Som v 14. týždni a neviem ovládať svoje emócie

diana20
30. nov 2016

Ahojte. Som v 14. týždni a stále neviem ovládať svoje emócie, hlavne hnev a smútok.. neviem ako to so mnou priateľ môže vydržať. Za všetko som veľmi nahnevaná a potom si uvedomím, že to bola hlúposť a začnem zase plakať, lebo nechcem byť taká sviňa a nakoniec som úplne v depresii z toho a chce sa mi len revať aj keď mi priateľ povie, že to nevadí, že to sa stáva.. máte niekto skúsenosť? Ak áno prešlo to samo, alebo str našli nejaké riešenie ako sa ovládať?

dobromila1111
30. nov 2016

Lomcuju vami hormony. Mate chapaveho priatela,tak sa netrapte a uzivajte tehu 🙂 ja som bola tiez riadne nervna a babo je uzasne,nebojte 🙂

cuklus
30. nov 2016

Ja som to mala tak isto...zlost, plac, nechut a potom naopak radost...bolo to divne..prislo to same a same aj odislo...uz v 2 trimestri sa to zacalo zlepsovat..potom po porode zas som bola precitlivena a placliva..a teraz sa nad tym uz len zasmejem...prejde to urcite..ale treba to trosku aj cielene kontrolovat..ved aj muz ma svoje hranice a tiez by ho to mohlo trapit...aj ked viem , ze sa to tazko ovlada...zvladnete to...drzim palce nech to prejde rychlo a priatelovi pevne nervy...vsetko to stoji za to..😉

alaguema
30. nov 2016

@diana20 Radím sa proste normálne ovládať, ako keby si tehotná nebola. Hormóny síce môžu spôsobovať aj výkyvy nálad a emócie, ale nič, čo by sa nedalo v pohode zvládnuť. Si dospelá žena, treba sa tak chovať 🙂 Mimochodom, bol tu aj taký príbeh, že žena chlapa svojim tehotenstvom doslova terorizovala, po pôrode ju myslím opustil, alebo chcel opustiť, tak tu zúfalá písala...Uvedom si, že nie si jediná tehotná na svete a pred tebou aj po tebe ich bude kopec. Nemáš nárok byť kvôli tomu sprostá ani nepríjemná. Choď von, alebo si zacvič 😎

stardust
30. nov 2016

tvoj priatel zjavne vie, ze v tehotenstve niektorymi zenami lomcuju hormony, tak je vsetko OK.

diana20
autor
30. nov 2016

@cuklus má hranice a ja ich často prekročím a potom mi je to ľúto, lebo viem, že taká nie som, aj on už mi plakal raz chudák, že už nevie čo má robiť aby som bola spokojná.. no ja neviem tiež... som v 14. týždni tak dúfam, že už to bude len lepšie so mnou, lebo teraz je to katastrofa, ja by som sama so sebou nevydržala.. on mi totiž raz veľmi ublížil a aj keď som mu odpustila tak neviem teraz na to nemysliet a zakaždým to znovu tak bolí.. že všetko sa vi mne hromadí len proti nemu a pritom viem že viac než urobil aby som mu odpustila už nemôže a ja sama som mu naozaj odpustila ale odkedy som tehotná tak mu nedokážem dôverovať

cuklus
30. nov 2016

Chapem to..viac ako si myslis...mne pomohlo raz vybuchnut tak uplne ako sa da...predtym som sa len trochu vyburovala...a potom to akosi slo do uzadia...povinnosti okolo baba a rodinna atmosfera vas spoji...tebe da dietatko sebavedomie...aspon u mna to tak bolo a zacnes si uvedomovat, ze mas silu na vsetko...drzim velmi palce nech to prejde a uz sa len tesite z babulka..

celasapremenim
30. nov 2016

@diana20 davaj si teraz magnezium rano, to ti pomoze to trochu zdolat
neboj, to odoznie

papricka33
30. nov 2016

@diana20 takúto skúsenosť má 99% tehotných 🙂 dokonca aj v amerických filmoch 😀 a to už je čo povedať

dobromila1111
1. dec 2016

To magnezko som aj ja jedla,je to dobre na nervy, urcite odporucam 🙂

autumn11
1. dec 2016

no ja som bola takáto skoro celé tehotenstvo. Muž už bol na nervy. Každá blbosť ma rozhodila a buď som bola nervózna, alebo som plakala. Nevedela som si ale pomôcť. Po pôrode sa to pomaly upravilo.

diana20
autor
2. dec 2016

Ďakujem, už skúšam tk magnezium tak dúfam, že to aspoň trochu pomôže.. 😊

domafi
4. dec 2020

ahoj, tehotenstvo a s ním súvisiace hormóny lomcujú s každou ženou inak...je úžasné, že máš chápavého partnera...z mojej skúsenosti: môj muž je šťastný, keď vidí šťastnú mňa...tehotenstvo, a hlavne tie týždne od 12. teho do 17, 18. sú nesmierne náročné aj po emocionálnej stránke (štvornásobná skúsenosť)....jednoducho, keď na teba príde tá blbá nálada alebo chuť, nerieš nič dôležité (pokiaľ nie je treba)...čo ti najviac pomáha, ked ti je takto? ...mne pomohlo, ak bol partner pri mne, že som mu len povedala, že potrebujem, aby ma chvílu objal, podržal v náručí, že proste potrebujem plakať, hoci neviem prečo, ale ubezpečila som ho, že on zato nemôže, že proste tie blbé hormóny....keď na teba prídu tie blbé myšlienky ohladne toho, čo vyviedol, skús ich obrátit a úmyselne sa zamerať nato, čo dobré pre teba a vaše babatko už urobil alebo robí...vieš, každý z nás v živote určite urobil niečo, čo by najradšej vymazal, keby sa dalo....spoločne to zvládnete, neboj sa, je to len prechodné obdobie, všetko sa postupne ukľudní...

domafi
4. dec 2020

a súhlasím s @papricka33 😂inak, toto je riadna skúška pre každého muža, ustáť tieto nálady tehotnej ženy...lebo vtedy je žena ako rozbúrený oceán a odolá len pevná skala...ak ťa muž skutočne miluje, ustojí to, hoci ho to bude veľakrát bolieť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre