Som v 12 týždni a neustále sa mi chce spať

lulu89
23. aug 2012

Som v 12 tyzdni a neustale sa mi chce spat.....mam rozne jednoduche cviky na prebratie,ale vobec nepomahaju.....denne spim aj 13 hodin,len co pridem domov s prace idem si na chvilu lahnut.....pracujem v banke a mam kontakt s ludmi a nie je to nic prijemne,ked kazdu chvilu zyvate.......
Vedeli by ste mi v tomto smere neako poradit?
podelte sa aj vy o svoje skusenosti 🙂)))

vrkina
23. aug 2012

tak ja som nebola ani tehotna a tu unavu co popisujes som mala aj ja. stale sa to zhorsovalo.
vysledok? - nefunckna stitna zlaza - hypotyreoza. okamzite by som sla za endokrinologom. tym ze si tehotna ta nefunkcnostohrozuje aj tvoj plod, nie len teba.

lulu89
autor
23. aug 2012

Dobre vediet......dakujem 🙂

bambibam
23. aug 2012

1.tehotenstvo mne nebolo vôbec nič ,iba jediný príznak celého tehotenstva bolo :chce sa mi spať a po pôrode to úplne samo prešlo,skús prechádzku ,napiť sa, osviežujúce cukríky,žuvačku,a večer skôr ísť spať a ráno sa osprchovať. 🙂

vrkina
23. aug 2012

ano je mozne ze to nesuvisi s hypotyreozou, ale za navstevu u lekara nedas nic. a budes mat istotu. Napriek tomu, keby to bola hypotyreoza, nasledky na babatku by si mala extremne vysoke....

tenty
23. aug 2012

@lulu89 prespala som polovicu tehotenstva, presne ako pises, prisla som z prace, najedla sa a spala a spala 😀 😀 normalne som mala problem sa vecer zobudit a ist osprchovat 😀 po porode to preslo, myslim, ze je to normalne 😉

alenka600
23. aug 2012

@lulu89 V prvom tehotenstve som bola takto unavena v 3 a 4tom mesiaci, teraz v druhom tehotenstve mi to trva uz trosku dlhsie, ale zlepsuje sa to. V tehotenstve je o uplne prirodzeny stav, samozrejme ked to uz prekroci iste medze, tak sa treba pozriet ci mas dost zeleza a potom na stitnu zlazu. Pred mesiacom mi testovali zelezo - ok, teraz caka vysledky stitnej zlazy.
A inac - nepomohlo mi na to vobec nic, denne som spala 14-15hodin, prechadzky, dobra zivotosprava a aj tak nic....

miss_stanya
23. aug 2012

@lulu89 u mna nepomahalo nic, len si lahnut a spat :D a mam to s mensimi prestavkami doteraz. telo sa rychlejsie unavi a ked mozem, poobede, po robote aspon na hodku dve zalahnem. najlepsi recept...

barbade
23. aug 2012

@lulu89 mam totalne rovnaku skusenost, najma v druhom mesiaci som bola stale extremne ospala a unavena, v praci som niekedy mala pocit, ze ak si v tom momente nelahnem ze na mieste umrem... neprijemne chvile to boli 😖 Aj tym, ze som to v praci este v tom case nechcela oznamit, no...vykonna som veruze nebola 😀
V priebehu druheho trimestra sa to zlepsilo, ale unavu podla mna pocituje vo zvysenej miere zena pocas celeho tehotenstva, asi je to normalne, vnutri sa proste dejuuu veci a organizmus ma veru co robit!!! 😀

ywulla
24. aug 2012

Ahoj. Aj ja som pracovala v banke a presne kvôli nadmernej únave som sa dala "vypísať". Ja som bola totiž strašne unavená celé tehotenstvo, nič som nevládala,... Takže som bola cca od 4. mesiaca na PN-ke.

kejty95
23. okt 2012

ja som od druheho do polovice stvrteho mesiaca prespala vsetok cas, len co som prisla domov z roboty, lahla som, zaspala.. potom to samo preslo 🙂 cez tyzden nemam potrebu spat cez den, ale cez vikend si doprajem 😵

denmi
30. nov 2012

som v 15tt a spim neustale od zaciatku 🙂

ajsenz
5. dec 2012

ahojte 🙂 síce som v 19týždni ja som 1 trimester spala všade.. nepracujem ale prespala som skoro všetko v škole.. celé dni som spala v škole, po škole celý večer ako bábätko len som sa chodila najesť a na VC, je to normal, teraz už zas buntoším do pol 1 na internete lebo neviem zaspať 🙂 na to nie je podľa mňa nijaký trik ani cvik, po 12 týždni to prejde 🙂 aspoň u mňa to tak bolo

dori2
11. jan 2013

ja som teraz v 16 tt a este stale mam extremnu spavost 🙂 spi ked ti treba 🙂

silvinka78
11. jan 2013

@dori2 J som mala kazde tehu ine,tot sa ovplivnit neda,ked sa ti chce spat.Ja som pri prvej spala stale a teraz cakam 3dieta a spat idem aj o 1v noci a pohoda...

stefani123
16. apr 2014

ja ties stale spim achcela bi som ziztit pohlavie babetka som v 12 tizdni astale mam chut len na sladke ked daco viete otom ... tak mi napiste dakujemmm

hakunamatata331988
19. máj 2014

ja som asi do 15. týždňa v kuse len spala a spala, a spala 🙂 manžel ma volal spiaca kráľovná :D po prekročení 16.týždňa do mňa vošla nová energia a ja by som len upratovala, prerábala, stále niečo vyrábala :D.....a teraz tento týždeň zase začínam pocitovať únavu :/ tak dúfam, že je to len týmto divným počasím....

stefani123 tak ja čakám dievčatko, a pritom som vracala, asi len 5 krát dokopy, sladké nemôžem ani len vidieť, jediné čo zvládnem sú piškóty, zato za kyslé by som aj vraždila, a o klobáskach a šunke sa mi sníva :D :D jop a prvé 3 mesiace mi išli na chuť len rožky, s maslom, a šunkou, tie by som jedla od rána do večera....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre