Rýchle priberanie počas tehotenstva

pauli_cka
21. dec 2018

Ahojte, prosim vas, ja viem,ze priberanie v tehotenstve je normalne, prirodzene a pri kazdej zene individualne, ale toto sa mi uz nezda. Momentalne som na konci 16tt a doteraz som pribrala 3kg. Lenze vcera to uz bolo 3,5 a dnes uz 4. Je mozne,ze den po dni v tomto obdobi priberam pol kila? Ved ak to takto pojde dalej, nechcem sa vidiet na konci 😁 Pre babo urobim a pretrpim vsetko, ale obcas ma ide vyrutit,lebo pred tehotenstvom som cvicila a udrziavala si postavu. Skoro stale som prechladnuta v tejto zime hlupej, takze pohybu moc nemam momentalne,bohuzial:(

pininka
21. dec 2018

@pauli_cka musíš na to pozerat tak,že celkovo si ešte nepridal vôbec veľa a kilo jeden deň hore dolu to nič neznamená,môžeš ísť na záchod a bude o kilo menej. Podstatné je hlavne pre teba aby si nakoniec nemala hore 20kg a viac.

vermitrova
21. dec 2018

@pauli_cka ja som pribrala za jeden deň 2kg😂 takze buď v pohode. Dokopy 13kil tehotenských 😃

pauli_cka
autor
21. dec 2018

Dakujem baby 🙂

anve
21. dec 2018

@pauli_cka ja som za prve 3 mes pribrala 4kg...cize ty si na tom perfektne,ze za 16tt 4kg hore...😊

lula313
21. dec 2018

Ja som za tehu pribrala 14 kil a to som takých 7 mesiacov pregrcala, tiež som sa cudovala, ako to nezmyselne išlo hore🤷🏻‍♀️ U teba to môže byt aj zadržaná voda, keď píšeš, že sa nehybes..

lucinka1988
22. dec 2018

@pauli_cka je to fakt individuálne, tiež som mala obdobia, keď to išlo dosť rychlo hore, dokopy som pribrala 16kg, pred tehotenstvom som mala postavu ako modelka, 7 mesiacov po pôrode som ju mala naspat, bez toho, že b som držala diéty- nestresuj sa s tým, len nebi dobre sa prejedať, ak zaradis vyváženú stravu a zdravý pohyb, bude to ok aj po tehotenstve..☺️

nikka455
22. dec 2018

@pauli_cka ja som od 3.mesiaca pribraka kazdy mesiac 4 kg 🙄🙄 na konci +22kg a to som rodila este pred terminom🙂 ale den po porode o 10kil menej. Neboj pojde to potom tychlo dolu 🙂

asia83
22. dec 2018

@pauli_cka Vaše telo zadržiava vodu. Rôzne príčiny: málo pijete, telo si tak robí zásoby; hormonálne zmeny; zlá regulácia vody v tele. Ja to mám tak isto. Sladkosti výnimočne, jem menej, lebo mi menej chutí a "priberám".

lianka123
22. dec 2018

@pauli_cka uplne ok. Ja som v 15tt a mam plus 5kilov. Podotykam ze pri prvom som pribrala 8kg za cele tehotenstvo. Kazde tehotenstvo je ine... neboj, schudnes po.

miadi
22. dec 2018

Asi zadrziava telo vodu ja som v 16tt mala +6kg pri porode +20kg den Po porode o 14kg menej a mala bola len 3.450g ostatne bola placenta a voda.. hlavne že si pred teho mala dobru vahu nebude problem sa k nej vratit. Uzivaj si teho hlavne že babo je zdrave

11iva11
25. dec 2018

Tiež si myslím, že je to v pohode. Podľa mňa nie je dobré sa každý deň vážiť a príliš to riešiť, lebo ako všetci vieme - stres vedie k prejedaniu sa. Mne stačí odvážiť sa na poradni u gynekologičky.
Ak to niekomu pomôže ako referenčná hodnota - ja čakám dvojičky, začínam 26. týždeň a doteraz mám plus 7kg, s čím som celkom spokojná. Oba huncúti majú primeranú hmotnosť na tento týždeň.
Ale treba povedať, že určite nejem za troch.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
11iva11
26. dec 2018

@veronika4495 Tak takéto babky by som zavrela na týždeň do tmavej cely bez jedla a pitia. Ako si niekto môže dovoliť predpokladať, ako sa ti bude po pôrode chudnúť?
Držím ti palce!

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lula313
26. dec 2018

@veronika4495 no práve, to je čistý progesteron a z neho sa priberá.. nič si z toho nerob.. podstatne je babatko😉

ibatereza
27. dec 2018

Píše sa, že ideálny prírastok váhy počas tehotenstva je 11 - 16 kg. https://www.onlinezdravie.sk/chudnutie-po-porode/

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anve
27. dec 2018

@veronika4495 vobec na to nemysli...ako nechapem tvoju rodinu...ja sa citim velka a ,ked poviem,ze ,,boze uz som tucna,, tak kazdi mi len povie,ze prestan...po porode to das dole...super vyzeras a takto ma podporuju...tak tvoja rodina by si mala vstupit do svedomia...niektore zeny priberu 5kg biektore 30...je to individualne a neda sa to obvlivnit...hadam nechces dietovat...a potom riesit to,ze ti dietatko nepribera,alebo,ze nieje v poriadku...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anve
27. dec 2018

@veronika4495 tak im to povedz,ze ta to stve a tym,ze ti to vravia ti nepomozu...normalne mam nervy za teba...ja som bola vzdy chuda...postava modelky....a teraz...mal +15kg celulitidu..zadrzuje sa mi voda v tele...stravujem sa tak ako pred tehu...len to,ze aj aladke si dam...postava jedna katastrofa...a co teraz spravim? No nic jedibe pockat..porodit ten poklad co mam v sebe a potom zacnem pracovat na mojej postave. Takze mamicka...hlavu hore a s usmevom...

wewika1
29. dec 2018

@pauli_cka ja som najviac pribrala prave v 2.trimestry. V prvom skoro nic a treti je uz taky skor “sviatkove priberanie”😂nie je dolezite kolko priberies, ale kolko ti po porode zostane🤷‍♀️Kludne mozes nechat v porodnici vsetko ako aj 3kg😋

tanakamil
31. dec 2018

Baby ja som v 17tt a z povodnych 52kg mam uz 63kg... vysku mam 157... vsade tuk... prsia z A na kosik C. Neprejedavam sa. Jem normalne 4xdenne. A predsa rychlostou svetla priberam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre