak neviem čo by si také super chcela cítiť 🤷‍♀️

medeaa
16. mar 2021

@elizabet173 pravda, nemusi mat kazdy tazsi ani ten posledny teimester, mozno je to aj tym, ze som drobnejsia a vlastne sa cela citim ako jedno velke brusko, kde uz nemaju moje organy ziaden priestor 😂. Ak sa mi podari, som velmi zvedava v com bude dalsie tehotenstvo ine, lebo zeny casto pisu, ze aj ked mali prve ok tak druhe bolo odlisne, so vsetkymi klasickymi priznakmi.

jaskolka
16. mar 2021

A čo by si chcela cítiť? 😃Absolútne nemusíš mať nevoľnosti, ani nič podobné, to nie je nutnosť u každej ženy a nie je to ani ukazovateľ "dobrého tehotenstva". Jednoducho každá je iná, bud rada, že si v pohode a užívaj si to. Možno mesiac pred pôrodom budeš mat brucho ako balón, všetko bude bolieť a budeš s radosťou spomínať, ako ti bolo fajn na začiatku. A možno až do pôrodu ani "nebudeš vedieť, že si tehotná" ozaj to je individuálne, tak sa upokoj a teš na bábätko

elizabet173
16. mar 2021

@medeaa môže to byť tým, ja som vysoká. Ale celkovo si myslím, že sa dnes ženy príliš pozorujú, myslím v začiatkoch tehotenstva, kde ich čo zabolí, či ich pichne vpravo, či vľavo, pri prvorodičkách by som to ešte chápala, ale v ďalších tehotenstvách?

aylin80
16. mar 2021

Mne vôbec nič nebolo celé tehotenstvo. Občas ranná nevoľnosť alebo bolesti pŕs, ale aj to len minimálne... Dcérka má už 4 roky. O chvíľu budeš cítiš pohyby, takže potom už budeš vedieť, že sa niečo deje 😊

dada0902
16. mar 2021

Ja som pri prvom cítila neskôr a cca od 18 by mali začať pohyby možno len to nevieš rozpoznať lebo prv je to úplne slabucke že len rozmýšľaš ci to bolo ono a záleží aj či je to prvé ci druhé mimco

evaachesa
16. mar 2021

@zanetakovacsova fakt buď rada že nemáš ťažkosti a nie je ti zle, veď to je skvelé, si jedna z mála. Mne nebolo zle ani raz, tehotenské chute som mala až 1x, inak nič. Veľmi dlho som necítila ani pohyby. No garantujem ti, že ono to príde a ku koncu budeš vedieť že sa niečo deje keď budeš už nemotorná kvôli veľkému bruchu 😃 u mňa to prišlo cca 1,5 mesiaca pred pôrodom, kedy sa mi zasekol nerv v stehne, to som videla všetky hviezdičky pri každom pohybe, chodila som ako v spomalenom filme len aby to tak nebolelo...asi mi to chcelo vynahradiť ten bezproblémový začiatok 🤔😅hlavne buď v kľude a vážne si to užívaj...moja kamarátka prevracala celé tehotenstvo 😩 no to by si isto nechcela cítiť sa tak na figu😕

medeaa
16. mar 2021

@elizabet173 ale snad vsetky nie, len tie co sa prilis pozoruju, davaju o sebe viac vediet 😁. Ale je pravda, ze aj mna napadlo, ze ci som normalna, ked mi nic nie je... Asi to maju zeny z filmov kde hned po sexe bezi baba na zachod zvracat 😂.

lienka.7
16. mar 2021

@zanetakovacsova tiez som to tak mala, neboj 😃
Pokial sa mala v brusku nezacala hybat, ani som si nic neuvedomovala 😁😁😁
Ziadna nevolnost, ziadne chute ... nic. V praci si v podstate vsimli az 5 mesiaci ze som tehotna (mysleli si ze som len trosicku pribrala cez leto.😎).
Stale som sa doktora pytala ci je to ok, ci dakde nemam ist 🤣🤣🤣 on ze kam by som chodila, ze som uplne v poriadku...
Zaha ma zacala palit az tusim posledny mesiac... a skoncilo to hned, ako sa mala narodila 😋
Tes sa, uzivaj si to 👌👌👌

luciamichael
20. mar 2022

@zanetakovacsova ja toez nic take akurat mi bradavky casto stoja zajtra zacinam 16tt

zanetakovacsova
autor
21. mar 2022

@luciamichael no mne sa to pri konci parádne vypomstilo.🙈dychavičnosť,na záhu mi pri konci pomohol už len pôrod,tie pohyby kopance pod rebro🙉🙉...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre