Som v 14. týždni a vydúva sa mi bruško

edit31
30. sep 2013

Ahoj maminy 🙂
možno sa idem opýtať blbosť,ale naozaj ma to zaujíma. Som v 14+2,som prvorodička takže ešte nemám skoro žiadne bruško,ale keď ležím na chrbte tak si všimnem,že vždy na pravej strane v podbrušku sa mi vydúva bruško. Na chvílku a potom sa schová. 😀 a takto stále. viem,že pohyby ešte nemôžem cítiť,ale zaujímalo by ma,že čo to teda môže byť, môže to byť dieťatko? 🙂 Ďakujeeem 🙂

xlucia
30. sep 2013

@edit31 creva ti pracuju

lesana88
30. sep 2013

@edit31 v brusnej dutine mas menej miesta kvoli babatku, tak creva sa tam tlacia a vyduvaju 🙂 ale neboooj, babatko bude kopkat co nevidiet a coskoro ti neda spavat hihi 🙂

edit31
autor
30. sep 2013

Ja som si to aj myslela :D ale tajne som dúfala,že predsa len by to mohlo byť bábätko.. no už sa neviem dočkať 😀

daandra
1. okt 2013

@edit31 ahoj, aj ja som v 14 tt a posledne dni si tiez vsimam to,co opisujes..🙂 Tiez som prvorodicka a nemam brucho : )Takisto v podbrusku uplne dole tesne nad kostou to zacalo a teraz trosinku vyssie a vyssie(len par cm) raz sa vyduje vpravo, raz vlavo..chvilu je vydute, potom postupne splasne, niekedy vobec nie je vydute....nemyslim si, ze su to creva, viem kde mam creva : )) a kde je uplne dole podbrusko : ) CItala som, ze prave tam zacina rast brusko ako sa zvacsuje maternica..ja mam pocit, ze ako sa babo kruti hore dole, niekedy je ta maternica viac vyduta na istych miestach...ale nie som si ista, samozrejme..no uz par dni to s radostou pozorujem : )) a ked samaternica uz takto zvacsuje, creva vraj zatlaca smerom ku chrbtici, ale az ked je vacsia a siaha niekde okolo pupka( tak som citala ) tak nevieeem : ))

allyska
1. okt 2013

Ahojte daandra a edit31 aj ja som 14tt :D a pozorujem presne to iste ako vy :D a tiez som prvorodicka, no mne sa zdá, ze uz to na mne zacina byt pomallicky vidiet - myslim to brusko :D ... Je to super najst tu niekoho kto preziva to iste ako ja :D ... Takze baby drzte sa 🙂 ...

edit31
autor
1. okt 2013

daandra a allyska presne takto to mám.. 🙂 teda ak to aj nie je bábenko, tak nevadí, lebo viem,že je to práve drobčekom spôosobené :-* maličké moje.. och ako sa teším.. 🙂
Bruško teda neviem ako mám okomentovať,lebo ráno keď vstanem tak som nešťastná pretože síce je trošku vyduté,ale nič moc,skoro vôbec.. a počas dňa mi akokeby narástlo 😀 niekedy tak parádne,že som úplne hrdá a furt si ho hladkám a obzerám sa v zrkadle keď okolo nejakého idem.. 😀
Dnes sme boli akurát na sone.. malé bolo dole hlavu 😀 ale taká som naštvaná na moju doktorku :-/
Babeny silno držím(e) palčeky,hlavne aby bolo všetko v úplnom poriadku a aby ste boli zdravučký :-*

daandra
1. okt 2013

@edit31 je to naozaj krasne, aj mna to velmi tesi : )A ja tiez presne to s bruskom, rano skoro ploche a vecer..to ma tak akoby nafukne, takze je vecsie...A dolu hlavickou bolo cely cas? asi spinkalo, co : )? Moje sa tak krutilo naposledy, nozky natahovalo,kopkalo... najkrajsi zazitok za cely zivot : ) A preco si nastvana na doktorku? AJ ja drzim palce obom vam : )

edit31
autor
1. okt 2013

daandra..
no veď práveže ani som si drobca poriadne neobzrela lebo mi sono robila asi 10 sekúnd :-/ ani ho nezmerala že kolko sme podrástli :( dlhšie som sa prezliekala ako trvala moja prehliadka!! nič mi poriadne nepovie,keby si nezisťujem a nezaujímam sa ani neviem aké testy mi robia a čo znamenajú tie ich skratky a rôzne výsledky ☹ asi ju vymením!! lebo som bola doteraz (2 mesiace) na PN kôli bolestiam a krvácaniu.. no a posledné asi 2 týždne mi stále klesá tlak a býva mi na odpadnutie,furt ma bolí hlava a ona mi tú PNku zruší..ako nevadí mi ísť do roboty,naopak,ak by mi bolo dobre tak sa aj sama pýtam,lebo už ma doma mrle žerú,ale naozaj nechcem niekde odpadnúť.. ☹ už som im raz tak odpadla v robote.. je hrozná..

allyska
2. okt 2013

Ahojte babenky maminky 🙂 ... No výber správneho lekára je podľa mňa veľmi podstatný, a ja keby som mala nejaké nedobré skúsenosti asi ho vymením, no ja sa zatial stazovat nemozem ... Zatial som bola na sone 2x a doktorka pekne všetko čo robila komentovala 🙂 ... Môžem sa vás baby opýtať na termín? ... Mne najprv zo srandy povedala, že 1.apríl :D a potom napísala do knižky 31.3.14 - tak sa už neviem dočkať ... Zatial sa cítim úplne super, a áno máte pravdu - ráno je bruško o poznanie väčšie ako večer . A koľko ste zatial pribrali? Ja tak cca 3kg. Na budúci týždeň ideme na triple testy ... Tak držte sa maminky 🙂 ... Pozdravujem 🙂 ...

daandra
2. okt 2013

@edit31 nemyslis vazne, to naozaj, ked mozes, tak ju vymen..ved to jepochopitelne, ze zenu- este k tomu prvorodicku vsetko zaujima...no niektori doktori su na zaplakanie...a s tym tlakom sa neda nieco robit? asi len vela tekutin pit, ze? tak to len nejako vydrz..

@allyska ja som bola tiez dvakrat na sone a este raz na tom NT vysetreni..teda spolu uz trikrat : ) Mne najskor povedali, 4.4. potom ze 28.3 a v knizke mam zapisane. 5.4 - ti je podla PM, tie ostatne terminy podla velkosti babatka .. A pribrala som zatial tak 1,5 kg asi..to sa mi tak hybe hore dole..

edit31
autor
2. okt 2013

Ahojte.. no pôjdem ju vymeniť.. pretože už mesiac o malom nič neviem ☹ a je mi z toho nanič.. tak moc som sa tešila na sono a teraz som viac a viac naštvaná.. :-/ už si zisťujem ako je to v NM!! 😉
Termín mi dala na 29.marca,ale neviem či už aj tomu môžem veriť.. 😀 a pribrala som tiež presne tie 3 kilečká 🙂
Okrem toho tlaku a hlavy sa cítim dobre 🙂 bábenko mi nastavilo pravidelný režim 😀 ráno sa budím na neskutočný hlad.. niekedy o pol 3 ráno bežím niečo zjesť lebo ma až krúti od hladu.. 😀 celkovo viac jem,ale pravidelne..aj na spánok máme režim že už o 9 spím a ráno o pol 6 buntoším.. :D ale som rada,lebo konečne sa aj o seba starám,predtým som napríklad vôbec neraňajkovala, jedlo som vynechávala,málo som pila... a teraz si pekne sledujem aby som papala vitamíny a veľa pila..a baví ma to 🙂
Ja idem v pondelok na triple testy..
tak sa držte a hlavne to zdravie!!!!! 😉

allyska
3. okt 2013

Na tiple testy ideme v stredu. A potom v 16tt do poradne. Ako ste sa baby cítili prvý trimester? Mali ste nejaké nevoľnosti? A apropooo ak sa smiem opýtať ste vydaté? A koľko máte rokov - ak to už nie je príliš doterná otázka 🙂 ... lebo ja mám 29 v januári 30 :D a ja si myslím, že na prvé bábätko tak akurát :D ... Ja som prvý trimeter prežila dá sa povedať, že úplne v pohode, až na to, že som bola veeeľmi unavená a vkuse by som vyspávala - čo akože aj teraz si veľmi rada pospinkám :D ... A tiež pociťujem teraz ráno, že som už hladná - no chuť nemám len tak na hocičo :D - vymýšľam dosť :D ... Ale zvykla som si, že takými piškótkami nič nepokazím, takže tie teraz u nás idú na dračku ... plus mi chutia jogurtiky a banány :D ... No akosi nemám chuť na mäso, ale to som nemala ani pred tehu .... ja som skor na múčne jedná a syry a tak ... A môžem sa opýtať užívate nejaké vitamíny? ... Pekný deň baby :D ... držte sa 🙂 ...

lent1lk4
3. okt 2013

babyy.. viete o teme https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/aprilcatka-2014/ ? pripadne je aj sukromka, tam vas vie pridat majka1981 🙂

daandra
6. okt 2013

@allyska ..tak ja som sa vydavala v maji a budem mat 28, tiez si myslim, ze do 30 mat prve babo je tak ok : ) teda ja by som chcela do uz 30 dve : )) Ja som tiez prezila prvy semester v pohodke, jedine co ma trapi je ze tak ku veceru vzdy strasne grgam a je mi tazko na zaludku..je to skoro kazdy den...vracala som len 4krat , ale vzdy vecer je to utrpenie..ale tak isto by to mohlo byt aj horsie : ) Inak uz sa mi to podbrusko tak pekne najma rano vyduva..normalne radost pozorovat, to ma tak tesi : ) A vitaminy nejem ziadne len to ovocie zeleninu...doktorka mi povedala, ze nic synteticke nech neberiem, ze len pestra strava a ked mi bude nieco chybat, tak rozbor krvi to ukaze a ona mi potom odporuci..beriem len ten femibbion ,tak drzte sa : )

edit31
autor
21. okt 2013

@allyska Ahoj.. no ja som čakala,že mi bude zle celý čas.. ale teda ranné nevolnosti som mala asi 2-3krát .. inak som jedla normálne a teda o dosť viac..u mňa to sladké moc nejde,hmm skôr mäsko a také sýte jedlá a teda ovocie mi ide riadne..hlavne jablká.. :D a vydatá som tiež, od 10.10.2013 ;)
Užívam aj vitamíny..najprv som len kyselinu listovú a od druhého trimestra beriem calibrum mami,ale len 1 tabletku aj keď sú písané 2..snažím sa skôr tou stravou a teda našťastie mám možnosť ovocie aj zeleninku brať z domácich zdrojov 😉 plus pijem veľa čistej vody a dopĺňam čajíkmi..
Drž sa 😉

allyska
21. okt 2013

@edit31 Jeej tak ja zo srdiečka gratulujem k svadbe :D ... To asi len ja som ostala na ocot 😝 , ale nieee - môj drahý by si ma zobral aj o hodinu keby to bolo na ňom :D Zasnúbení sme od minulého roka, ale na svadbu sa ešte necítim a teraz kôli miminku to nechcem súriť už vôbec :D .... čo má byť bude :D ...
Inak závidím ti tie stravovacie návyky nakoľko mne sa zdá, že teraz idem nie tou najlepšou cestou 🙂 stále veľa sladkého - hromady a strava ako taká mi teda moc nevonia ... Tiež beriem vitaminky - mamavitu jednu denne, ale aj to nie každý boží deň ... a ten pitný režim o tom si stále rozprávam, ako ho musím dodržiavať, no nedarí - viac som to sledovala keď som nebola tehu 🙂 ...
No tak dnes sme už 17tt ... ešte stále nevieme čo to bude až to bude, ale vraj v takom 20tt nám to už pani doktorka bude vedieť povedať - takže nákupy odkladám na dobu keď to už budeme vedeť .... Ty si na tom ako s nákupmi? Máš už niečo?
Inak stále chodím do práce ... čo ma trošku vyčerpáva, ale stále si hovorím, že ešte do konca roka to voľajako zvládnem a potom huráááá ... 🙂 ...
Tak sa držte :D ... Krásny dník .... Paaa

edit31
autor
21. okt 2013

@allyska Ďakujem moc.. no čo by som ti k tej svadbe.. 😀 mali sme v pláne budúci rok na jar (máj) normálnu,krásnu svadbu,ale hneď ako som zostala tehotná sme to zamietli..celkovo táto téma na chvílu zanikla.. nakoniec som môjmu povedala,že teda zoberme sa hneď alebo potom až keď bude dieťatko odrastenejšie 2-3 roky.. dosť sme sa o tom bavili a keďže aj ja trpím tehotenskou únavou 😀 ,tak sme sa rozhodli,že to teraz vybavíme len so svedkami a rodičmi.. milujeme sa rovnako aj bez veľkej svadby 😉 .. a môžem len povedať,že mi to vyhovovalo,stres to bol aj tak,len menší a menej vybavovačiek.. mala som hneď kluď a teda povedali sme si,že už by sme normálnu svadbu ani nechceli.. 😀 najprv mi to bolo ľúto,ve´d predsa je to sen každej ženy,ale teraz to už vnímam inak.. veď som bola aj tak nevesta a mala som aj šaty aj vlasy ako sa patrí.. 🙂

Joj no veru s tým stravovaním je to teraz super.. 🙂 ale zase to že nejem sladké kompenzujem klobáskami,šniclami a mastným chlebom s cibulou 😀 😀 kedže mám nízky tlak,občas si musím dať aj slabšiu kávu.. takže ono to až také ideálne nie je.. beriem to tak,že malé si pýta samé čo chce jesť.. 🙂
Ja som v 18tt a tiež netuším pohlavie..5.11. idem do poradne a mala by ma poslať na sono do TN kde mi to už dúfam prezradia.. 🙂 chcela by som mať ten dar,že podvedome viem čo to bude ako to majú niektoré maminy 😀 🙂
Vecičiek mám len zopár..od svokričky čo pokupovala,ale aj tie sú ešte u nej.. inak ani nič,ale ver že velmi trpím keď ideme okolo tých stojanov s vecičkammii.. 😀 radšej sa vyhýbam,lebo potom sa tam rozplývam a poniektorí pozeraju či mi šibe 😀 ešte ani brucho nemám tak je to také čudné.. 😀
bola som 2 mesiace PN,ale už aj ja opäť pracujem a teda súhlasím s tebou,že je to dosť únavné.. ☹ nohy ma bolia a keď sa mi chce spať no to je zléé 😀 to sú ťažké momenty.. 😀 mám zmluvu do konca roka,takže do vianoc pracujem a potom už ostanem doma určite!! 🙂
A výsledky s tripple testov máš? stresuješ sa kôli tomu? ja ich neviem ešte,ale vôbec na to nemyslím..budeme zdraví a hotovo!! 😉
Držím palčeky.. ahojte 🙂

daandra
17. nov 2013

Ahojte, tak ako viete co cakate? : ) My dievcatko, velmi sa tesime : )

bibsy
18. nov 2013

tak to je nafúknuté črevo....tiež som v 14tt a podobne je to aj u mňa.....bruško trochu vykukne keď mam mocovy mechúr na prasknutie.....a u mňa bruško tiež nevidno.....a tak by som sa pochválila :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre